Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

MAROKO

first-minute-trip.png MAROKO ***

Termín: po 30. března 2020 – po 6. dubna 2020 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: polopenze

first-minute-trip.png od 23 700 Kč

24 500 Kč

MAROKO

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Rabat - Meknés - Fés - Erfoud - Merzouga - Ourzazate - Marrakéš - Ait Benhadou...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Po 30.03. - Po 06.04.2020       24.500,- Kč  

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 20.30 hod. odlet přímou linkou z Prahy do CASABLANCY. Krátký transfer na ubytování.

2.den: Návštěva RABATU, současné rezidence marockého krále Mohameda VI.: zastávka před branou královského paláce, archeologický areál Chellah s antickými i středověkými památkami, mauzoleum králů Mohameda V. a Hasana II., pozůstatky středověké mešity s Hasanovou věží, kasba Oudaias s vyhlídkou na ústí řeky Bou Regreg do oceánu a na město Salé... Přejezd do MEKNÉS (UNESCO), jednoho ze 4 královských měst obklopeného olivovníky a vinicemi. Návštěva památek z doby Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Náměstí El Hedim, tržnice, kde nabízejí nejlepší koření v celém Maroku. Ubytování v Meknés.

3.den: Prohlídka města FÉS (UNESCO), nejstaršího sídla sultánů s typickou islámskou architekturou: židovská čtvrť se synagogou, vyhlídka na město z pevnosti Borj sud, keramické dílny vyrábějící mozaiky, Medina - mešita Karaouine s nejstarší marockou univerzitou, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., medresa, knihovna, nejkrásnější brána Bab Jeloud, súky, koželužny... Možnost fakultativního oběda v krásném starobylém paláci. Návrat na ubytování.

4.den: Procházka cedrovým lesem v národním parku IFRANE, pozorování makaků. Přejezd přes průsmyk STŘEDNÍHO ATLASU - Col de Zad (2178 m). Zastávka u Tunelu legionářů. Odpoledne průjezd údolím řeky ZIZ a podél přehrady u Er Rachidie. Výhledy na desítky kilometrů dlouhou oázu s datlovými palmami. Zastávka u nomádů, žijících ve stanech. Ubytování v ERFOUDU.

5.den: Fakultativně výlet na Saharu k písečné duně Erg Chebi - pozorování východu slunce. Návrat do hotelu. Prohlídka dílny na zpracování v poušti těženého mramoru s otisky prvohorních fosilií. Prohlídka palmerie a políček v oáze MERZOUGA. Nenáročná vycházka úzkou soutěskou řeky TODRA sevřenou 300m vysokými skalními stěnami. Starověký zavlažovací systém rhetaras. Zastávka v KELAA MGOUNA, kde se zpracovávají květy známých damašských růží na éterický olej s léčivými účinky. Vyhlídková jízda údolím pouštní řeky DADÉS, tzv. "Cestou tisíce kasb" (krásné pohledy na zelené oázy a hory v pozadí). Ubytování v Ourzazatu.

6.den: V OUARZAZATU exkurze do filmových studií Atlas, největších na světě. Prohlídka kasby (typická pevnostní stavba z červené hlíny) TAOUIRT, bývalého sídla pašů Glaoui. Prohlídka opevněné hliněné vesnice - tzv. ksaru - AIT BENHADOU (UNESCO), která posloužila jako kulisa mnohým slavným filmům (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Honba za klenotem Nilu…) a bývá proto někdy přezdívána "Hollywood v poušti". Přejezd VYSOKÉHO ATLASU přes sedlo Tizi n´Tischka (2260 m). Ubytování v Marrakéši. Nezapomenutelný večer na náměstí Jemaa el Fna. Nocleh.

7.den: Celodenní prohlídka MARRÁKEŠE s bujnou subtropickou vegetací a charakteristickými načervenalými hradbami ohraničujícími historické centrum. Procházka medinou (UNESCO) a zbožím překypujícími súky (tržišti). Návštěva památek na vládnoucí dynastie - mešita Kutubia (klenot vrcholného almohadského stylu), palác La Bahia, Saadienské hrobky. Návštěva exotické zahrady Majorelle. Návrat na ubytování.

8.den: Transfer na letiště v Casablance. Přílet do Prahy v 19.40 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Casablanca - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 7x hotel*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani, 6x večeři

- služby průvodce

- pobytovou taxu

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 80 € + 20 € výlet Sahara - východ slunce

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2020) = -800,- Kč

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 29.2.2020) = -500,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 2.800,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR.


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

30. 03. – 06. 04. 2020 8 dní Polopenze Letecká first-minute-trip.png od 23 700 Kč Objednat