Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

AZORSKÉ OSTROVY – Sao Miguel – Terceira

AZORSKÉ OSTROVY – Sao Miguel – Terceira ***

Termín: čt 8. září 2022 – čt 15. září 2022 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 34 900 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

 

AZORSKÉ OSTROVY (Sao Miguel a Terceira)

 

TERMÍNY A CENA ZÁJEZDU:

1/ Čt 01.09 . -  Čt 08.09.2022    34.900,- Kč   Last Minute 33.900,- Kč = vyprodáno

2/ Čt 08.09.  -  Čt 15.09.2022    34.900,- Kč   Last Minute 33.900,- Kč

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Portugalsko - Azorské ostrovy

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 13.30 hod. odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov Sao Miguel. Ubytování v centru města Ponta Delgada.

 

2.den: Fakultativní lodní výlet za pozorováním DELFÍNŮ a VELRYB, které se zde hojně vyskytují. Zahlédnout lze obvykle rovněž vorvaně či delfíny křídlaté. Pěší prohlídka PONTA DELGADA - hlavního města Azorských ostrovů (pobřežní promenáda, úzké uličky s honosnými budovami, katedrála, tržnice…). Návrat na ubytování.

 

3.den: Výlet na západ ostrova. Návštěva oblasti SETE CIDADES, sopečného masivu - dle některých výkladů pozůstatku slavné Atlantidy. Úchvatné panorama z tzv. KRÁLOVSKÉ VYHLÍDKY - VISTA DO REI nabízející nezapomenutelný pohled na Modré a Zelené jezero vyplňující impozantní sopečný kráter s obvodem 12 km a kolmými stěnami vysokými 300 m. Procházka k další z vyhlídek - BOCA DO INFERNO. Přejezd do oblasti MOSTEIROS - možnost koupání v přírodních bazéncích na břehu oceánu. Návrat na ubytování.

 

4.den: Program ve střední části ostrova: vyhlídka PICO DE FERRO nad kalderou FURNAS s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, které jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody; procházka kolem vulkanického jezera; návštěva vulkanologické observatoře; fakultativně oběd v podobě tzv. cozida - pokrmu připraveného v horké vulkanické půdě; na závěr návštěva zahrady TERRA NOSTRA s bujnou exotickou vegetací a relaxace v termálních pramenech. Návrat na ubytování.

 

5.den: Návštěva městečka LAGOA a exkurze do keramické dílny VIEIRA. Vulkanické jezero LAGOA DO FOGO (Ohnivé jezero) patřící k jedné z největších přírodních atrakcí ostrova. Jedná se o modře zabarvenou vodní plochu zaplňující dno vyhaslého kráteru obklopeného vysokými kopci s bílými písčitými plážemi. Koupání u geotermální elektrárny v oblasti CALDEIRA VELHA. Prohlídka GORREANA - jediné evropské čajové plantáže s muzeem zahrnujícím dodnes funkční zařízením z 19. stol. na zpracování čaje. V cca 20 hod. přelet (cca 40 min.) na ostrov TERCEIRA, který je okouzlující kombinací hustých porostů, pastvin rozdělených zídkami do stovek zelených obdelníčků a čedičových útesů, o které se tříští vlny oceánu. Ubytování v hotelu s bazénem, ve středisku Praia da Vitória známým pro své pestrobarevné budovy a krásnou písečnou pláž.

 

6.den: Zastávka na vyhlídce SERRA DE CUME, odkud lze spatřit půlku ostrova. Nenáročná návštěva unikátní vulkanické jeskyně ALGAR DO CARVAO umožňující nahlédnout do vegetací zarostlého nitra sopky. Prohlídka hlavního města ANGRA DA HEROISMO, jehož přístav býval mezi portugalskými a španělskými mořeplavci důležitou zastávkou na jejich objevitelským plavbách do Afriky, Asie a Ameriky. Díky půvabnému historickému jádru s úzkými uličkami (UNESCO) je dnes památkově nejcennějším místem celého Azorského souostroví. Procházka k majáku na mysu CONTENDAS, která nabídne úžasné pohledy na skalnaté útesy a nekonečnou hladinu oceánu za nimi. Zastávka ve vesničce SAO SEBASTIAO s neobyčejnou stavbou freskami zdobeného kostelíku. Návrat na ubytování.

 

7.den: Krátká vycházka vulkanicky aktivní oblastí FURNAS DO ENXOFRE, po stezce podél sirných funarol - puklin v zemi, ze kterých unikají sirné plyny. Procházka okolo magického jezírka LAGOA DAS PATAS obklopeného cedrovým lesem. Výjezd na nejvyšší horu - SANTA BARBARA (1 021 m) s úžasnou vyhlídkovou plošinou, odkud lze v případě dobrého počasí dohlédnout i na sousední ostrovy. Zastávka na dalších skvostných vyhlídkách SERRETA a RAMINHO. Degustace místního vína ve vinařské oblasti BISCOITOS nebo relaxace v lávových jezírkách. Přes vyhlídku PONTA DO MISTERIO návrat zpět na ubytování.

 

8.den: Ranní transfer na letiště. Přílet přes Lisabon do Prahy v 18.30 hod.

 

 

CENA ZAHRNUJE

- letenku Praha - Sao Miguel - Terceira - Praha včetně odbaveného zavazadla
- dopravu klimatizovaným autobusem
- 7x ubytování v hotelu (2-lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 7x snídani
- českého průvodce
- pobytovou taxu
- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE

- komplexní pojištění = 59,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info zde)

- doporučená částka na vstupné a výlet lodí: cca 70 €

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při platbě zálohy 3.000,- Kč/os. (akce platí do 30.04.2022) = -800,- Kč/os.

- komplexní pojištění tarif K5S5 = 472,- Kč/os./zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 208,- Kč/os./zájezd

- 1-lůžkový pokoj = 6.000,- Kč (příplatek k ceně zájezdu)

 

Garantem zájezdu: CK MAMUT-TOUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

01. 09. – 08. 09. 2022 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 34 900 Kč Objednat
08. 09. – 15. 09. 2022 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 34 900 Kč Objednat