Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

MADEIRA – "Ostrov květin" + Lisabon

MADEIRA – "Ostrov květin" + Lisabon ***

Termín: čt 25. července 2019 – pá 2. srpna 2019 (9 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 25 490 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

MADEIRA - "Ostrov květin" + Lisabon

Poznávací zájezd začíná celodenní prohlídkou historického Lisabonu a následným přeletem na "Ostrov květin" – Madeiru, na které panuje po celý rok příjemné podnebí, proto se zde tolik daří květeně. Nádherné bujné zelené hory, zčásti podobné Jižní Americe. Přímořská městečka nabízející úchvatné výhledy na modro modrý širý oceán. Madeira má nepřeberné množství přírodního bohatství. Ve volné přírodě rostou kalokvěty, hortenzie, orchideje, strelicie, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou na Madeiře všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka. 

 

Termín a cena zájezdu:

1/ Čt 25.07. - Pá 02.08.2019      25.490,- Kč   

 

Program zájezdu:

1. den: Večerní odlet do Lisabonu. Ubytování.

2. den: Prohlídka hlavního města Portugalska – LISABONU (čtvrť Belém s Památníkem objevitelů v čele s Jindřichem Mořeplacem, Belémská věž, klášter svatého Jeronýma, historické tramvaje, pohled na sochu Ježíše Krista, historický výtah Santa Justa, náměstí Rossio Plaza do Comércio, katedrála, návštěva výstaviště EXPO 98 s obřím Oceanáriem. Večerní přelet na Madeiru.

LISABON - Belémská věž LISABON Lisabon - historická tramvaj

3. den: CAMACHA – výrobna a obchodní dům s typickým proutěným zbožím, moderní kostel. Návštěva PORTO CRUZ, městečka pod Orlí skálou, zpracovna cukrové třtiny. Lehká túra po útesu mnoha barev SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova a vulkanickou pouští. Druhé největší město ostrova - MACHICO,  dvanáctimetrová socha Krista v GARAJAU

CAMACHA PORTO CRUZ SAO LOURENCO

4. den: Prohlídka madeirské metropole FUNCHAL včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben Karel I., poslední nekorunovaný český král. Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem. 

Funchal Funchal Funchal - květinový trh

5. den: Fakultativně celodenní výlet lodí na ostrov PORTO SANTO - jeden z posledních turisty neobjevených koutů Evropy. Návštěva muzea a domu Kryštofa Kolumba. Okružní jízda po celém ostrově. Odpočinek na krásné 9 km dlouhé písečné „Zlaté pláži“, koupání. 

  

6. den: Celodenní program v madeirských horách. Nenáročná turistika v oblasti PICO DE ARIEIRORIBEIRO FRIO – pstruží sádky (procházka podél místní levady na jednu z nejkrásnějších vyhlídek - „Balkóny“). Možnost hřebenové túry na nejvyšší horu ostrova PICO DE RUIVO nabízející fantastické výhledy. Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku. Ochutnávka Madeirských vín, sýrů a klobás na terase hotelu.

PICO DE AREIRO PICO DE AREIRO SANTANA

7. den: Návštěva vyhlídkové terasy u „jakoby sopečného“ kráteru CURRAL DAS FREIRAS. Dole ve vesnici ochutnávka místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). Pohodlná procházka podél levády. Návštěva  botanické a také orchidejové zahrady. 

  

8. den: Rybářská vesnička CAMARA DE LOBOS, proslavená pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na slavný útes CABO GIRAO (téměř 600 m nad hladinou Atlantiku). Prohlídka jeskyní a vulkanologického centra SAO VICENTE,  PORTO MONIZ a koupání v zajímavých vulkanických jezírkách. Procházka okolo levady (akvaduktu) nacházející se poblíž osady RABACAL.  

Camara de Lobos CABO GIRAO PORTO MONIZ

9. den: Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

Pořadí jednotlivých dní se může měnit.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha-Lisabon-Funchal-Lisabon-Praha

- dopravu minibusem

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 8x ubytování v hotelu (2-lůžk. pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 8x snídani

- služby průvodce

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:  

- vstupy:  cca 65,- € + cca 66,- € na výlet na ostrov Porto Santo (cena při minimu 18 zájemců)

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2019) = -700,- Kč

- komplexní pojištění = 306,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 4.850,- Kč

 

Předpokládané časy letů:

bude upřesněno

 

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPNÉHO

Lanovka na Monte                         15,- €

Vstupné do Botanické zahrady    5,50 €

Spropitné pro řidiče autobusů     4,- €

Městská doprava po Funchalu    1,30-1,90,- €/1 jízda

Jeskyně                                            6,- €

Ochutnávka vín, sýrů a klobás     7,- €

Oceanário Lisabon                       13,-€ (nad 65 let za 9,- €)

 

STRAVOVÁNÍ BĚHEM ZÁJEZDU

V ceně zájezdu je 8x jednoduchá portugalská snídaně podávaná v hotelové restauraci. Jídlo koupíte na místě nebo si něco k snědku můžete vzít s sebou. Ceny potravin jsou velmi příznivé. Pozor! Většina lidí odhadne zásoby na dvojnásobek, než je vůbec schopna ujíst, doporučujeme před odjezdem své zásoby zredukovat. Během pobytu je denně možnost nákupu potravin v supermarketech, obchodech, na trhu. Průvodce Vás rád zavede do supermarketu, jehož součástí je i oddělení, kde lze zakoupit na váhu teplá jídla (různé druhy masa, saláty, přílohy) v průměru cca 10,59€ / 1kg. Během pobytu průvodce může zorganizovat fakultativní společnou večeři v typické madeirské hospůdce (tříchodové menu kolem 10,- €/os.).

Máte také možnost absolvovat například tradiční folklórní večer – cena 32,- € (zahrnuje dopravu, bohatou typickou večeři včetně vína a vody, portugalský pěvecký styl Fado a madeirský zpěv a tanec).

 

OSTATNÍ INFORMACE, POČASÍ

Turistické trasy uvedené v programu zvládne každý, komu nečiní normální chůze problémy. Trasy je možné upravit podle fyzické kondice jednotlivých účastníků zájezdu.

Na Madeiře je teplé počasí s dostatkem vláhy. Průměrné denní teploty v květnu/červnu jsou 21°C, průměrné noční teploty jsou 16°C. Teplota moře by se měla pohybovat kolem 18°C. Množství srážek je větší na severu ostrova než na jihu. My se budeme ale pohybovat po celém ostrově. Počasí se na Madeiře nedá předpovídat, může se během dne několikrát zcela změnit. Může být také rozdílné v různých částech ostrova a v různých nadmořských výškách. Na to je třeba denně myslet a při každém výletě je třeba počítat také s deštěm, s náhlým zhoršením počasí a s větrem.

Na cestu letadlem je vhodné mít volné pohodlné oblečení. Na denní program zájezdu doporučujeme pohodlné sportovní boty pro krátké procházky, poznávací část programu lze často absolvovat v sandálech.  Na ostrově je proměnlivé počasí, proto doporučujeme pláštěnku nebo bundu do deště. Déšť může být vydatný a často se není kam hned před ním schovat. Vzhledem k teplému počasí lze často denní program absolvovat v kraťasech a tričku, ale vždy mějte s sebou dlouhý rukáv proti větru a věci do deště. I na krátké výlety a procházky je lepší mít s sebou batůžek – na osobní věci, láhev s pitím, svačinu a dlouhý rukáv.

 


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

25. 07. – 02. 08. 2019 9 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 25 490 Kč Objednat