Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

MALAJSIE – SINGAPUR – ZRUŠENO

MALAJSIE – SINGAPUR – ZRUŠENO ***

Termín: út 23. února 2021 – út 9. března 2021 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká

Stravování: snídaně

od 52 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

MALAJSIE - SINGAPUR

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Singapur - Melaka - Kuala Lumpur - Batu Caves - Cameron Highlands - Ubudiah - Penang - Langkawi... Průvodce: Zuzana Suttnerová. Emirates A-380 na lince Praha-Dubaj-Praha a Kuala Lumpur-Dubaj.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Út 23.02. - Út 09.03.2021      52.990,- Kč    zrušeno

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 15.30 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Singapuru (Emirates, A-380 v úseku Praha - Dubaj).

2.den: Odpoledne přílet do Singapuru. Transfer do hotelu situovaného ve čtvrti Bugis, cca 5 min. chůze od stanice metra (www.hotelgrandpacific.com.sg). Večerní procházka pulsující Arabskou čtvrtí s řadou restaurací a orientálních krámků soustředěných nedaleko Sultánovy mešity. Nocleh.

3.den: První část prohlídky SINGAPURU - atraktivního městského státu, který je originální směsicí asijské, koloniální i moderní architektury zastoupené četnými mrakodrapy: návštěva exotické "Malé Indie" protkané nezaměnitelnou vůní koření (tržiště, pestrobarevný hinduistický chrám Sri Veeramakaliamman zasvěcený bohyni Kálí…), neobyčejný zahradní komplex Gardens by the Bay s futuristickými stromy "Supertrees" vybavenými solárními panely a spojenými visutou lávkou; součástí parku je i Flower Dome - největší skleník na světě plný květů ze středomořských a polosuchých oblastí a také neméně impozantní Cloud Forest - skleník tropických rostlin pyšnící se nejvyšším vnitřním vodopádem světa; nádherné panorama z vyhlídky ikonické budovy obchodního centra a hotelu Marina Bay Sands (svého času nejdražší stavba světa) - architektonické perly v podobě tří věží propojených gigantickou střešní terasou zahrnující mimo jiné restauraci a 150 m dlouhý bazén; večer shlédnutí úchvatné světelné a zvukové show v Gardens by the Bay. Návrat na ubytování.

4.den: Dokončení prohlídky "Města lvů", jehož upravenost a dokonalá čistota jsou pověstné: Koloniální čtvrť (proslulý hotel Raffles, katedrála sv. Ondřeje, Národní galerie, Parlament…); Čínská čtvrť s nezaměnitelnou atmosférou a mnoha zajímavými chrámy, ale paradoxně i hinduistickým svatostánkem Sri Mariamman; vycházka po Riverside, kdysi špinavou obchodní čtvrtí, která se za pomoci výstředních architektů proměnila na populární zábavní čtvrť s mnoha restauracemi a bary; symbol města Merlin - napůl ryba a napůl lev chrlící vodu; účast na neopakovatelném laserovém představení za doprovodu působivých vodotrysků. Návrat na ubytování.

5.den: Pozemní transfer autobusem do Kuala Lumpur. Cestou prohlídka výstavného přístavního města MELAKA (UNESCO), jehož architekturu výrazně poznamenalo období vlády Portugalců a Holanďanů. Plavba lodičkou po řece. Ubytování v centru hlavního města Malajsie (www.cosmohotelkl.com).

6.den: Prohlídka KUALA LUMPUR v němž se fascinujícím způsobem mísí čínské, indické a malajské stavby s moderními budovami (Náměstí nezávislosti s pohádkovou budovou Nejvyššího soudu, čínská čtvrť, mešita Masjid Jamek postavená ze střídavě růžových a bílých cihel…). Nákupy suvenýrů na centrálním tržišti a ochutnávka lokální gastronomie. Návštěva vyhlídkové plošiny telekomunikační věže Menara KL Tower nabízející dechberoucí panorama v čele se symbolem města - velkolepým mrakodrapem Petronas Tower se dvěma věžemi propojenými můstkem (do roku 2004 se jednalo o nejvyšší budovu světa. Návrat na ubytování.

