Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Madeira

Podkategorie:

Hledání

     

Seznam zájezdů

Zobrazen 1. – 1. z 1 zájezdů

Naše vlastní zájezdy

 

Madeira je souostrovím, podobně jako Kanárské ostrovy. Kromě samotné Madeiry je osídlen pouze jediný ostrov Porto Santo, pověstný svými zlatými plážemi. 

Zájezdy na Madeiru

Devítidenní zájezd na "Ostrov květin" – Madeiru, na které panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, proto se zde tolik daří květeně. Nádherné bujné zelené hory, zčásti podobné Jižní Americe. Přímořská městečka nabízející úchvatné výhledy na modro modrý široký oceán. Madeira má nepřeberné množství přírodního bohatství. Ve volné přírodě rostou orchideje, strelicie, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou na Madeiře všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka. Navíc v těchto termínech zažijete jednu z největších slavností na Madeiře – světoznámý Květinový festival! Zájezd je rozšířen o celodenní prohlídku hlavního města Portugalska – LISABONU

 

Termín a cena zájezdu:

1/ Ne 12.04. -  Po 20.04.2015         23.490,- Kč/os.

2/ Čt  16.04. -  Pá 24.04.2015         23.490,- Kč/os.

 

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu. Ubytování.

2. den: Celodenní prohlídka hlavního města Portugalska – LISABONU (náměstí Plaza do Comércio, čtvrť Belém s Památníkem objevitelů v čele s Jindřichem Mořeplacem, Belémská věž, klášter svatého Jeronýma, historické tramvaje, pohled na sochu Ježíše Krista, historický výtah Santa Justa, katedrála, návštěva výstaviště EXPO 98 s obřím Oceanáriem). Večerní přelet na Madeiru. Ubytování, nocleh.

LISABON - Belémská věž LISABON Lisabon - historická tramvaj

3. den: Prohlídka madeirské metropole FUNCHAL včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben Karel I., poslední nekorunovaný český král. Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem. Nocleh.

Funchal Funchal Funchal - květinový trh

4. den: Rybářská vesnička CAMARA DE LOBOS, proslavená pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na slavný útes CABO GIRAO (téměř 600 m nad hladinou Atlantiku, nově možnost stoupnout na skleněný chodník). Lávové jeskyně a vulkanologické centrum v SAO VICENTE. Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky, možnost se v nich vykoupat. Procházka okolo levády (akvaduktu) nacházející se poblíž osady RABACAL. Nocleh.

Camara de Lobos CABO GIRAO PORTO MONIZ

5. den: Volný den nebo program po dohodě s průvodcem. V odpoledních hodinách doporučujeme plavbu katamaránem a když budeme mít štěstí, uvidíme delfíny, či jinou mořskou faunu. Nocleh.

   

6. den: Celodenní program v Madeirských horách. Nenáročná turistika v oblasti PICO DE AREIRORIBEIRO FRIO – pstruží sádky – procházka podél místní levády na jednu z nejkrásnějších vyhlídek - „Balkóny“. Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku.  Návštěva PORTO CRUZ, městečka pod Orlí skálou, zpracovna cukrové třtiny. Ochutnávka Madeirských vín, sýrů a klobás na terase hotelu. Nocleh.

PICO DE AREIRO PICO DE AREIRO SANTANA

7. den: CAMACHA - výrobna a obchodní dům s typickým proutěným zbožím, moderní kostel. Lehká túra po útesu mnoha barev SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova a vulkanickou pouští. Druhé největší město ostrova - MACHICO, dvanáctimetrová socha Krista v GARAJAU. Nocleh.

CAMACHA PORTO CRUZ SAO LOURENCO

8. den: Návštěva botanické zahrady. Odpoledne VYVRCHOLENÍ KVĚTINOVÉHO FESTIVALU ÚCHVATNÝM PRŮVODEM PLNÝM KVĚTIN, HUDBY, TANCE A RADOSTI. Nocleh.

KVĚTINOVÝ FESTIVAL KVĚTINOVÝ FESTIVAL

9. den:  Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Poznámka: Zájezd č. 2 je pořádán v obráceném pořadí – prohlídka Lisabonu na konci zájezdu. Květinový festival se koná dne 19.4.2015. Pořadí jednotlivých dní bude upraveno.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha – Lisabon – Funchal a zpět

- dopravu minibusem

letištní a bezpečnostní taxy + poplatek za 1 zavazadlo (5.000,- Kč/os.)

