Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

POBALTSKÉ REPUBLIKY

POBALTSKÉ REPUBLIKY ***

Termín: st 7. srpna 2019 – st 14. srpna 2019 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně (letiště Václava Havla)

Stravování: snídaně

od 19 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

POBALTSKÉ REPUBLIKY

 

LETECKÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Tallinn - Gauja - Turaida - Riga - Vilnius - Trakai - Kurská kosa - Hora Křížů - Rundále… 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ St 07.08. - St 14.08.2019       19.990,- Kč 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy v 08:45 hod. přes Rigu do Tallinnu. Transfer na ubytování situované na okraji metropole Estonska.

2. den: Návštěva nejrozlehlejšího estonského národního parku LAHEMAA s typickými rybářskými osadami a krajinou posetou tzv. "bludnými kameny", které jsou pozůstatky dávné činnosti ledovců. Prohlídka TALLINNU - města, které je muzeem středověké architektury. Procházka malebným historickým centrem, kde kostely střídají klášterní budovy a kupecké domy z 15. -17. stol. (gotická radnice, kostel sv. Olafa, nejstarší lékárna, věž Dlouhý Herman…). Návrat na ubytování.

3. den: Přejezd do Lotyšska se zastávkou v národním parku GAUJA přezdívaném "Lotyšské Švýcarsko". Husté lesy obývané rozmanitou faunou zde doplňují blankytně modrá jezera, neobyčejné skalní útvary a jeskyně. Návštěva hradu TURAIDA ze 13. stol., nádherně situovaného na kopci, vysoko nad tokem řeky Gauja. Po zásahu bleskem a následném výbuchu skladu střelného prachu v 18. stol. byla pevnost znovu vystavěna z červených cihel a právem dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce země. Zastávka v oblíbeném rekreačním středisku SIGULDA. Ubytování v Rize.

4. den: Prohlídka RIGY - lotyšského hlavního města s největší gotickou katedrálou celého Pobaltí, nejstarší pobaltskou burzou a okouzlujícími úzkými uličkami starého města (výstavné gotické domy cechu "Černých hlav", Švédská brána, Prašná věž, secesní čtvrť zapsaná na seznamu UNESCO…). Přejezd na ubytování do litevského Vilniusu.

5. den: Prohlídka VILNIUSU, kdysi třetího největšího židovského města světa, pro nějž se vžilo označení "Jeruzalém severu" (Gediminasův hrad, katedrála sv. Stanislava, gotický komplex sv. Bernardina a sv. Anny…). Návštěva někdejšího sídla litevských knížat, vodního hradu TRAKAI z počátku 14. stol. Ubytování ve městě Klaipéda, v jednom z mála nezamrzajících přístavu na severu Evropy, kam se za totality mohlo vstoupit pouze se zvláštním povolením.

6. den: Celodenní výlet na téměř 100 km dlouhý poloostrov KURSKÁ KOSA, úzký pás země rozdělený mezi Rusko a Litvu. Díky písčité půdě se pro tuto oblast vžilo pojmenování "Baltská Sahara". Procházka po pohyblivých písečných dunách s možností koupání a návštěva Vrchu čarodějnic v JUOKRANTE (venkovní expozice dřevěných soch čarodějnic a hnízdiště kormoránů). Na závěr dne krátká prohlídka KLAIPÉDY, významného přístavu s půvabnými středověkými uličkami. Návrat na ubytování.

7. den: Zastávka u HORY KŘÍŽŮ, svatého poutního místa na umělém pahorku, které nemá ve světě obdoby (několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců jako výraz vzdoru vůči sovětskému režimu). Návštěva honosného zámku RUNDÁLE, nejvýznamnějšího souboru barokních budov na severu Evropy s překrásnými interiéry a zahradami ve francouzském stylu. Ubytování v Rize.

8. den: Dokončení prohlídky RIGY. Odpoledne odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy v 19:10.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Riga - Tallinn a Riga - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 50 €/os.

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při platbě zálohy 30% (akce platí do 31.1.2019) = -700,- Kč

- ČASOVÁ SLEVA při platbě zálohy 30% (akce platí do 28.2.2019) = -500,- Kč

- 7x večeře = 2.700,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = +3.700,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 
 


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

07. 08. – 14. 08. 2019 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 19 990 Kč Objednat