Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

PERU – To nejlepší z Peru – ZRUŠENO

PERU – To nejlepší z Peru – ZRUŠENO ***

Termín: st 21. října 2020 – čt 5. listopadu 2020 (16 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, Letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 79 990 Kč

PERU - To nejlepší z Peru

Poznávací  zájezd po stopách indiánských civilizací nás zavede do jedné z nejzajímavějších zemí jihoamerického kontinentu, do Peru. Cestovat budeme pronajatým autobusem s místním i českým průvodcem. Ubytování máme zajištěno v 3*** hotelech se snídaní. Na své cestě zavítáme do And, prohlédneme si místa dávných civilizací, navštívíme místní indiány, budeme pozorovat místní faunu i flóru. Necháme se okouzlit bájným Macchu Picchu, poplavíme se na vlnách tajemného jezera Titicaca. Vzneseme se nad geoglyfy na pláni Nazca. Na krátký čas zavítáme i k Tichému oceánu. Ochutnáme ceviche, smažené morče či pisco a inka kolu.

 

Termín a cena zájezdu:

St  21.10.  -  Čt  05.11.2020     79.990,- Kč    

 

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy přes Amsterdam v cca 08.50 hod., přílet do Limy v cca 18.05 hod., transfer na ubytování v Limě.

2. den: LIMA - návštěva vyhlášeného Muzea Larco Herrera – seznámení s historií Peru díky archeologickým nálezům. Prohlídka centra koloniální historické Limy. Společná návštěva Kláštera Svatého Františka, skvost barokní architektury 17. století, náměstí Plaza de Mayor s Prezidentským palácem, kde byl zavražděn conquistador Hernando Pizzaro, místní katedrála, kde jsou ostatky Pizzara uloženy. Individuální večerní program. Možnost návštěvy pacifické pobřežní kolonády a ochutnávka první peruánské speciality ceviche (vyslovuje se "seviče" - připravuje se ze syrového rybího masa, které se nakrájí na malé kousky a marinuje se několik hodin v citronové nebo limetové šťávě a pak se smíchá s nakrájenou cibulí, chilli papričkami a dalšími ingrediencemi). Nocleh v Limě.

 

Lima náměstí Plaza Mayor

3. den: Transfer na letiště a přelet do Cuzca, bývalého centra Incké říše, ukrývajícího se hluboko v srdci And v nadmořské výšce 3 400 m n. m.. Transfer na ubytování. Společná procházka na náměstí Plaze de Armes. Prohlídka kostela Iglesia de la Compania de Jesus z 16. století, ze kterého je mimo jiné krásný výhled na jedno z nejkrásnějších náměstí Jižní Ameriky. Doporučujeme i návštěvu legendami opředené katedrály, postavené na základech inckého paláce. Poté individuální program, možnost ochutnání další peruánské speciality zeleninové polévky quinoa. Nocleh v Cuzcu.

  

Cuzco tržiště                              Průvodkyně Vlaďka a Simona na náměstí Plaza de Armes

4. den: Návštěva chlouby incké architektury - pevnosti Koricancha - v srdci samotného Cuzca. Cesta do hor obklopujících majestátní Cuzco. Pevnost Sacsayhuaman - pradávné centrum duchovního světa incké říše. Přejezd horskými serpentinami do úrodného posvátného údolí řeky Urubamby. Indiánské tržiště v Pisaqu a výstup na vrchol incké pevnosti Ollantaytambo. Ubytování v Urubamba.

 

Cuzco - katedrála                           Pevnost Sacsayhuaman

 

Pevnost Sacsayhuaman

 

Pevnost Ollantaytambo

 

Pisaq                                                 Broněk se Simonou v Ollantaytambo

5. den: Jeden z novodobých divů světa, legendární Macchu Picchu, zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Brzké ranní vstávání, transfer na železniční stanici, odtud pak vlakem údolím řeky Urubamby v Andách až pod bájné „Ztracené město Inků“ do Macchu Picchu Pueblo, dříve Aquas Calientes. Cesta místním autobusem serpentinami až k branám ruin. Prohlídka archeologického naleziště Macchu Picchu s podrobným výkladem místního průvodce. Překrásné výhledy na okolní hory s vrcholy Macchu Picchu a Hayna Picchu. Dostatek volného času na focení, individuální procházka ruinami archeologického naleziště i Puebla Macchu Picchu. Zpět pak přes hory návrat do Cuzca. Individuální večeře a procházka Cuzcem.

