Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

MALTA s Ing. Martinem Černým

MALTA s Ing. Martinem Černým ***

Termín: so 28. srpna 2021 – so 4. září 2021 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 19 980 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

MALTA

 

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD s průvodcem Ing. Martinem Černým: Valletta - Dingli - Mdina - Rabat - Mosta - Modrá jeskyně - Hagar Qim - Mnajdra - Marsaxlokk - Vittoriosa - Gozo - Victoria - Ggantija - Azurové okno...

 

TERMÍN ZÁJEZDU:

1/ So 21.08. - So 28.08.2021 = vyprodáno

2/ So 28.08. - So 04.09.2021 = vyprodáno

 

CENA ZÁJEZDU:

19.980,- Kč/os.  /3-lůžk. standard-room/  Azur hotel by ST 3***

21.680,- Kč/os.  /2-lůžk. standard-room/  Azur hotel by ST 3***

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet z Prahy v 16.00 h na Maltu. (let 2 h 35 min).  Transfer do hotelu v klidné části města SLIEMA, cca 5 min. od centra s mnoha obchody a restauracemi a cca 200 m od pobřežní promenády vedoucí do St. Julians - nejvyhledávanějšího místa noční zábavy na Maltě. Večer krátká procházka po nádherné čtvrti Sliema.

  

 

2.den: Procházka po největších maltských útesech DINGLI s úchvatnými vyhlídkami na nekonečnou hladinu moře a písečné pláže. Prohlídka poklidného městečka MDINA, přezdívaného Tiché město, které je atraktivní směsicí středověké a barokní architektury. Návštěva nedalekého RABATU, jehož největší atrakcí jsou pozůstatky římské vily s krásnými mozaikami a katakomby sv. Pavla a sv. Agáty. MOSTA - prohlídka farního kostela pyšnícího se 3. největší kopulí v Evropě a nevybuchlou německou bombou v interiéru.  Odpoledne koupání na krásné písečné pláži Gnejna Bay. Návrat na ubytování.

mapka viz: https://goo.gl/maps/cyiJyRpBSsY8R8uD8

  

  

 

3.den: Prohlídka metropole ostrova, opevněného města VALLETTA, které bylo vybudováno z kamene na obranu před krvavými tureckými útoky (Karmelitánský kostelkatedrála sv. JanaPalác velmistrůpevnost St. Elmozahrady Barakka s nádherným výhledem na přístav...). Úzké uličky s drobnými obchůdky a kavárničkami nabízí turistům neopakovatelnou atmosféru. Fakultativně možnost projížďky lodí podél městských hradeb, dvěma přírodními přístavy (cena: 16  €/os.). Návrat na ubytování. Případné podvečerní koupání na skalnatých plážích.

  

 

4.den: Třičtvrtědenní fakultativní výlet lodí na krásný ostrůvek Comino. Koupání na nejkrásnější pláži v Modré laguně s průzračně čistou vodou. Navečer návrat zpět. (cena: 20  €/os.)

  

 

5.den: Fakultativně projížďka rybářskou bárkou podél strmých útesů k tzv. MODRÉ JESKYNI (Blue Grotto), která byla podle pověsti útočištěm nymf vábících námořníky svým zpěvem. Návštěva pozoruhodných megalitických chrámů HAGAR QIM a MNAJDRA (UNESCO), kde je i vůbec největší monolit, jaký byl kdy na megalitických maltských stavbách použit (výška 3 m, délka přes 6 m, váha okolo 20 tun). Zastávka v typické rybářské vesničce MARSAXLOKK, v zátoce poseté nepřeberným množstvím barevných rybářských loděk zvaných luzzu, které připomínají fénická plavidla. Prohlídka bývalého hlavního města maltézských rytířů VITTORIOSA vybízejícího k romantickým procházkám historickými uličkami. Návrat na ubytování.

  

 

6.den: Celodenní výlet na GOZO, druhý největší ostrov maltského souostroví o rozloze 67 km2. Návštěva správního střediska - města VICTORIA s několika zajímavými kostely a citadelou s nádherným výhledem. Prohlídka skvostného prehistorického chrámového komplexu GGANTIJA (UNESCO) pocházejícího z období 4 000 let př. Kr., který se řadí mezi nejvzácnější dochované ukázky megalitické kultury starší než egyptské pyramidy. Zastávka u vyhlídky na tzv. AZUROVÉ OKNO, kamenný přírodní most vytvořený erozní činností, který se v roce 2017 zřítil. Návrat na ubytování.

  

 

7.den: Dopoledne přejezd ke květinovým zahradám prezidentského paláce San Anton ve městě Attard, přejezd k vyhlídce Għajn Tuffieħa view point  a koupání na krásných plážích Ghajn Tuffieha a 500 m odtud pěšky vzdálené pláži Ir-Ramla tal-Mixquqa známé také jako Golden Bay. Fotopauza u Popeye Village (vesnice vznikla jako kulisy pro hraný film Pepek námořník ). Návrat na hotel.

mapka viz: https://goo.gl/maps/YLi5fvE4wiTxb5eo8

  

 

8.den: Transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy.

 

Pozn: Pořadí jednotlivých dní se může měnit.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Malta - Praha ve skupině 24 os.

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu dle programu klimatizovaným autokarem nebo minibusy

- 7x ubytování v hotelu Azur Hotel by ST Hotels ***

- 7x snídani

- trajekt na Gozo

- služby našeho průvodce

- služby místního průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid-19 či jiné pandemie: 26,- Kč/den

- doporučená částka na vstupné: cca 70,- € (bez výletu na Comino a vyhlídkové plavby přístavem - viz. program)

- fakultativní výlety lodí po hradbách (cca 16,- €)  a třičtvtědenní výlet lodí na ostrůvek Comino (cca 20,- €)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- komplexní pojištění = 280,- Kč

- připojištění pro případ Covid-19 či jiné pandemie: 208,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 6.320,- Kč

 

Odlet PRAHA 16:00 - Přílet MALTA 18:30

Odlet MALTA 12:40 - Přílet PRAHA 15:10

 

Azur Hotel by ST Hotels *** se nachází v Il-Gżiře, hned vedle čtvrti Sliema. Nově zbudovaný hotel, nabízí restauraci, bar, společný lounge a fitcentrum.

K dispozici je přepážka s turistickými informacemi, úschovna zavazadel a ve všech prostorách Wi-Fi zdarma. Recepce je otevřená nepřetržitě.

Azur Hotel by ST Hotels poskytuje ubytování v klimatizovaných pokojích se satelitní TV s plochou obrazovkou, lednicí, rychlovarnou konvicí a psacím stolem. Standardem je balkon, šatní skříň a vlastní koupelna se sprchou a fénem, trezor, žehlící potřeby. Pokoj Standard 23m2

Restaurace, obchody a zastávky autobusů jsou na dosah.

 

 

 

https://sthotelsmalta.com/azur-hotel/

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

21. 08. – 28. 08. 2021 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 19 980 Kč Objednat
28. 08. – 04. 09. 2021 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 19 980 Kč Objednat