Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

AZORSKÉ OSTROVY + Lisabon

AZORSKÉ OSTROVY + Lisabon ***

Termín: st 4. srpna 2021 – čt 12. srpna 2021 (9 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 34 980 Kč

 

Azorské ostrovy (Sao Miguel a Terceira) a Lisabon

- poznávací zájezd s turistikou

 

Hory, oceán a sopečné krátery budou Vašimi hlavními společníky při putování po Portugalsku patřících Azorských ostrovech, roztroušených v Atlantiku ve vzdálenosti přes 1300 km od Lisabonu. Ostrovů je devět a Vy projedete a částečně projdete dva - největší Sao Miguel a Terceiru. Ostrovy jsou rájem milovníků nedotčené přírody. Můžete prozkoumat místní krátery, navštívit termální prameny a vykoupat se v Atlantiku. Mimořádně příznivé jsou zdejší klimatické podmínky, průměrná teplota vzduchu v létě nevystupuje nad 26°C, teplota vody kolem 22°C. Ostrovy přímo vybízejí turistu, aby je přiletěl prozkoumat. Při cestě na Azory si během celého dne prohlédnete hlavní město Portugalska - Lisabon. Zájezd je určen pro maximálně 22 osob, po ostrovech se budete dopravovat auty a minibusem. Část dne bude věnována turistice a část dne se bude přejíždět se zastávkami na zajímavých místech. Téměř denně budete mít možnost vykoupat se v Atlantiku a koupit si potraviny nebo si zajít na večeři do místní restaurace – za ceny skoro jako u nás doma. Turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete zůstat odpočívat, koupat se nebo si turistiku zkrátit.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

22. 06. – 30. 06. 2021 (út – st)    34.980,- Kč

 

předběžné termíny, bude upřesněno

21. 07. – 29. 07. 2021 (st – čt)   34.980,- Kč

04. 08. – 12. 08. 2021 (st – čt)   34.980,- Kč

 

Program zájezdu:

1. den - odlet z Prahy (cca v 12.20 h), přílet do Lisabonu cca v 14.50 h, ubytování v hotelu poblíž centra na 1 noc, možnost večeře v restauraci.

2. den - po snídani přesun na letiště, kolem poledne přelet na ostrov TERCEIRA; výhled z vrcholů pohoří Serra do Cume; podíváte se do Gruta do Natal (lávové jeskyně); v centru ostrova navštívíte Furnas do Enxofre - projdete se kolem sirných fumarol (prudká exhalace z puklin); vyjedete na Monte Brasil – poloostrov u Angra do Heroismo s výhledy na město a oceán; ubytování v centru Angra do Heroísmo (UNESCO) na 1 noc a možnost večerní procházky přístavním městem; tento den večer se v Angra do Heroísmo konají slavnosti svatého Jana Křtitele - průvod hudebně-tanečních skupin z různých ostrovů i pevninského Portugalska.

3. den - procházkou si projdete historické centrum Angra do Heroísmo (UNESCO), navštívíte krásný městský park se stromy a rostlinami z celého světa, nahlédnete do katedrály a podíváte se k pevnosti Sv. Jana Křtitele a/nebo k pevnosti Sv. Sebastiána; zájemci se mohou koupat na městské písečné pláži; Algar do Carvao – sopečným krbem přijdete do podzemní jeskyně ležící v kráteru vyhaslé sopky; vykoupete se v lávových jezírkách u Biscoitos a projdete se podél pobřeží, které je tvořeno čedičovými skalami (1 h chůze); přelet na ostrov SAO MIGUEL; přejezd do FURNAS - lázeňského městečka, ubytování na 2 noci; zájemcům doporučujeme k večeři místní specialitu "cozido"

4. den - pěšky na nejvyšší horu ostrova Pico da Vara (1103 m) (2,5 h i s návratem); navštívíte továrnu na zpracování čaje s ochutnávkou několika druhů čaje; jezírko v zarostlém kráteru Lagoa do Congro (1h i s návratem); možnost návštěvy Parque Terra Nostra – zahrady s krásnou květenou, exotickými stromy a jezírky; koupání v termálních jezírkách