- 8x ubytování v hotelu (2- až 3-lůžkové pokoje a vlastním sociálním zařízením)

- 8x snídani

- služby průvodce: Ing. Martin Černý a Bronislav Čížek ml.

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:   

vstupy:  cca 65,- € na vstupy + cca 30,- €  výlet katamaránem (na 3h)

- komplexní pojištění: 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)

 

Fakultativní služby:

- komplexní pojištění = 306,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj = 2.500,- Kč

 

Slevy:

First minute = 1.300,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 31.1.2015, doplatek měsíc před odletem)

First minute = 1.000,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 28.2.2015, doplatek měsíc před odletem)

 

Při objednávce v roce 2014 vybíráme zálohu pouze 2.000,- Kč/os.

 

 

 

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPNÉHO

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPNÉHO

Lanovka na Monte                         15,- €

Vstupné do Botanické zahrady    5,50 €

Spropitné pro řidiče autobusů     4,- €

Městská doprava po Funchalu    1,30-1,90,- €/1 jízda

Jeskyně                                            6,- €

Ochutnávka vín, sýrů a klobás     7,- €

Oceanário Lisabon                       13,-€ (nad 65 let za 9,- €)

 

STRAVOVÁNÍ BĚHEM ZÁJEZDU

V ceně zájezdu je 8x snídaně podávaná v hotelové restauraci. Jídlo koupíte na místě nebo si něco k snědku můžete vzít s sebou. Ceny potravin jsou velmi příznivé. Pozor! Většina lidí odhadne zásoby na dvojnásobek, než je vůbec schopna ujíst, doporučujeme před odjezdem své zásoby zredukovat. Během pobytu je denně možnost nákupu potravin v supermarketech, obchodech, na trhu. Průvodce Vás rád zavede do supermarketu, jehož součástí je i oddělení, kde lze zakoupit na váhu teplá jídla (různé druhy masa, saláty, přílohy) v průměru cca 10,50€/1kg. Během pobytu průvodce může zorganizovat fakultativní společnou večeři v typické madeirské hospůdce (tříchodové menu kolem 10,- €/os.).

Máte také možnost absolvovat například tradiční folklórní večer – cena 32,- € (zahrnuje dopravu, bohatou typickou večeři včetně vína a vody, portugalský pěvecký styl Fado a madeirský zpěv a tanec).

 

OSTATNÍ INFORMACE, POČASÍ

Turistické trasy uvedené v programu zvládne každý, komu nečiní normální chůze problémy. Trasy je možné upravit podle fyzické kondice jednotlivých účastníků zájezdu.

Na Madeiře je teplé počasí s dostatkem vláhy. Průměrné denní teploty v dubnu/květnu jsou 20°C, průměrné noční teploty jsou 15°C. Teplota moře by se měla pohybovat kolem 18°C. Množství srážek je větší na severu ostrova než na jihu. My se budeme ale pohybovat po celém ostrově. Počasí se na Madeiře nedá předpovídat, může se během dne několikrát zcela změnit. Může být také rozdílné v různých částech ostrova a v různých nadmořských výškách. Na to je třeba denně myslet a při každém výletě je třeba počítat také s deštěm, s náhlým zhoršením počasí a s větrem.

Na cestu letadlem je vhodné mít volné pohodlné oblečení. Na denní program zájezdu doporučujeme pohodlné sportovní boty pro krátké procházky, poznávací část programu lze často absolvovat v sandálech.  Na ostrově je proměnlivé počasí, proto doporučujeme pláštěnku nebo bundu do deště. Déšť může být vydatný a často se není kam hned před ním schovat. Vzhledem k teplému počasí lze často denní program absolvovat v kraťasech a tričku, ale vždy mějte s sebou dlouhý rukáv proti větru a věci do deště. I na krátké výlety a procházky je lepší mít s sebou batůžek – na osobní věci, láhev s pitím, svačinu a dlouhý rukáv.

 

Navštívené pamětihodnosti na Madeiře

Balcoes

Z vyhlídky Balcoes („balkóny“) ve vnitrozemí Madeiry je jeden z nejlepších a nejkrásnějších pohledů na ostrov. Z horské vesničky Ribeiro Frio vede na vyhlídku pohodlná a široká stezka bez výrazného stoupání podél “levady“. Levady jsou několik set let staré zavlažovací kanály, pro Madeiru typické. Dohromady měří pozoruhodných 2150 km, vedou téměř všude. Levady daly základ trochu neobvyklé turistice po ostrově. Podél kanálů totiž vedou chodníky pro údržbu, které jsou pro pěší turisty ideální.

