Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

AZORSKÉ OSTROVY – Sao Miguel – Terceira – ZRUŠENO

AZORSKÉ OSTROVY – Sao Miguel – Terceira – ZRUŠENO ***

Termín: po 6. září 2021 – po 13. září 2021 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 33 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

 

Azorské ostrovy (Sao Miguel a Terceira)

- poznávací zájezd

 

LETECKÝ POZNAVACÍ ZÁJEZD: ostrovy Sao Miguel a Terceira. Termín 06.09.-13.09.2021
 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Po 06.09. - Po 13.09.2021    33.990,- Kč

 

Program zájezdu:

1. den - V cca 12 hod. odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov Sao Miguel (čekání na přestupu cca 4 hod.) Ubytování v centru města. Pěší prohlídka PONTA DELGADA - hlavního města Azorských ostrovů (pobřežní promenáda, úzké uličky s honosnými budovami, katedrála, tržnice…). Nocleh.

2. den - Výlet na západ ostrova. Návštěva oblasti SETE CIDADES, sopečného masivu - dle některých výkladů pozůstatku slavné Atlantidy. Úchvatné panorama z tzv. KRÁLOVSKÉ VYHLÍDKY - VISTA DO REI nabízející nezapomenutelný pohled na Modré a Zelené jezero vyplňující impozantní sopečný kráter s obvodem 12 km a kolmými stěnami vysokými 300 m. Procházka k další z vyhlídek - BOCA DO INFERNO. Přejezd do oblasti MOSTEIROS - možnost koupání v přírodních bazéncích na břehu oceánu. Návrat na ubytování.

3. den - Program ve střední části ostrova: vyhlídka PICO DE FERRO nad kalderou FURNAS s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, které jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody; procházka kolem vulkanického jezera; návštěva vulkanologické observatoře; fakultativně oběd v podobě tzv. cozida - pokrmu připraveného v horké vulkanické půdě; na závěr návštěva zahrady TERRA NOSTRA s bujnou exotickou vegetací a relaxace v termálních pramenech. Návrat na ubytování.

4. den - Návštěva městečka LAGOA a exkurze do keramické dílny VIEIRA. Vulkanické jezero LAGOA DO FOGO (Ohnivé jezero) patřící k jedné z největších přírodních atrakcí ostrova. Jedná se o modře zabarvenou vodní plochu zaplňující dno vyhaslého kráteru obklopeného vysokými kopci s bílými písčitými plážemi. Koupání u geotermální elektrárny v oblasti CALDEIRA VELHA. Prohlídka GORREANA - jediné evropské čajové plantáže s muzeem zahrnujícím dodnes funkční zařízením z 19. stol. na zpracování čaje. Návrat na ubytování.

5. den - Fakultativní lodní výlet za pozorováním DELFÍNŮ a VELRYB, které se zde hojně vyskytují. Zahlédnout lze obvykle rovněž vorvaně či delfíny křídlaté. Večerní, cca 40 min. dlouhý přelet na ostrov TERCEIRA, který je okouzlující kombinací hustých porostů, pastvin rozdělených zídkami do stovek zelených obdelníčků a čedičových útesů, o které se tříští vlny oceánu. Ubytování v hotelu s bazénem, ve středisku Praia da Vitória známým pro své pestrobarevné budovy a krásnou písečnou pláž.

6. den - Zastávka na vyhlídce SERRA DE CUME, odkud lze spatřit půlku ostrova. Nenáročná návštěva unikátní vulkanické jeskyně ALGAR DO CARVAO umožňující nahlédnout do vegetací zarostlého nitra sopky. Prohlídka hlavního města ANGRA DA HEROISMO, jehož přístav býval mezi portugalskými a španělskými mořeplavci důležitou zastávkou na jejich objevitelským plavbách do Afriky, Asie a Ameriky. Díky půvabnému historickému jádru s úzkými uličkami (UNESCO) je dnes památkově nejcennějším místem celého Azorského souostroví. Procházka k majáku na mysu CONTENDAS, která nabídne úžasné pohledy na skalnaté útesy a nekonečnou hladinu oceánu za nimi. Zastávka ve vesničce SAO SEBASTIAO s neobyčejnou stavbou freskami zdobeného kostelíku. Návrat na ubytování.

7. den - Krátká vycházka vulkanicky aktivní oblastí FURNAS DO ENXOFRE, po stezce podél sirných funarol - puklin v zemi, ze kterých unikají sirné plyny. Procházka okolo magického jezírka LAGOA DAS PATAS obklopeného cedrovým lesem. Výjezd na nejvyšší horu - SANTA BARBARA (1 021 m) s úžasnou vyhlídkovou plošinou, odkud lze v případě dobrého počasí dohlédnout i na sousední ostrovy. Zastávka na dalších skvostných vyhlídkách SERRETA a RAMINHO. Degustace místního vína ve vinařské oblasti BISCOITOS nebo relaxace v lávových jezírkách. Přes vyhlídku PONTA DO MISTERIO návrat zpět na ubytování.

8. den - Odlet z Terceira v cca 13.30 hod. Přílet přes Lisabon do Prahy cca o půlnoci (čekání na přestupu cca 3 hod.)

 

 

CENA ZAHRNUJE

  • letenku Praha - Sao Miguel - Terceira - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaných autokarem
  • 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x snídani
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE

- komplexní pojištění: 59,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid-19 či jiné pandemie: 26,- Kč/den

doporučená částka na vstupné a výlet lodí: cca 65 €

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- komplexní pojištění = 472,- Kč

- připojištění = 208,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 7.500,- Kč

 

Garantem zájezdu: CK MAMUT-TOUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

06. 09. – 13. 09. 2021 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 33 990 Kč Objednat