Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

POBALTSKÉ REPUBLIKY

POBALTSKÉ REPUBLIKY ***

Termín: st 10. srpna 2022 – st 17. srpna 2022 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně (letiště Václava Havla)

Stravování: snídaně

od 20 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

POBALTSKÉ REPUBLIKY

 

LETECKÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Riga - Rundále - Hora Křížů - Kurská kosa - Juokrante - Klaipéda - Trakai - Vilnius - Riga - Sigulda - Turaida - Gauja - Lahemaa - Tallin

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ St 10.08. - St 17.08.2022       20.990,- Kč    =    vyprodáno

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Litva / Lotyšsko / Estonsko

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: V cca 15 hod. odlet z Prahy přes Rigu do Tallinnu. Transfer na ubytování situované na okraji metropole Estonska.

2. den: Návštěva nejrozlehlejšího estonského národního parku LAHEMAA s typickými rybářskými osadami a krajinou posetou tzv. "bludnými kameny", které jsou pozůstatky dávné činnosti ledovců. Prohlídka TALLINNU - města, které je muzeem středověké architektury. Procházka malebným historickým centrem, kde kostely střídají klášterní budovy a kupecké domy z 15.-17. stol. (gotická radnice, kostel sv. Olafa, nejstarší lékárna, věž Dlouhý Herman, hradby, vrch Toompea…). Návrat na ubytování.

3. den: Přejezd do Lotyšska se zastávkou v národním parku GAUJA přezdívaném "Lotyšské Švýcarsko". Husté lesy obývané rozmanitou faunou zde doplňují blankytně modrá jezera, neobyčejné skalní útvary a jeskyně. Návštěva hradu TURAIDA ze 13. stol., nádherně situovaného na kopci, vysoko nad tokem řeky Gauja. Po zásahu bleskem a následném výbuchu skladu střelného prachu v 18. stol. byla pevnost znovu vystavěna z červených cihel a právem dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce země. Zastávka v oblíbeném rekreačním středisku SIGULDA, které je zároveň jedním z mála lyžařských areálů v zemi. Ubytování v Rize.

4. den: Prohlídka RIGY - lotyšského hlavního města s největší gotickou katedrálou celého Pobaltí, nejstarší pobaltskou burzou a okouzlujícími úzkými uličkami starého města (výstavné gotické domy cechu "Černých hlav", Švédská brána, Prašná věž, secesní čtvrť zapsaná na seznamu UNESCO…). Přejezd na ubytování do litevského Vilniusu.

5. den: Prohlídka VILNIUSU, kdysi třetího největšího židovského města světa, pro nějž se vžilo označení "Jeruzalém severu" (Gediminasův hrad, katedrála sv. Stanislava, gotický komplex sv. Bernardina a sv. Anny…). Návštěva někdejšího sídla litevských knížat, vodního hradu TRAKAI z počátku 14. stol. Ubytování ve městě Klaipéda, v jednom z mála nezamrzajících přístavu na severu Evropy, kam se za totality mohlo vstoupit pouze se zvláštním povolením.

6. den: Celodenní výlet na téměř 100 km dlouhý poloostrov KURSKÁ KOSA, úzký pás země (široký od 0,5 km do 4 km) rozdělený mezi Rusko a Litvu. Díky písčité půdě se pro tuto oblast vytvořenou dle legendy mořskou obryní vžilo pojmenování "Baltská Sahara". Procházka po pohyblivých písečných dunách s možností koupání a návštěva Vrchu čarodějnic v JUOKRANTE (venkovní expozice dřevěných soch čarodějnic a hnízdiště kormoránů). Na závěr dne krátká prohlídka KLAIPÉDY, významného přístavu s půvabnými středověkými uličkami. Návrat na ubytování.

7. den: Zastávka u HORY KŘÍŽŮ, svatého poutního místa na umělém pahorku, které nemá ve světě obdoby (několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců jako výraz vzdoru vůči sovětskému režimu). Návštěva honosného zámku RUNDALE, nejvýznamnějšího souboru barokních budov na severu Evropy s překrásnými interiéry a zahradami ve francouzském stylu. Ubytování v Rize.

8. den: Transfer na letiště. Přílet do Prahy v cca 14.00 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Riga - Tallinn a Riga - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani (možnost dokoupení večeří)

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 25.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

- doporučená částka na vstupné: cca 55 €/os.

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

ČASOVÁ SLEVA při záloze 3.000,- Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.04.2022) = -700,- Kč

- příplatek za 7x večeři = 3.100,- Kč

- komplexní pojištění = 280,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 208,- Kč/zájezd

- 1-lůžkový pokoj = 4.900,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

10. 08. – 17. 08. 2022 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 20 990 Kč Objednat