 

Cabo Girao

Mořský útes ve tvaru kosočtverce, tyčící se ve výšce 560-589 metrů nad mořem, je jedním z nejvyšších útesů na světě. Díky fantastickému výhledu se jedná o oblíbenou zastávku turistů při cestách po jižním pobřeží ostrova Madeira. Pod útesem se rozkládají políčka místních zemědělců, která byla do roku 2003 dostupná pouze lodí, nyní je od roku 2003 na úpatí útesu vybudována lanovka, kterou mohou využít i turisté.

Camacha

Vesnička Camacha leží poměrně vysoko v horách. Obec je známá jako středisko košíkářství na Madeiře. I přestože je tak malá, je centrem oblasti, kde se vyrábí proutěné zboží. Vrbové proutky se vaří ve velkých kotlích, aby se pruty lépe zbavovaly kůry a pak suší v otýpkách, opřených o domy, u potoka, nebo na polích. 

Camara de Lobos

Câmara de Lobos je město na jižním pobřeží Madeiry nedaleko Funchalu. Rybářská obec Câmara de Lobos a je centrem madeirského rybářství. Přebýval zde jeden z objevitelů Madeiry, kapitán Zarco, později i jeho syn João Gonçalves da Câmara. V přístavu je malá loděnice vyrábějící rybářské čluny. Ve světě Câmaru de Lobos nejvíce proslavil Winston Churchill, který zde kolem roku 1950 trávil dovolenou, maloval zdejší krajinu a měl v oblibě madeirské víno. Obec navštěvovala v 19. století při svém léčení na Madeiře také Sisi, manželka rakouského císaře.

Funchal

Hlavní město Madeiry, proslulé rozmanitými květinami. Exotické květy se prodávají na hlavní ulici, Avenida Arriaga, lemované vysokými palisandry. Historické jádro města nad zálivem se pyšní krásnými vládními budovami a nádhernými soukromými domy se stinnými dvorky a balkony z tepaného železa. Ne náhodou pojmenovali návštěvníci toto město ,,malý Lisabon“ – strmé uličky s kočičí dlažbou, dveře z černého čediče s reliéfy a tím vším prostupující vznešená atmosféra.

Garajau

Vyhlídka u vesničky Ponta do Garajau se sochou Krista s otevřenou náručí (nachlup stejná, ale mnohem menší jako v brazilském Riu nebo v portugalském Lisabonu). Je z betonu a hledí na Atlantický oceán, podle pověry má ochraňovat rybáře.

Lisabon

Lisabon je nejzápadnější hlavní město na evropské pevnině, v zemi mořeplavců a Maurů. Lisabon je velkoměsto plné života, místo mnoha tváří a kultur, kde je stále co objevovat: hradní čtvrť, domy obložené barevnými kachlíky - azulejos, rázovitá arabská čtvrť Alfama se spletí klikatých uliček, poříční čtvrť Belém, odkud kdysi vyplouvali odvážní mořeplavci objevovat svět, památky v gotickém či svérázném manuelském slohu, široké vody Taja překlenuté moderními mosty, strmé uličky, kterými se proplétají barevné tramvaje, z ulic a hospůdek zaznívá táhlý zpěv fádo.

Machico

Machico je město ve východní části portugalského ostrova Madeira. Je nejstarším obydleným místem na ostrově. Právě zde roku 1419 poprvé vystoupili Portugalci na půdu Madeiry. Z historických staveb najdeme ve městě pevnost Forte do Amparo chránící přístav, farní kostel z 15. století, kapli São Roque, zbytky z pevnosti Săo Joăo Baptista nad přístavním molem. V roce 2008 byla vybudována betonová zeď vybíhající do zátoky a chránící před vlnami novou pláž s dovezeným žlutým pískem.