5. den - turistika zarostlým údolím říčky Rio do Faial da Terra kolem dvou vodopádů s jezírkem – Salto do Prego a Salto do Cagarrao - až do vesnice Faial da Terra (3 h), kde se jistě v místním baru občerstvíte zdejším pivem Especial, výbornou kávou, nebo vínem; Lagoa das Furnas - s geotermální aktivitou pod povrchem, kde se v zemi u jezera vaří místní specialita „cozido“; kaple Panny Marie nad městem Vila Franca - se schody s azulejos; večer příjezd do PONTA DELGADY - správního střediska Azorských ostrovů, ubytování na 2 noci

6. den - zastávka u ananasových plantáží s možností ochutnání místního likéru; západní část ostrova - procházka kolem jezírek Empadadas, u sopečného kráteru Caldeira das Sete Cidades - výstup na vyhlídku Sombreiros s pohledem do kráteru se třemi jezery; královská vyhlídka – Vista do Rei; městečko Sete Cidades s kostelíkem; Ponta da Ferraria - nejzápadnější výběžek ostrova tvořený lávou, koupání

7. den - pojedete na nejvyšší vrchol centrální části ostrova – Barrosa (947 m), krásné výhledy; sestup k jezeru Lagoa do Fogo (jezero, 1 h) – písečná pláž, krásné koupání, můžete pokračovat až do tajemného místa uprostřed ostrova ( 1,5 h); večer odlet do Lisabonu, ubytování poblíž centra na dvě noci

8. den - LISABON - čtvrť Baixa - vystavěná po zemětřesení, které roku 1755 zničilo město – dnes živé centrum; čtvrť Alfama – katedrála, půvabné výhledy, staré tramvaje; individuální volno - možnost návštěvy muzeí např. muzeum azulejos; možnost návštěvy čtvrti Belém – klášter sv. Jeronýma, památník mořeplavců a pevnost Torre de Belém; vyhlídka ve čtvrti Sao Roque; fakultativně večeře s poslechem fado ve čtvrti Chiado; nocleh v Lisabonu.

9. den - dopoledne si ještě doprohlédnete Lisabon nebo navštívíte lisabonské Oceanárium, které se nachází v oblasti EXPO98 na břehu řeky Tejo; navečer přesun na letiště a odlet z Lisabonu (cca v 20.10h); přílet do Prahy kolem půlnoci.

 

Poznámka: V červnovém termínu se v Angra do Heroísmo konají slavnosti svatého Jana Křtitele - v den příletu na Terceiru se večer koná průvod hudebně-tanečních skupin z různých ostrovů i pevninského Portugalska. Po první noci na Terceiře, se v poledne na jednom z náměstí koná Touradas - ulice vedoucí z náměstí se uzavřou zátarasami, vpustí se několik býků a místní mladíci je dráždí a baví tak ostatní diváky - jedna z tradic na Terceiře, kterou společně zhlédneme (býk neumírá ani není zraněn).

 

CENA ZAHRNUJE

- letenku Praha-Lisabon-Sao Miguel-Terceira-Lisabon-Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 8x ubytování v hotelu (2-lůžk. pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 8x snídani

- dopravu po ostrovech autem, mikrobusem nebo minibusem

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE

- komplexní pojištění: 55,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- vstupy na Azorech cca 20,- € (park Terra Nostra, jeskyně Gruta do Natal a Algar do Carvao), v Lisabonu cca 22,- € (24h mhd, památník objevitelů, klášter Sv. Jeronýma)

- večeře cca 10-15,- €/den

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- komplexní pojištění = 495,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 4.800,- Kč

 

Při objednání zájezdu je splatná záloha ve výši 50% z celkové ceny zájezdu.

Garantem zájezdu: CK KATU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

22. 06. – 30. 06. 2021 9 dní Snídaně Letecká od 34 980 Kč Objednat
21. 07. – 29. 07. 2021 9 dní Snídaně Letecká od 34 980 Kč Objednat
04. 08. – 12. 08. 2021 9 dní Snídaně Letecká od 34 980 Kč Objednat