Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

AZORSKÉ OSTROVY + Lisabon

AZORSKÉ OSTROVY + Lisabon ***

Termín: so 22. června 2019 – so 29. června 2019 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 33 980 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Azorské ostrovy (Sao Miguel a Terceira) a Lisabon

 

Hory, oceán a sopečné krátery budou Vašimi hlavními společníky při putování po Portugalsku patřících Azorských ostrovech, roztroušených v Atlantiku ve vzdálenosti přes 1300 km od Lisabonu. Ostrovů je devět a Vy projedete a částečně projdete dva – největší Sao Miguel a Terceiru. Ostrovy jsou rájem milovníků nedotčené přírody. Můžete prozkoumat místní krátery, navštívit termální prameny a vykoupat se v Atlantiku. Mimořádně příznivé jsou zdejší klimatické podmínky, průměrná teplota vzduchu v létě nevystupuje nad 26°C, teplota vody kolem 22°C. Ostrovy přímo vybízejí turistu, aby je přiletěl prozkoumat. Při cestě na Azory si během celého dne prohlédnete hlavní město Portugalska - Lisabon. Zájezd je určen pro maximálně 22 osob, po ostrovech se budete dopravovat auty a minibusem. Část dne bude věnována turistice a část dne se bude přejíždět se zastávkami na zajímavých místech. Často budete mít možnost vykoupat se v Atlantiku a koupit si potraviny nebo si zajít na večeři do místní restaurace – za ceny skoro jako u nás doma. Turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete zůstat odpočívat, koupat se nebo si turistiku zkrátit.

 

Termín a cena zájezdu:

1) So 22.06. - So 29.06.2019     33.980,- Kč *  - vyprodáno

2) So 29.06. - So 06.07.2019     33.980,- Kč    - vyprodáno

3) So 27.07. - So 03.08.2019     33.980,- Kč

4) So 17.08. - So 24.08.2019     33.980,- Kč

 

* termín 1) zahrnuje slavnosti Sv. Jana Křtitele na Terceiře, podrobnosti viz poznámka níže

 

Program zájezdu:

1. den: Odlet z ČR (cca v 6.45 hod.), přílet do Lisabonu cca v 09.15 hod.; LISABON - čtvrť Baixa - vystavěná po zemětřesení, které roku 1755 zničilo město - dnes živé centrum; čtvrť Alfama - katedrála, půvabné výhledy, staré tramvaje; individuální volno - možnost návštěvy muzeí např. muzeum azulejos, atd.; možnost návštěvy čtvrti Belém - klášter sv. Jeronýma, památník mořeplavců a pevnost Torre de Belém; vyhlídka ve čtvrti Sao Roque; fakultativně večeře s poslechem fado ve čtvrti Chiado.

2. den: Přelet na ostrov SAO MIGUEL; pojedete na nejvyšší vrchol centrální části ostrova - Barrosa (947 m), krásné výhledy; sestup k jezeru Lagoa do Fogo (1 h) - písečná pláž, krásné koupání, můžete pokračovat až do tajemného místa uprostřed ostrova (1,5 h); večer příjezd do FURNAS - lázeňského městečka, ubytování na 1 noc.

3. den: Pěšky na nejvyšší horu ostrova Pico da Vara (1103 m) (2,5 h i s návratem); navštívíte továrnu na zpracování čaje s ochutnávkou několika druhů čaje; jezírko v zarostlém kráteru Lagoa do Congro (1h i s návratem); kaple Panny Marie nad městem Vila Franca - se schody s azulejos; večer příjezd do PONTA DELGADY - správního střediska Azorských ostrovů, ubytování na 3 noci.

4. den: Turistika zarostlým údolím říčky Rio do Faial da Terra kolem dvou vodopádů s jezírkem – Salto do Prego a Salto do Cagarrao - až do vesnice Faial da Terra (3 h), kde se jistě v místním baru občerstvíte zdejším pivem Especial, výbornou kávou, nebo vínem; lázeňské středisko Furnas, možnost návštěvy Parque Terra Nostra - zahrady s krásnou květenou, exotickými stromy a jezírky; koupání v termálních jezírkách; Lagoa das Furnas - s geotermální aktivitou pod povrchem, kde se v zemi u jezera vaří místní specialita „cozido“.

