Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

LAOS – THAJSKO – Ayutthaya

LAOS – THAJSKO – Ayutthaya ***

Termín: po 27. ledna 2020 – pá 7. února 2020 (12 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 48 500 Kč

Laos - Thajsko - Ayutthaya

 

Poznávací zájezd: Bangkok - Chiang Mai - Doi Inthanon - Hmong - Chiang Dao - Luang Prabang - Kuang Si - Mekong - Tad Sae - Ayutthaya

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Po 27.01.2020 - Pá 07.02.2020          48.500,- Kč      na vyžádání

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy v 15.30 hod. (Letecká společnost Emirates - lety z Evropy do Asie a zpět budou operovány největším dopravním letadlem světa Airbusem A-380).

2. den: Přílet do Dubaje v 0.20 hod. Odlet z Dubaje ve 3.30 hod. Přílet do thajské metropole BANGKOKU ve 12.35 hod. Transfer na ubytování.

3. den: Volný den v BANGKOKU, event. fakultativní prohlídka města s českým průvodcem: výlet lodí po řece Chao Phraya, návštěvu chrámů Wat Pho (socha ležícího Buddhy), Wat Traimit (socha zlatého Buddhy), prohlídka královského paláce s chrámem Smaragdového Buddhy... V cca 19 hod. odlet to Chiang Mai. Ubytování.

4. den: Prohlídka podmanivého CHIANG MAI, historického města a centra buddhismu se stovkami okouzlujících chrámů a pagod pocházejících ze 14.-16. stol. Návštěva orchidejové farmy. Výjezd k Wat Phra That Doi Suthep (1 605 m), nejuctívanějšímu náboženskému místu v severním Thajsku s reprezentativní výzdobou a fantastickými výhledy. Návrat na ubytování. Návštěva nočního bazaru v Chiang Mai. Nocleh.

5. den: Celodenní výlet mikrobusem na nejvyšší horu Thajského království - DOI INTHANON (2 565 m), tyčící se ve stejnojmenném národním parku porostlém bujnými tropickými lesy, protkaném mocnými řekami a majestátnými vodopády. Nenáročná procházka s neopakovatelnými scenériemi. Cestou zpět zastávka v typické vesničce HMONG, kde pěstování opia vystřídaly květiny. Návrat na ubytování.

6. den: Návštěva vesnice "DLOUHÝCH KRKŮ". Prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu CHIANG DAO s krápníkovou výzdobou doplněnou početnými sochami Buddhy. Odpoledne zastávka na ČAJOVÉ PLANTÁŽI "Araksa Tea Garden". Vyzkoušení sběru čajových lístků, seznámení s výrobou a ochutnávka. Návrat na ubytování.

7. den: Volné dopoledne v Chiang Mai. Odpoledne transfer na letiště a odlet do laoského LUANG PRABANGU (UNESCO). Ubytování v centru tohoto rozkošného městečka na břehu Mekongu, nejdelší řeky jihovýchodní Asie.

8. den: Dopoledne výlet ke kaskádovým vodopádům KUANG SI padajícím z výšky cca 60 m do průzračných lesních jezírek (možnost koupání). Odpoledne první část prohlídky LUANG PRABANGU, bývalého hlavního města země s úchvatnou atmosférou a jedinečnou "mozaikou" tradiční dřevěné a francouzské koloniální architektury (Wat Xieng Thong - elegantní chrám s devítistupňovou střechou sahající až k zemi, který se právem řadí mezi mistrovská díla buddhistického stavitelství 16. stol.; Královský palác z počátku 20. stol postavený ve francouzském stylu; Wat Sene Souk Haram - alias chrám 100 000 pokladů...). Návrat na ubytování.

9. den: Půldenní vyhlídková plavba lodí po MEKONGU ke známé jeskyni PAK OU, posvátnému místu vyzdobenému stovkami soch a sošek Buddhy. Cestou zastávka v laoské vesnici známé produkcí místní "whisky". Odpoledne výlet k fotogenickým vodopádům TAD SAE, přírodnímu skvostu s vodou přetékající přes vápencové schody do tyrkysově zbarvených tůní lákajících k osvěžení. Návrat do Luang Prabangu. Pozorování západu slunce z kopce Phu Si vypínajícího se přímo z historického centra města a vyzdobeného 24 m vysokou stúpou That Chomsi. Návštěva večerního trhu nebo posezení v některé z roztomilých hospůdek. Nocleh.

10. den: Volné dopoledne v Luang Prabang. Odpoledne odlet do Bangkoku. Ubytování v Bangkoku.

11. den: Celodenní výlet do bývalé thajské metropole AYUTTHAYA, archeologického komplexu s množstvím khmérských chrámů. Nebude chybět ani návštěva nedaleké královské rezidence BANG PA-IN, zbudované na konci 19. stol. Návrat do Bangkoku.

12. den: Odlet z Bangkoku ve 03.30 hod. Přílet do Dubaje v 07.15 hod. Odlet z Dubaje v 8.55 hod. Přílet do Prahy ve 12.40 hod.

 

CENA ZAHRNUJE:

- mezinárodní letenku Praha - Bangkok - Praha, Bangkok - Chiang Mai, Chiang Mai - Luang Prabang, Luang Prabang - Bangkok (vždy včetně tax a odbaveného zavazadla)

- dopravu klimatizovaným mikrobusem

- 9x hotel (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 9x snídani

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění = 88,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 50.000,- Kč)

- „spropitné“ a vstupné = cca 115,- USD

- prohlídka Bangkoku = 1.900,- Kč

- vízum do Laosu = 35,- USD (vyřizuje se na místě)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 30.11.2019) = -1.000,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = na vyžádání

- komplexní pojištění = 1.056,- Kč

- prohlídka Bangkoku = 1.900,- Kč

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

27. 01. – 07. 02. 2020 12 dní Snídaně Letecká od 48 500 Kč Objednat