7.den: Prohlídka BATU CAVES, nejvýznamnější hinduistické svatyně mimo Indii, představující úžasný jeskynní systém, jehož vchod přístupný po 272 schodech střeží obří socha boha Murugana. Odpoledne příjezd do malebné horské oblasti CAMERON HIGHLANDS. Exkurze do továrny na zpracování čaje, který zde začali v roce 1929 pěstovat Angličané. Chybět nebude samozřejmě ani ochutnávka s krásným výhledem na zelené plantáže čajovníku. Nocleh (https://hoteldelaferns.com.my).

8.den: Návštěva motýlí a jahodové farmy. Zastávka u fotogenické mešity UBUDIAH v Kuang Kangsar, městě, které se stalo sídlem Perackého Sultána. Přejezd po nejdelším malajském mostě na ostrov PENANG. Ubytování v GEORGE TOWNU - historické metropoli ostrova zapsané díky množství zachovalých koloniálních staveb na seznamu UNESCO. Navečer ochutnávka místní pouliční gastronomie, která patří mezi nejlepší v celé Malajsii. Nocleh (www.cititelpenang.com).

9.den: Prohlídka GEORGE TOWNU a okolí (pevnost Cornwallis; Viktoriiny hodiny; okázalý klanový dům Khoo Kongsi; chrám Kuang Yin teng zahalený v dýmu vonných tyčinek; zajímavé ukázky "street art", dřevěné domečky Clan Jetties; lanovkou na vyhlídku Penang Hill tyčící se 833 m vysoko; působivý chrámový komplex Kek Lok Si kombinující thajské, barmské a čínské stavební prvky…). Návrat na ubytování.

10.den: Ranní trajekt (cca 2,5 hod.) na ostrov LANGKAWI, který je součástí stejnojmenného souostroví v Andamanském moři nedaleko Thajska. Jedná se o bezcelní oblast, která je díky krásným plážím a hornatému vnitrozemí porostlému bujnou vegetací považovaná za tropický ráj Malajsie. Ubytování (www.booking.com/hotel/my/cenang-plaza-beach.cs.html) na PANTAI CENANG - nejznámější pláži s bělostným pískem a zelenomodrou vodou. V okolí se nachází řada restaurací a stánků s občerstvením. Populární akvárium je vzdálené necelých 10 min. chůze. Odpočinek u moře. Nocleh.

11.-13.den: Relaxace na pláži. Koupání. Během pobytu možnost fakultativního výletu lanovkou na 700 m vysoký vrchol GUNUNG MAT CINCANG se 125 m dlouhou zavěšenou lávkou umožňující ohromující výhled na celé souostroví. Absolvovat (za příplatek) lze rovněž projížďku lodičkou geoparkem KILIM představující atraktivní podívanou vedoucí porostem mangrovů se siluetou vápencových skalních útvarů (zastávka na rybí farmě, pozorování lovících orlů…)

14.den: Dopoledne koupání. Odpoledne odlet vnitrostátní linkou do Kuala Lumpur a odtud pokračování zpět do Evropy.

15.den: Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13 hod. (Emirates, A-380 na obou letech).

 

CENA ZAHRNUJE:

- mezinárodní letenku Praha -Singapur a Kuala Lumpur - Praha (Emirates) vč. odbaveného zavazadla

- vnitrostátní letenku Langkawi - Kuala Lumpur včetně odbaveného zavazadla

- trajekt Penang - Langkawi

- 2 denní neomezenou jízdenku na MHD v Singapuru

- dopravu klimatizovaným autokarem

- 12x ubytování v hotelu***/**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 12x snídani

- služby průvodce

- pobytové a turistické taxy

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění K5S5 = 95,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

- vstupné dle programu = cca 120,- USD

- fakultativní výlety na Langkawi = cca 60,- USD

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 31.12.2020) = -1.500,- Kč

- komplexní pojištění = 1.425,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie=  780,- Kč/zájezd

- 1-lůžkový pokoj = cca 9.000,- Kč (na dotaz v CK)

 

POŘADATEL ZÁJEZDU: CK MAMUT TOUR

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

23. 02. – 09. 03. 2021 15 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 52 990 Kč Objednat