Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 30 let

POBALTSKÉ REPUBLIKY – ZRUŠENO

POBALTSKÉ REPUBLIKY – ZRUŠENO ***

Termín: so 1. srpna 2020 – so 8. srpna 2020 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně (letiště Václava Havla)

Stravování: snídaně

od 19 990 Kč

POBALTSKÉ REPUBLIKY

 

LETECKÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Tallinn - Gauja - Turaida - Riga - Vilnius - Trakai - Kurská kosa - Hora Křížů - Rundále… 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ So 01.08. - So 08.08.2020       19.990,- Kč   zrušeno - COVID - 19

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy do Rigy v cca 15:00 hod. Prohlídka secesní části RIGY zapsané na seznamu UNESCO. Nocleh.

2. den: Návštěva honosného zámku RUNDÁLE, nejvýznamnějšího souboru barokních budov na severu Evropy s překrásnými interiéry a zahradami ve francouzském stylu. Zastávka u HORY KŘÍŽŮ, svatého poutního místa na umělém pahorku, které nemá ve světě obdoby (několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců jako výraz vzdoru vůči sovětskému režimu). Ubytování ve městě Klaipéda, v jednom z mála nezamrzajících přístavů na severu Evropy, kam se za totality mohlo vstoupit pouze se zvláštním povolením. Nocleh.

3. den: Celodenní výlet na téměř 100km dlouhý poloostrov KURSKÁ KOSA, úzký pás země (široký od 0,5km do 4km) rozdělený mezi Rusko a Litvu. Díky písčité půdě se pro tuto oblast vytvořenou dle legendy mořskou obryní vžilo pojmenování "Baltská Sahara". Procházka po pohyblivých písečných dunách s možností koupání a návštěva Vrchu čarodějnic v JUOKRANTE (venkovní expozice dřevěných soch čarodějnic a hnízdiště kormoránů). Na závěr dne krátká prohlídka KLAIPÉDY, významného přístavu s půvabnými středověkými uličkami. Návrat na ubytování.

4. den: Návštěva někdejšího sídla litevských knížat, vodního hradu TRAKAI z počátku 14. stol. Prohlídka litevské metropole VILNIUSU, kdysi třetího největšího židovského města světa, pro nějž se vžilo označení "Jeruzalém severu" (Gediminasův hrad, katedrála sv. Stanislava, gotický komplex sv. Bernardina a sv. Anny…). Nocleh.

5. den: Dokončení prohlídky RIGY - lotyšského hlavního města s největší gotickou katedrálou celého Pobaltí, nejstarší pobaltskou burzou a okouzlujícími úzkými uličkami starého města (výstavné gotické domy cechu "Černých hlav", Švédská brána, Prašná věž…). Ubytování.

6. den: Zastávka v oblíbeném rekreačním středisku SIGULDA, které je zároveň jedním z mála lyžařských areálů v zemi. Návštěva hradu TURAIDA ze 13. stol., nádherně situovaného na kopci, vysoko nad tokem řeky Gauja. Po zásahu bleskem a následném výbuchu skladu střelného prachu v 18. stol. byla pevnost znovu vystavěna z červených cihel a právem dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce země. Zastávka v národním parku GAUJA přezdívaném "Lotyšské Švýcarsko". Husté lesy obývané rozmanitou faunou zde doplňují blankytně modrá jezera, neobyčejné skalní útvary a jeskyně. Ubytování v Tallinnu.

7. den: Návštěva nejrozlehlejšího estonského národního parku LAHEMAA s typickými rybářskými osadami a krajinou posetou tzv. "bludnými kameny", které jsou pozůstatky dávné činnosti ledovců. Prohlídka TALLINNU - hanzovního města, které je muzeem středověké architektury. Procházka malebným historickým centrem, kde kostely střídají klášterní budovy a kupecké domy z 15.-17. stol. (gotická radnice, kostel sv. Olafa, nejstarší lékárna, věž Dlouhý Herman, hradby, vrch Toompea…). Návrat na ubytování.

8. den: Transfer na letiště. Přílet přes Rigu do Prahy v cca 14.00 hod.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Riga a Tallinn - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 50 €/os.

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2020) = -700,- Kč

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 29.2.2020) = -500,- Kč

- příplatek za 7x večeři = 2.900,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 4.000,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 
 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

01. 08. – 08. 08. 2020 8 dní Snídaně Letecká od 19 990 Kč Objednat