Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

AZORSKÉ OSTROVY – Sao Miguel – Terceira

first-minute-trip.png AZORSKÉ OSTROVY – Sao Miguel – Terceira ***

Termín: čt 31. srpna 2023 – čt 7. září 2023 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z letiště Václava Havla, Praha - Ruzyně

Stravování: snídaně

first-minute-trip.png od 36 500 Kč

37 500 Kč

 

AZORSKÉ OSTROVY (Sao Miguel a Terceira)

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Čt 31.08.  -  Čt 07.09.2023    37.500,- Kč   First Minute  36.500,- Kč

 

Aktuální podmínky cestování do země: Portugalsko - Azorské ostrovy

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 13.30 hod. odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov TERCEIRA, který je okouzlující kombinací hustých porostů, pastvin rozdělených zídkami do stovek zelených obdélníčků a čedičových útesů, o které se tříští vlny oceánu. Ubytování v hotelu s bazénem, ve středisku Praia da Vitória známým pro své pestrobarevné budovy a krásnou písečnou pláž.

 

2.den: Zastávka na vyhlídce SERRA DE CUME, odkud lze spatřit půlku ostrova. Nenáročná návštěva unikátní vulkanické jeskyně ALGAR DO CARVAO umožňující nahlédnout do vegetací zarostlého nitra sopky. Prohlídka hlavního města ANGRA DA HEROISMO, jehož přístav býval mezi portugalskými a španělskými mořeplavci důležitou zastávkou na jejich objevitelským plavbách do Afriky, Asie a Ameriky. Díky půvabnému historickému jádru s úzkými uličkami (UNESCO) je dnes památkově nejcennějším místem celého Azorského souostroví. Procházka k majáku na mysu CONTENDAS, která nabídne úžasné pohledy na skalnaté útesy a nekonečnou hladinu oceánu za nimi. Zastávka ve vesničce SAO SEBASTIAO s neobyčejnou stavbou freskami zdobeného kostelíku. Návrat na ubytování.

 

3.den: Krátká vycházka vulkanicky aktivní oblastí FURNAS DO ENXOFRE, po stezce podél sirných funarol - puklin v zemi, ze kterých unikají sirné plyny. Procházka okolo magického jezírka LAGOA DAS PATAS obklopeného cedrovým lesem. Návštěva sýrárny s degustací a možností nákupu. Zastávka na skvostných vyhlídkách SERRETA a RAMINHO. Relaxace v lávových jezírkách BISCOITOS. Přes vyhlídku PONTA DO MISTERIO návrat zpět na ubytování.

 

4.den: Ranní přelet (cca 40 min.) na ostrov SAO MIGUEL. Pěší prohlídka PONTA DELGADA - hlavního města Azorských ostrovů (pobřežní promenáda, úzké uličky s honosnými budovami, katedrála, tržnice…). Ubytování v centru města. Odpoledne fakultativní lodní výlet za pozorováním DELFÍNŮ a VELRYB, které se zde hojně vyskytují. Zahlédnout lze obvykle rovněž vorvaně či delfíny křídlaté. Návrat na ubytování.

 

5.den: Výlet na západ ostrova. Návštěva oblasti SETE CIDADES, sopečného masivu - dle některých výkladů pozůstatku slavné Atlantidy. Úchvatné panorama z tzv. KRÁLOVSKÉ VYHLÍDKY - VISTA DO REI nabízející nezapomenutelný pohled na Modré a Zelené jezero vyplňující impozantní kráter s obvodem 12 km a kolmými stěnami vysokými 300 m. Procházka k další z vyhlídek - BOCA DO INFERNO. Přejezd do oblasti MOSTEIROS - možnost koupání v přírodních bazéncích na břehu oceánu. Návrat na ubytování.

 

6.den: Program ve střední části ostrova: vyhlídka PICO DE FERRO nad kalderou FURNAS s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, které jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody; procházka kolem vulkanického jezera; návštěva observatoře; fakultativně oběd v podobě tzv. cozida - pokrmu připraveného v horké lávové půdě; na závěr návštěva zahrady TERRA NOSTRA s bujnou exotickou vegetací a relaxace v termálních pramenech. Návrat na ubytování.

 

7.den: Návštěva městečka LAGOA a exkurze do keramické dílny VIEIRA. Sopečné jezero LAGOA DO FOGO (Ohnivé jezero) patřící k jedné z největších přírodních atrakcí ostrova. Jedná se o modře zabarvenou vodní plochu zaplňující dno vyhaslého kráteru obklopeného vysokými kopci s bílými písčitými plážemi. Zastávka v návštěvnickém centru CALDEIRA VELHA s biosférickou rezervací a geotermálními prameny. Prohlídka GORREANA - jediné evropské čajové plantáže s muzeem zahrnujícím dodnes funkční zařízením z 19. stol. na zpracování čaje. Návrat na ubytování.

 

8.den: Ranní transfer na letiště. Přílet přes Lisabon do Prahy v cca 18.30 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- letenku Praha - Terceira -Sao Miguel - Praha včetně odbaveného zavazadla
- dopravu klimatizovaným autobusem
- 7x ubytování v hotelu*** (2-lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 7x snídani
- českého průvodce
- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- cestovní pojištění

- doporučená částka na vstupné a výlet lodí: cca 70 €

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva First minute (akce platí do 15.03.2023) = -1.000,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S zóna 2 = 63,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)

- 1-lůžkový pokoj = 7.000,- Kč (příplatek k ceně zájezdu)

 

 

Garantem zájezdu: CK MAMUT-TOUR

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

31. 08. – 07. 09. 2023 8 dní Snídaně Letecká first-minute-trip.png od 36 500 Kč Objednat