Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ŘECKO – RHODOS

ŘECKO – RHODOS ****

Termín: st 30. srpna 2023 – st 6. září 2023 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: plná penze

od 0 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Řecko - RHODOS
To nejlepší z historie, koupání i kuchyně ostrova

 

Osmidenní pobytově-poznávací zájezd za nejkrásnějšími místy řeckého ostrova Rhodos. Během zájezdu poznáte nádherné pláže na Rhodosu, seznámíte se s historií ostrova, ale především si odpočinete a vykoupete se na fantastických plážích Rhodosu, díky kterým je tento ostrov vyhledávaný. Navíc denně ochutnáte dobroty místní i světové kuchyně ve vyhlášené 4**** restauraci v 3,5 **** hotelu se službami all-inclusive.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

Aktuálně tento zájezd připravujeme pro rok 2024.
Pokud máte zájem o tento zájezd, kontaktujte nás (info@simon-tourist.cz nebo 731 533 215) a my se Vám ozveme s nabídkou hned, jak bude připravená.

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU 2023:

1. den: Odlet z Prahy na Rhodos, přejezd do turistického komplexu Kolymbia Sun 3,5**** ve městečku  Kolymbia. Večeře v hotelu se službami all-inclusive. Nocleh.

  

2. den: Po snídani procházka po místě pobytu – Kolymbii. Pohodové letovisko Kolymbia nabízí dvě pláže lemované elegantními hotely s bazény a wellness. V Umělecké vesnici současného umění se vystavuje keramika a sochy, expozice v Muzeu folkloru a přírody ostrova Rhodos pak představují tradiční vzorované koberce a místní divokou přírodu. Z místního přístavu vyjíždějí výletní lodě, zatímco obchody se suvenýry prodávající ikony a keramiku se nacházejí mezi bary a tavernami na ulici Eucalyptus.

  

Oběd v hotelu, odpoledne koupání, odpočinek, v podvečer výlet do hlavního města ostrova Rhodos, stejnojmenného Rhodosu. Prohlídku začneme ve slavném přístavu Mandraki, kde stával světoznámý RHODSKÝ KOLOS – jeden ze sedmi divů světa. Na starověké akropoli vrcholku Monte Smith objevíme stadion, gymnasion a odeion olympského atleta Diagorase. Během komentované procházky uvidíte nádhernou Sulejmanovu růžovou mešituSokratovu ulici, Palác Velmistrů, Rytířskou ulici, Johannitský špitál a Hippokratovo náměstí.

Staré město Rhodos je románem tisíce příběhů, kde se vyplatí si poslechnout náš profesionální doprovod! Pozdní večeře v hotelu.

  

3. den: Po brzké snídani odjezd do malebného městečka LINDOS ( v seznamu UNESCO). Půldenní výlet autobusem do města Lindos, které je považováno za perlu Rhodosu a zároveň jedno ze tří zachovalých starověkých měst ostrova. Navštívíte malebné rybářské městečko s typickými bílými domky, nad kterými se vypíná známá Akropole Lindos s chrámem Athény Lindské, kde můžete obdivovat zbytky chrámu, který byl zasvěcen bohyni Athéně, dál se můžete kochat nejkrásnějším výhledem na ostrově. V současnosti je dominantou 122 m vysoké skály Johanitská pevnost ze 14. století a byzantský kostel. Poté, co sejdete zpět do městečka s velkým počtem stánků  a krámků se suvenýry, zažijete atmosféru původní rybářské osady s nízkými, na bílo natřenými domky a úzkými, dlážděnými cestami, které Vás dovedou až ke zbytkům Antického amfiteátru. Za svůj výstup na akropoli se pak můžete odměnit vykoupáním na nádherné písčité pláži Lindos nebo menší a klidnější pláži Pallas.

Návrat do hotel na pozdní oběd. Koupání a odpočinek na pláži 100 m od hotelu, nebo u hotelového bazénu.

