Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

MAROKO

MAROKO ***

Termín: čt 4. dubna 2019 – čt 11. dubna 2019 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: polopenze

od 24 500 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

MAROKO

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Rabat - Meknés - Fés - Erfoud - Merzouga - Ourzazate - Marrakéš - Ait Benhadou...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Čt 04.04. - Čt 11.04.2019       24.500,- Kč    vyprodáno

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Ve 12.45 hod. odlet přímou linkou z Prahy do MARRAKÉŠE. Transfer na ubytování. Procházka medinou (UNESCO) a zbožím překypujícími súky (tržišti). Nezapomenutelný večer na náměstí Jemaa el Fna. Nocleh.

2.den: Návštěva exotické zahrady Majorelle. Přejezd VYSOKÉHO ATLASU přes sedlo Tizi n´Tischka (2 260 m). Prohlídka opevněné hliněné vesnice - tzv. ksaru - AIT BENHADOU (UNESCO), která posloužila jako kulisa mnohým slavným filmům (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Honba za klenotem Nilu…) a bývá proto někdy přezdívána "Hollywood v poušti". Přejezd do OUARZAZATU, exkurze do filmových studií Atlas, největších na světě. Ubytování.

3.den: Prohlídka kasby (typická pevnostní stavba z červené hlíny) TAOUIRT, bývalého sídla pašů Glaoui. Vyhlídková jízda údolím pouštní řeky DADÉS, tzv. "Cestou tisíce kasb" (krásné pohledy na zelené oázy a hory v pozadí). Zastávka v KELAA MGOUNA, kde se zpracovávají květy známých damašských růží na éterický olej s léčivými účinky. Nenáročná vycházka úzkou soutěskou řeky TODRA sevřenou 300 m vysokými skalními stěnami. Starověký zavlažovací systém rhetaras. Ubytování v Erfoudu.

4.den: Fakultativně výlet na Saharu k písečné duně Erg Chebi - pozorování východu slunce. Prohlídka palmerie a políček v oáze MERZOUGA. Zastávka u nomádů, žijících ve stanech. Návrat do ERFOUDU. Prohlídka dílny na zpracování v poušti těženého mramoru s otisky prvohorních fosilií. Odpoledne průjezd údolím řeky ZIZ a podél přehrady u Er Rachidie. Výhledy na desítky kilometrů dlouhou oázu s datlovými palmami. Zastávka u tunelu Legionářů. Přejezd přes průsmyk STŘEDNÍHO ATLASU - Col de Zad (2 178 m) do horského střediska Azrou. Ubytování.

5.den: Procházka cedrovým lesem v národním parku IFRANE, pozorování makaků. Přejezd do MEKNÉS (UNESCO), jednoho ze 4 královských měst obklopeného olivovníky a vinicemi. Návštěva památek z doby Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Náměstí El Hedim, tržnice, kde nabízejí nejlepší koření v celém Maroku. Ubytování.

6.den: Prohlídka města FÉS (UNESCO), nejstaršího sídla sultánů s typickou islámskou architekturou: židovská čtvrť se synagogou, vyhlídka na město z pevnosti Borj sud, keramické dílny vyrábějící mozaiky, Medina - mešita Karaouine s nejstarší marockou univerzitou, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., medresa, knihovna, nejkrásnější brána Bab Jeloud, súky, koželužny... Ubytování v Rabatu.

7.den: Návštěva RABATU, současné rezidence marockého krále Mohameda VI.: zastávka před branou královského paláce, archeologický areál Chellah s antickými i středověkými památkami, mauzoleum králů Mohameda V. a Hasana II., pozůstatky středověké mešity s Hasanovou věží, kasba Oudaias s vyhlídkou na ústí řeky Bou Regreg do oceánu a na město Salé... Přejezd do královského města Marrakéš. Ubytování.

8.den: Dokončení prohlídky MARRAKÉŠE s bujnou subtropickou vegetací a charakteristickými načervenalými hradbami ohraničujícími historické centrum. Návštěva památek na vládnoucí dynastie - mešita Kutubia (klenot vrcholného almohadského stylu), palác La Bahia, Saadienské hrobky. Transfer na letiště. Odlet přímou linkou do Prahy. Přílet v 21.30 hod.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Marrakéš - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autokarem

- 7x hotel*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x polopenzi

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 80 € + 20 € výlet do Sahary za východem slunce

 

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:

- komplexní pojištění = 272,- Kč

- příplatek za 1-lůžkový pokoj = 2.800,- Kč


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

04. 04. – 11. 04. 2019 8 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 24 500 Kč Objednat