Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

MADEIRA – Květinový festival

MADEIRA – Květinový festival ***

Termín: čt 30. dubna 2020 – pá 8. května 2020 (9 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: snídaně

od 25 490 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

MADEIRA - Květinový festival 

 

Letecký zájezd na "Ostrov květin" – Madeiru, na které panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, proto se zde tolik daří květeně. Nádherné bujné zelené hory, zčásti podobné Jižní Americe. Přímořská městečka nabízející úchvatné výhledy na modro modrý široký oceán. Madeira má nepřeberné množství přírodního bohatství. Ve volné přírodě rostou kalokvěty, hortenzie, orchideje, strelície, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou na Madeiře všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka. Navíc v tomto termínu zažijete jednu z největších slavností na Madeiře – světoznámý Květinový festival

 

Termín a cena zájezdu:

Čt 30.04. -  Pá 08.05.2020            25.490,- Kč        VYPRODÁNO = zrušeno COVID19

   

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu. Ubytování.

2. den: Celodenní prohlídka hlavního města Portugalska – LISABONU – náměstí Plaza do Comércio, čtvrť Belém s Památníkem objevitelů v čele s Jindřichem Mořeplacem, Belémská věžklášter svatého Jeronýma, historické tramvaje, pohled na sochu Ježíše Krista, historický výtah Santa Justa, katedrála, návštěva výstaviště EXPO 98 s obřím Oceanáriem. Večerní přelet na Madeiru. Ubytování, nocleh.

  

3. den: Rybářská vesnička CAMARA DE LOBOS, proslavená pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na slavný útes CABO GIRAO (téměř 600 m nad hladinou Atlantiku, nově možnost stoupnout na skleněný chodník). Lávové jeskyně a vulkanologické centrum v SAO VICENTE. Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky, možnost se v nich vykoupat. Procházka okolo levády (akvaduktu) nacházející se poblíž osady RABACAL.

Camara de Lobos CABO GIRAO

PORTO MONIZ

4. den: Návštěva vyhlídkové terasy nad Údolím jeptišek CURRAL DAS FREIRAS. Dole ve vesnici ochutnávka místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč).

Odpoledne VYVRCHOLENÍ KVĚTINOVÉHO FESTIVALU ÚCHVATNÝM PRŮVODEM PLNÝM KVĚTIN, HUDBY, TANCE A RADOSTI.

KVĚTINOVÝ FESTIVAL KVĚTINOVÝ FESTIVAL

5. den: Prohlídka madeirské metropole FUNCHAL včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben Karel I., poslední nekorunovaný český král. Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem.

Funchal Funchal

 

6. den: CAMACHA - výrobna a obchodní dům s typickým proutěným zbožím, moderní kostel. Lehká túra po útesu mnoha barev SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova. Druhé největší město ostrova - MACHICO, dvanáctimetrová socha Krista v GARAJAU.  

CAMACHA PORTO CRUZ 

SAO LOURENCO

7. den: Výjezd na třetí nejvyšší vrch PICO DE AREIRO. RIBEIRO FRIO – pstruží sádky, procházka podél místní levády na jednu z nejkrásnějších vyhlídek - „Balkóny“. Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku.  Návštěva PORTO CRUZ, městečka pod Orlí skálou, zpracovna cukrové třtiny. Procházka podél levády vedoucí nad městem Machico. Ochutnávka Madeirských vín, sýrů a klobás na terase hotelu.

PICO DE AREIRO PICO DE AREIRO SANTANA

8. den: Návštěva botanické zahrady. V odpoledních hodinách doporučujeme plavbu katamaránem. Když budeme mít štěstí, uvidíme delfíny, či jinou mořskou faunu.

   

9. den:  Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

 

 Cena zahrnuje:

- letenku Praha-Funchal-Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu autobusem/minibusem

- 8x ubytování v hotelu (2-lůžk. pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 8x snídani

- služby průvodce

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupy: cca 55,- € na vstupy + cca 35,- € výlet katamaránem (na 3h), folklórní večer cca 35,- € 

- komplexní pojištění: 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

 

Slevy a příplatky:           

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2020) = -700,- Kč

- komplexní pojištění = 306,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 4.850,- Kč

 

V roce 2019 vybíráme zálohu 3.000,- Kč/os.

 

Předpokládané časy letů:

1  TP1247  30APR  PRG-LIS   1915 2145

2  TP1707  01MAY  LIS-FNC   2040 2225

3  TP1694  08MAY  FNC-LIS   1000 1135

4  TP1242  08MAY  LIS-PRG   1415 1830

 

Vstupy = cca 55,- €/os.

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPNÉHO:

Oceanárium Lisabon 16,- €

Lanovka na Monte 16,- €

Vstupné do Botanické zahrady 5,50 €

Spropitné pro řidiče autobusů 5,- €

Městská doprava po Funchalu cca 1,35-1,95,- €/1 jízda

Jeskyně 6,- €

Ochutnávka vín, sýrů a klobás 7,- €

 

Eventuálně:

Výlet katamaránem podél pobřeží na 3h za 35,- €.

Folklórní večer cca 35,- €. 

 

STRAVOVÁNÍ BĚHEM ZÁJEZDU

V ceně zájezdu je 8x snídaně podávaná v hotelové restauraci. Jídlo koupíte na místě nebo si něco k snědku můžete vzít s sebou. Pozor! Většina lidí odhadne zásoby na dvojnásobek, než je vůbec schopna ujíst, doporučujeme před odjezdem své zásoby zredukovat. Během pobytu je denně možnost nákupu potravin v supermarketech, obchodech, na trhu. Průvodce Vás rád zavede do supermarketu, jehož součástí je i oddělení, kde lze zakoupit na váhu teplá jídla (různé druhy masa, saláty, přílohy) za cca 10,59 €/1kg. Během pobytu průvodce může zorganizovat fakultativní společnou večeři v typické madeirské restauraci (menu kolem 10-12,- €/os.). 

 

OSTATNÍ INFORMACE, POČASÍ

Turistické trasy uvedené v programu zvládne každý, komu nečiní normální chůze problémy. Trasy je možné upravit podle fyzické kondice jednotlivých účastníků zájezdu.

Na Madeiře je teplé počasí s dostatkem vláhy. Průměrné denní teploty v květnu jsou 21°C, průměrné noční teploty jsou 18°C. Teplota oceánu by se měla pohybovat kolem 19°C. Množství srážek je větší na severu ostrova než na jihu. My se budeme ale pohybovat po celém ostrově.

Počasí se na Madeiře nedá předpovídat, může se během dne několikrát zcela změnit. Může být také rozdílné v různých částech ostrova a v různých nadmořských výškách. Na to je třeba denně myslet a při každém výletu je třeba počítat také s deštěm, s náhlým zhoršením počasí a s větrem.

Na cestu letadlem je vhodné mít volné pohodlné oblečení. Na denní program zájezdu doporučujeme pohodlné sportovní boty pro krátké procházky, poznávací část programu lze často absolvovat v sandálech.  Na ostrově je proměnlivé počasí, proto doporučujeme pláštěnku nebo bundu do deště. Déšť může být vydatný a často se není kam hned před ním schovat. Vzhledem k teplému počasí lze často denní program absolvovat v kraťasech a tričku, ale vždy mějte s sebou dlouhý rukáv proti větru a věci do deště. I na krátké výlety a procházky je lepší mít s sebou batůžek – na osobní věci, láhev s pitím, svačinu a dlouhý rukáv.

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

30. 04. – 08. 05. 2020 9 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 25 490 Kč Objednat