  

4. den: Po brzké snídani odjezd na východní pobřeží, k nalezišti antických památek Kamiros. Na vrcholu kopce se nachází Chrám bohyně Athény (9. st.př. Kr.), antická cisterna (zásobárna vody), v dolní části pak Apollónův chrám a také antická agora a zbytky tehdejších obydlí s dochovaným kanalizačním systémem. Během cesty zpět zastávka u kláštera Filerimos a také na vyhlídce s 18 m vysokým betonovým křížem a báječným výhledem na západní část ostrova.

Návrat do hotelu na oběd. Odpoledne koupání, šnorchlování a odpočinek na pláži.

  

5. den: Individuální program, koupání, odpočinek.

 

6. den: Koupání, odpočinek v místě pobytu. Možnost fakultativního lodního výletu po 4 nejkrásnějších plážích Rhodosu plný koupání, šnorchlování a oddechu. Postupně objevíme pláže Antonyho Quinna, Ladikó, nasleduje Traganou a Afantou Beach a přejezd zpět do hotelu.

  

7. den: Individuální program, koupání, odpočinek, případně možnost brzy ráno vyrazit pěšky ke klášteru Tsambika Kyra do výšky 326 m.n.m., odkud je nezapomenutelný výhled na pláže v Kolymbii i pláž Tsambika.

  

8. den: Dopoledne koupání, odpočinek, po poledni transfer na letiště Rhodes Diagoras, přelet do Prahy.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Rhodes Diagoras - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 7x ubytování v hotelu Kolymbia Sun 3,5**** se službami all inclusive (2-lůžk.pokoje)

- dopravu místním pronajatým autobusem podle programu s místním licencovaným slovenským průvodcem

- služby našeho průvodce (manželé Čížkovi)

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- vstupy cca 25,- € + cca 30,- € za lodní fakultativní výlet

- případný poplatek za lehátka na pláži 10 - 12 €/2 lehátka + slunečník ve dny, kdy nejsme na výletě

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S = 42,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)

 

UBYTOVÁNÍ:

Hotel Kolymbia Sun - je velmi příjemný hotel s naprosto fantastickou kuchyní. Hotel se nachází nedaleko od centra příjemného prázdninového městečka Kolymbia. Hotel nabízí bazén, samostatný dětský bazén, velkou sluneční terasu a pokoje se soukromým balkonem s výhledem na hotelovou zahradu a bezplatným Wi-Fi. Hotel Kolymbia Sun je  oficiálně 3*** hotel, který žádá o uznání 4****. V tomto hotelu je stejná kuchyně a podávají se stejná jídla, jako v druhém hotelu téže společnosti = Kolymbia Bay Art, kde již byla kuchyně povýšena dokonce na 5*****.  Hotel se nachází 250 metrů od oblázkové pláže a 280 m od písečné pláže. Třetí oblázková pláž je vzdálena cca 500 m.

Světlé klimatizované pokoje mají bezplatné Wi-Fi připojení, trezor a satelitní TV .

Pro hosty, kteří si rádi přispí, je připravena také pozdní kontinentální snídaně, která se podává u bazénu. Do samoobslužné restaurace si můžete zajít na snídani, oběd i večeři. Pravidelně se zde pořádají tématické večery. 

Hotel je situován cca 1 minutu chůze od hlavní ulice letoviska Kolymbia lemované stromy, která je plná obchodů, barů a taveren. 

 

  

  

v dosahu od hotelu jsou 3 pláže. Nejblíže je oblázková, jen o pár metrů dále poblíž přístaviště je i písečná pláž a za ostrohem další oblázková pláž
 

Na plážích je možné za místní poplatek 10 - 12 €/den pronajmout 2 lehátka a slunečník.

 

PŘEDPOKLÁDANÉ ĆASY LETY:

FR7462 Praha 14.35 - Rhodes 18.25

FR7463 Rhodes 18.50 - Praha 20.50

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Řecko - Rhodos

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů a poukázek:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou slevou (First Minute, Last Minute).

Termíny:

30. 08. – 06. 09. 2023 8 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 0 Kč Objednat