Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

MAROKO

MAROKO ***

Termín: ne 29. března 2020 – ne 5. dubna 2020 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: polopenze

od 24 500 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

MAROKO

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Rabat - Meknés - Fés - Erfoud - Merzouga - Ourzazate - Marrakéš - Ait Benhadou...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Ne 29.03. - Ne 05.04.2020     24.500,- Kč = zrušeno COVID-19

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet přímou linkou z Prahy do Marrákeše v cca 13.10 hod. Ubytování v Marrákeši. Nezapomenutelný večer na náměstí Jemaa el Fna. Nocleh.

2.den: Prohlídka MARRÁKEŠE, města s bujnou subtropickou vegetací a charakteristickými načervenalými hradbami ohraničujícími historické centrum. Procházka medinou (UNESCO) a zbožím překypujícími súky (tržišti). Návštěva památek na vládnoucí dynastie – mešita Kutubia (klenot vrcholného almohadského stylu), palác La Bahia, Saadienské hrobky. Ubytování v Casablance.

3.den: Návštěva Rabatu, současné rezidence marockého krále Mohameda VI.: zastávka před branou královského paláce, archeologický areál Chellah s antickými i středověkými památkami, mauzoleum králů Mohameda V. a Hasana II., pozůstatky středověké mešity s Hasanovou věží,  kasba Oudaias s vyhlídkou na ústí řeky Bou Regreg do oceánu a na město Salé... Přejezd do Meknés (UNESCO), jednoho ze 4 královských měst obklopeného olivovníky a vinicemi. Návštěva památek z doby Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Ubytování v Meknés.

4.den: Prohlídka města Fés (UNESCO), nejstaršího sídla sultánů s typickou islámskou architekturou: židovská čtvrť se synagogou, vyhlídka na město z pevnosti Borj sud, keramické dílny vyrábějící mozaiky, Medina – mešita Karaouine s nejstarší marockou univerzitou, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., medresa, knihovna, nejkrásnější brána Bab Jeloud, súky, koželužny... Možnost fakultativního oběda v krásném starobylém paláci. Návrat na ubytování. 

5.den: Procházka cedrovým lesem v národním parku Ifrane, pozorování makaků. Přejezd přes průsmyk Středního Atlasu - Col de Zad (2 178 m). Zastávka u tunelu legionářů. Odpoledne průjezd údolím řeky Ziz a podél přehrady u Er Rachidie. Výhledy na desítky kilometrů dlouhou oázu s datlovými palmami. Zastávka u nomádů, žijících ve stanech. Ubytování v Erfoudu. Fakultativně výlet na Saharu k písečné duně Erg Chebi - pozorování západu slunce. Návrat do hotelu. Nocleh. 

6.den: Prohlídka dílny na zpracování v poušti těženého mramoru s otisky prvohorních fosilií. Prohlídka palmerie a políček v oáze Merzouga. Nenáročná vycházka úzkou soutěskou řeky Todra sevřenou 300 m vysokými skalními stěnami. Starověký zavlažovací systém rhetaras. Zastávka v  Kelaa Mgouna, kde se zpracovávají květy známých damašských růží na éterický olej s léčivými účinky. Vyhlídková jízda údolím pouštní řeky DADÉS, tzv. „Cestou tisíce kasb“ (krásné pohledy na zelené oázy a hory v pozadí). Ubytování v Ourzazatu.

7.den: V Ouarzazatu exkurze do filmových studií Atlas, největších na světě. Prohlídka kasby (typická pevnostní stavba z červené hlíny) Taouirt, bývalého sídla pašů Glaoui. Prohlídka opevněné hliněné vesnice – tzv. ksaru - Ait Benhadou (UNESCO), která posloužila jako kulisa mnohým slavným filmům (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Honba za klenotem Nilu…) a bývá proto někdy přezdívána „Hollywood v poušti“. Přejezd Vysokého Atlasu přes sedlo Tizi n´Tischka (2 260 m). Ubytování v Marrákeši. 

8.den: Dokončení prohlídky MARRÁKEŠE (návštěva exotické zahrady Majorelle…). Transfer  na letiště. Odlet přímou linkou do Prahy. Přílet v cca 21.40 hod. 

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Marrákeš - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 7x hotel*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani, 6x večeři

- služby průvodce

- pobytovou taxu

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 85 € + 20 € výlet Sahara - východ slunce

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2020) = -800,- Kč

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 29.2.2020) = -500,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 2.800,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR.

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

29. 03. – 05. 04. 2020 8 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 24 500 Kč Objednat