  

když se za zatáčkou náhle zjevil pohled na Macchu Picchu, měl jsem dojetím v očích slzy

  

Simona se Zdeňkem                         průvodkyně Vlaďka

  

 

6. den: Přesun do města Puno na březích jezera Titicaca (cca 380 km). Fotogenická vesnička Andahuaylillas s kostelem San Pedro, kde se prolínají tradiční náboženské obřady s katolictvím. Incké archeologické naleziště Raqchi s chrámem boha Viracochi. Nejvyšší bod mezi Cuzcem a Punem, sedlo La Raya (4 338 m n. m.). Ubytování v Punu. Poté individuální program, možnost ochutnání další peruánské speciality cuy, výtečně připraveného morčete.

první pohled na jezero Titicaca - které vždy připomíná moře 

 

kostel Andahuaylillas - nádherný interier kostela

 

Raqchi 

 

naivně jsme si mysleli, že v průsmyku La Raya 4.338 m/m jsme nejvýše - za dva dny jsme překonali 4.910 m!

7. den: Přesun do oblasti náhorní plošiny Antiplano k největšímu jihoamerickému jezeru Titicaca v nadmořské výšce 3 800 m n. m. Cesta pohodlnou krytou motorovou lodí na plovoucí rákosové ostrovy Uros, ukázka jak zde žijí místní lidé. Koupání na ostrově Taquile, obydleném více než 10 tisíc let. Seznámení s životem původních indiánů, kteří zde žili již před 10 000 lety. Zpáteční poklidná plavba po jezeře do Puna na ubytování. Individuální večeře v místních restauracích.

 

Plovoucích ostrovy Uros na jezeře Titicaca, kde nám místní Indiáni předváděli jak žijí a co vyrábějí

 

na jezeře Titicaca si účastník zájezdu Jarda vyzkoušel, jaká je dřina veslovat ve velké rákosové lodi a vézt na ní přes 20 turistů

 

na jezeře Titicaca, na ostrově Taquile - místní Indiáni předvádějí své tance

8. den: Přejezd do města Chivay, vstupní brány do kaňonu Colca (cca 6 hodin). Průjezd městem Juliaca, typického města Antiplana. První zastávka u archeologického naleziště nekropole Sillustani, areálu s válcovitými pohřebními věžemi "chullpas" a nádherným výhledem na přilehlou lagunu Umayo. Cestou zastávka v sedle Patapampa v nadmořské výšce 4 910 m n. m., nejvyšším bodě našeho putování. Odtud výhled na šest sopek. Přes terasovitá políčka s lamami, alpacami a vikuněmi sjezd do horského Chivaye (3 600 m n. m.). Ubytování v Chivay. Individuální večeře, návštěva místního indiánského trhu.

 

nekropole Silustani             

 

jezero Silustani                       Simona u jezera Silustani

 

busem v průsmyku 4.910 m/m.  v srpnu téměř na rovníku a je zde sníh

V pozadí sopky přes 6.000 m/m.

9. den: Brzké vstávání a přesun do kaňonu Colca, jednoho z nejhlubších světových kaňonů až k vyhlídce Cruz del Condor. Z vyhlídky je možné sledovat let kondorů andských, ptáků s rozpětím křídel až 3 metry. Návštěva městečka Cabanaconde, místa s hlavní produkcí kukuřice. Procházka mezi přilehlými terasovitými políčky. Cestou návštěva koloniálního městečka Macca. Pozorování poklidného venkovského života v Andách. Zastávka na vyhlídce Mirador de Antahuilque. Zpět na ubytování v Chivay. Možnost návštěvy termálních lázní Banos Termales La Calera s vodou dosahující v některých bazénech 39°C. Možnost ochutnání peruánské alkoholové speciality pisco. Individuální večeře v Chivay.