5. den: Zastávka u ananasových plantáží s možností ochutnání místního likéru; západní část ostrova - procházka kolem jezírek Empadadas, u sopečného kráteru Caldeira das Sete Cidades - výstup na vyhlídku Sombreiros s pohledem do kráteru se třemi jezery; královská vyhlídka - vista do Rei; městečko Sete Cidades s kostelíkem; Ponta da Ferraria - nejzápadnější výběžek ostrova tvořený lávou, koupání.

6. den: Ráno přelet na ostrov TERCEIRA; výhled z vrcholů pohoří Serra do Cume; koupel v lávových jezírkách u Biscoitos a cesta podél pobřeží, které je tvořeno čedičovými skalami (1 h chůze); Gruta do Natal (lávové jeskyně); v centru ostrova Furnas do Enxofre - projdete se kolem sirných fumarol (prudká exhalace z puklin); Algar do Carvao - cesta sopečným krbem do podzemní jeskyně ležící v kráteru vyhaslé sopky; ubytování v centru Angra do Heroísmo (UNESCO) a možnost večerní procházky přístavním městem.

7. den: Ráno výlet na Monte Brasil - poloostrov u Angra do Heroísmo s výhledy na město a oceán (procházka cca 2 h); kolem poledne odlet z Terceiry, odpoledne přílet do Lisabonu; během dlouhého času na přestup můžete s průvodcem navštívit Oceanárium nacházející se na východním konci města v oblasti EXPO 98, zajet si do centra a znovu zažít večerní Lisabon, dát si večeři a před půlnocí se vrátit na letiště; po půlnoci odlet z Lisabonu do Prahy.

8. den:  Přílet do Prahy v brzkých ranních hodinách (cca v 6.00 h ráno).


Poznámka: V červnovém termínu je pořadí dnů odlišné - v Angra do Heroísmo se konají slavnosti svatého Jana Křtitele - v den příletu na Terceiru se večer koná průvod hudebně-tanečních skupin z různých ostrovů i pevninského Portugalska. Po přenocování na Terceiře, se v poledne na jednom z náměstí koná Touradas - ulice vedoucí z náměstí se uzavřou zátarasami, vpustí se několik býků a místní mladíci je dráždí a baví tak ostatní diváky - jedna z tradic na Terceiře, kterou společně zhlédneme (býk neumírá ani není zraněn). V tomto termínu je odlet z Azorských ostrovů 7.den večer a následuje noční přestup v Lisabonu.

 

cena zahrnuje:

- letenku Praha-Lisabon-Sao Miguel-Terceira-Lisabon-Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 6x ubytování v hotelu (2-lůžk. pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 6x snídani

- dopravu po ostrovech autem, mikrobusem nebo minibusem

- služby českého průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

cena nezahrnuje:

- vstupy na Azorech cca 17,- € (park Terra Nostra, jeskyně Gruta do Natal a Algar do Carvao), v Lisabonu cca 22,- € (24h mhd, památník objevitelů, klášter Sv. Jeronýma)

- večeře cca 10-15,- €/den

- komplexní pojištění: 55,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 50% zálohy (akce FM platí do 28.2.2019) = -300,- Kč

- komplexní pojištění = 440,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 4.800,- Kč

 

Při objednání zájezdu je splatná záloha ve výši 50% z celkové ceny zájezdu (dle podmínek CK KATU).

Garantem zájezdu: CK KATU


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

22. 06. – 29. 06. 2019 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 33 980 Kč Objednat
29. 06. – 06. 07. 2019 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 33 980 Kč Objednat
27. 07. – 03. 08. 2019 8 dní Snídaně Letecká od 33 980 Kč Objednat
17. 08. – 24. 08. 2019 8 dní Snídaně Letecká od 33 980 Kč Objednat