Pico do Arieiro

Pico do Arieiro s výškou 1818 m je na ostrově třetím nejvyšším vrcholem, hned za Pico Ruino (1861 m) a Pico das Torres (1851 m). Vrchol hory je přístupný po silnici a je celkem plochý. Za dobrého počasí je z vrcholu Pico do Arieiro vidět ostrov Porto Santo, východní výběžek ostrova Madeira zvaný Ponta de São Lourenço a ostrovy Desertas, přímo shora je výhled na část Údolí jeptišek (Curral das Freiras). Na tři světové strany je výhled na oceán, západním směrem vidíme náhorní plošinu Paul da Serra. Při cestě na Pico do Arieiro se těsně pod vrcholem objeví výhled na Funchal.

Porto da Cruz

Porto da Cruz získalo svůj název po kříži, který ve zdejší zátoce v době jejího objevení vztyčili mořeplavci. Městečko se může pochlubit několika zajímavostmi, jako je například stará továrna na zpracování cukrové třtiny z roku 1927, která je stále v provozu. Významné je také vinařství, nejrozšířenější je suché červené víno vyrobené z hroznů odrůdy Americana. K významným stavbám ve městě patří poměrně nový kostel ozdobený sochami apoštolů.

Porto Moniz

Malebná rybářská vesnice s romantickým pobřežím, nacházející se v severozápadní části ostrova, jejíž historie sahá až do 15.století. Za návštěvu stojí přírodní vulkanická jezírka, jež se utvořila v pobřežních skalách pod vesnicí. Jezírka jsou vzájemně propojena betonovými chodníčky, můžete si je prohlédnout nebo se v nich projet loďkou či si užít příjemnou koupel, která je však možná jen v létě, kdy zde nefouká tak silný vítr.

Ribeiro Frio

Ribeiro Frio je známé tím, že se tu nachází proslulá pstruží farma. Ve velkých nádržích a líhních můžete pozorovat různě velké pstruhy, od těch nejmenších až po půlmetrové exempláře. Ryby z nádrží naplněných chladnou vodou z horské říčky slouží hlavně k obnovení populace pstruha v jiných říčkách a bystřinách Madeiry. Pstruzi se objevují už i v kanálech-levadách. Jde tedy vlastně o chovnou stanici místních ochránců přírody. V Ribeiro Frio se ostatně nachází také stanice strážců národního parku.

Santana

Vesnice Santana se stala známou díky své architektuře, respektive neobvyklým domkům zvaným „palheiros“. Jsou převážně postaveny z přírodního kamene a vybaveny doškovou střechou z mořské trávy, která sahá téměř až k zemi. To dodává domkům jejich typický trojúhelníkový tvar. Dříve byly podobné tradiční domy, sloužící jako hospodářské stavby i k bydlení, na mnoha místech ostrova, ale dnes jsou udržovány jen v Santaně, která tak tvoří jakýsi skanzen. Tzv. tematický park o rozloze 17 akrů, otevřený v roce 2004 je rozdělen do několika sekcí a věnuje se historii, tradicím a kultuře Madeiry. Dozvíte se tady například zajímavosti o objevení ostrova, tradičním oblečení, řemeslech apod.

São Lourenço

Ponta de São Lourenço je nejvýchodnějšího část ostrova a vybíhá do úzkého dlouhého poloostrova. Má tvar úzké šíje přecházející ve dva ostrůvky (Ilhéu da Cevada, při odlivu někdy dostupný suchou nohou, a Ilhéu do Farol, na němž je maják). Krajina v těchto místech je překvapivě odlišná od zbytku ostrova. Celá Ponta de São Lourenço má malou nadmořskou výšku, takže nezachycuje oblaka postupující nad oceánem. Výsledkem je velmi suché místní klima, podobné klimatu nedalekých ostrovů Desertas. Chudou vegetaci tvoří převážně nízké keře a odolné rostliny. Povětšinu času je nemilosrdně bičován větrem a deštěm. Proto vás tu nepřekvapí větrné elektrárny. Od roku 1996 je zde přírodní rezervace. 

São Vicente

Jedno z nejkrásnějších udržovaných městeček na ostrově, které si zachovalo původní poklidnou atmosféru, i když je plné hospůdek a restaurací. Turistickou zajímavostí jsou zde více než kilometr dlouhé vulkanické jeskyně - Svatého Vincenta Grutas de Sao Vicente, které  byly objeveny v roce 1855 a pro veřejnost byly zpřístupněny roku 1997. Neuvidíte zde krápníky, ale spíše kapky lávy. U vchodu do jeskyně je etnografické muzeum. Vystaveny jsou zde expozice o místních zvycích a lidových krojích.