  

Vyhlídka Cruz del Condor

  

  

 

10. den: Dopolední návštěva a procházka indiánskými vesničkami kaňonu Colca, Coporaque a Yanque. Nádherná vyhlídka do kaňonu Colca a na okolní vulkány. Přes Chivay sjezd z hor pod sopky Chachani a El Misti do „bílého města“  Arequipa (2 300 m n. m.). Ubytování v Arequipě. Večerní individuální prohlídka a večeře v centru druhého největšího města Peru.

  

pohled do kaňonu Colca                Arequipa pod sopkou Misti                   Yanque

11. den: Společná prohlídka historické části centra města Arequipa: jedno z největších jihoamerických náměstí Plaza de Armas s místní katedrálou ze 17. století. Samozřejmostí je návštěva kláštera Santa Cataliny, nejvýznamnější a neprestižnější církevní stavby Peru, jehož červené zdi ostře kontrastují s bílými sněhovými čepicemi nedalekých sopek. Návštěva některého z kostelů centra města. Odpolední volno na nákupy suvenýrů. Individuální večeře v bezpočtu místních restaurací.

  

 

Arequipa

12. den: Nejdelší přejezd po legendární silnici Carretera Panamericana do oblasti pláně Nazca (cca 9,5 hodiny). Cestou zastávky, fotostopy. Nocleh v oblasti Nazca. Individuální večerní program.

  

obrazce v Nazca                                                                         cesta Carretera Panamericana

13. den: Dopoledne v oblasti Nazca. Individuálně možnost letu letadlem nad záhadnými obrazci - geoglyfy nad plání Nazca. Krátká zastávka mezi dunami v pouštní oáze s jezerem, Huacachina. Přejezd do přístavního města Paracas. Individuální večeře v přístavu Paracas.

  

před nástupem do letadla v Nazca    obrazce v Nazca                               Huacachina

 

obrazce v Nazca

14. den: Společná prohlídka tichomořských ostrovů Balestas. Cestou pozorování kolonií lvounů, lachtanů, tučňáků, terejů, pelikánů a racků. Cesta kolem geoglyfu El Candelabro - trojzubce. Odpolední přesun do Limy (3,5 hodiny).  Ubytování v Limě. Individuální program a večeře v Limě.

  

  

na jezeře Titicaca

15. den: Dopolední individuální prohlídka centra Limy. Transfer na letiště. Odlet v cca 21.05 hod.

16. den: Přílet zpět do ČR s přestupem v Amsterdamu v cca 17.45 hod.

 

 

Cena zahrnuje:

- mezinárodní letenku Praha - Lima - Praha

- vnitrostátní letenku Lima - Cuzco

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu místním minibusem, vlakem, lodí dle programu

- 14x hotel 3*** (2-lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 14x snídani

- vstupy do objektů dle programu (s výjimkou vyhlídkového letu v Nazce)

- služby místního i českého průvodce

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění = 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč/os.)

- "spropitné" a vyhlídkový let v Nazce (cca 150 USD)

 

Fakultativní služby:

- 1-lůžkový pokoj = 11.200,- Kč

- komplexní pojištění = 1.568,- Kč/os.

vyhlídkový let v Nazce - cca 140 USD

 

Slevy:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -900,- Kč

 

Vstupné zahrnuté v ceně zájezdu:

Lima – Katedrála, Klášter svatého Františka a Museum Larco Herrera.

Cusco – Koricancha, Pisaq, Ollantaytambo, Sacsayhuaman, Qenqo, Puca Pucara a Tambo Machay, Machu Picchu

Cusco/Puno – Raqchi a Andahuaylillas

Puno – ostrov Taquile

Puno/Colca – Sillustani

Colca – vstup do kaňonu Colca

Arequipa - Klášter Santa Catalina

Lodní výlet na ostrovy Balestas

 

Pozn.: večeře - turistické menu (polévka, hl. chod, nealko pití, mini zákusek) pořídíte za cca 160-230,- Kč/večeři

 

Předpokládané časy letů:

KL 1352  21/10/20  PRG-AMS  08:50 - 10:25

KL 743    21/10/20  AMS-LIM     12:35 - 18:05   

KL 744    04/11/20  LIM-AMS     21:05 - 14:55/+1

KL 1357  05/11/20  AMS-PRG  16:20 - 17:45

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

21. 10. – 05. 11. 2020 16 dní Snídaně Letecká od 79 990 Kč Objednat