Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

RHODOS – To nejlepší z historie, koupání i kuchyně ostrova – all inclusive

RHODOS – To nejlepší z historie, koupání i kuchyně ostrova – all inclusive ****

Termín: ne 5. září 2021 – ne 12. září 2021 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: plná penze

od 24 790 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Rhodos – To nejlepší z historie, koupání i kuchyně ostrova

 

Osmidenní pobytově-poznávací zájezd za nejkrásnějšími místy řeckého ostrova Rhodos. Během zájezdu poznáte nádherné pláže na Rhodosu, seznámíte se s historií ostrova, ale především si odpočinete a vykoupete se na fantastických plážích Rhodosu, díky kterým je tento ostrov vyhledávaný. Navíc denně ochutnáte dobroty místní i světové kuchyně ve vyhlášené 5***** restauraci v 4 **** hotelu se službami all-inclusive.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1) Ne 29.08. – Ne 05.09.2021       24.790,- Kč   vyprodáno

2) St  01.09. –  St 08.09.2021       24.790,- Kč   vyprodáno

3) Ne 05.09. – Ne 12.09.2021       24.790,- Kč   vyprodáno

4) St  08.09. –  St 15.09.2021       24.790,- Kč   vyprodáno

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy na Rhodos, přejezd do turistického komplexu Kolymbia Bay Art**** ve městečku  Kolymbia. Večeře v hotelu se službami all-inclusive. Nocleh.

 

2. den: Po snídani procházka po místě pobytu – Kolymbii. Pohodové letovisko Kolymbia nabízí dvě pláže lemované elegantními hotely s bazény a wellness. V Umělecké vesnici současného umění se vystavuje keramika a sochy, expozice v Muzeu folkloru a přírody ostrova Rhodos pak představují tradiční vzorované koberce a místní divokou přírodu. Z místního přístavu vyjíždějí výletní lodě, zatímco obchody se suvenýry prodávající ikony a keramiku se nacházejí mezi bary a tavernami na ulici Eucalyptus.

Oběd v hotelu, odpoledne koupání, odpočinek, v podvečer výlet do hlavního města ostrova Rhodos, stejnojmenného Rhodosu. Prohlídku začneme ve slavném přístavu Mandraki, kde stával světoznámý RHODSKÝ KOLOS – jeden ze sedmi divů světa. Na starověké akropoli vrcholku Monte Smith objevíme stadion, gymnasion a odeion olympského atleta Diagorase. Během komentované procházky uvidíte nádhernou Sulejmanovu růžovou mešituSokratovu ulici, Palác Velmistrů, Rytířskou ulici, Johannitský špitál a Hippokratovo náměstí.

Staré město Rhodos je románem tisíce příběhů, kde se vyplatí si poslechnout náš profesionální doprovod! Pozdní večeře v hotelu.

 

3. den: Po brzké snídani odjezd do malebného městečka LINDOS ( v seznamu UNESCO). Půldenní výlet autobusem do města Lindos, které je považováno za perlu Rhodosu a zároveň jedno ze tří zachovalých starověkých měst ostrova. Navštívíte malebné rybářské městečko s typickými bílými domky, nad kterými se vypíná známá Akropole Lindos s chrámem Athény Lindské, kde můžete obdivovat zbytky chrámu, který byl zasvěcen bohyni Athéně, dál se můžete kochat nejkrásnějším výhledem na ostrově. V současnosti je dominantou 122 m vysoké skály Johanitská pevnost ze 14. století a byzantský kostel. Poté, co sejdete zpět do městečka s velkým počtem stánků  a krámků se suvenýry, zažijete atmosféru původní rybářské osady s nízkými, na bílo natřenými domky a úzkými, dlážděnými cestami, které Vás dovedou až ke zbytkům Antického amfiteátru. Za svůj výstup na akropoli se pak můžete odměnit vykoupáním na nádherné písčité pláži Lindos nebo menší a klidnější pláži Pallas.

Návrat do hotel na pozdní oběd. Koupání a odpočinek na pláži 100 m od hotelu, nebo u hotelového bazénu.

 

4. den: Po brzké snídani odjezd na východní pobřeží, k nalezišti antických památek Kamiros. Na vrcholu kopce se nachází Chrám bohyně Athény (9. st.př. Kr.), antická cisterna (zásobárna vody), v dolní části pak Apollónův chrám a také antická agora a zbytky tehdejších obydlí s dochovaným kanalizačním systémem. Během cesty zpět zastávka u kláštera Filerimos a také na vyhlídce s 18 m vysokým betonovým křížem a báječným výhledem na západní část ostrova.

Návrat do hotelu na oběd. Odpoledne koupání, šnorchlování a odpočinek na pláži.

 

5. den: Individuální program, koupání, odpočinek.

 

6. den: Koupání, odpočinek v místě pobytu. Možnost fakultativního celodenního lodního výletu po 4 nejkrásnějších plážích Rhodosu plný koupání, šnorchlování a oddechu s obědem přímo na palubě! Postupně objevíme pláže Antonyho Quinna, dále pokračujeme na nejkrásnější pláž ostrova, Tsambiku. Nasleduje Traganou u Afantou Beach. Poslední zastávkou je zátoka Kalithea. Kolem 17:30 připlutí do přístavu Mandraki v hlavním městě a přejezd zpět do hotelu.

 

7. den: Individuální program, koupání, odpočinek.

 

8. den: Dopoledne koupání, odpočinek, po poledni transfer na letiště Rhodes Diagoras, přelet do Prahy.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Rhodes Diagoras - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 7x ubytování v hotelu Kolymbia Bay Art - Adults Only **** se službami all inclusive (2-lůžk.pokoje)

- dopravu místním pronajatým autobusem podle programu s místním licencovaným slovenským průvodcem

- služby našeho průvodce (Michal Jirman a manželé Čížkovi)

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupy cca 25,- € + cca 40,- € za lodní fakultativní výlet

- případný poplatek za lehátka na pláži 8,- €/2 lehátka + slunečník ve dny, kdy nejsme na výletě

- komplexní pojištění: 35,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid-19 či jiné pandemie: 26,- Kč/os./den

 

Ubytování:

Hotel Kolymbia Bay Art - Adults Only je menší, stylový **** hotel, který se nachází pouhých 100 metrů od písečné a oblázkové pláže rezortu. K dispozici je wellness centrum s parní saunou a tropickou sprchou, vyhřívaný sladkovodní bazén a masáže za příplatek. Světlé klimatizované pokoje mají bezplatné vysokorychlostní Wi-Fi připojení, trezor, satelitní TV a plážové osušky. Pro hosty, kteří si rádi přispí, je připravena také pozdní kontinentální snídaně, která se podává u bazénu. Do samoobslužné restaurace si můžete zajít na oběd a večeři. Pravidelně se zde vaří před zraky hostů a pořádají se tématické večery. Hotel je určený pouze dospělým osobám bez přítomnosti dětí a nabízí tak klidné prožití Vaší dovolené.

Běžné nákupy si můžete obstarat v hotelovém minimarketu.

Hotel je situován 10 minut chůze od hlavní ulice letoviska Kolymbia lemované stromy, která je plná obchodů, barů a taveren. 

Hotelová restaurace byla v roce 2020 povýšena na 5*****.

Na pláži je možné za místní poplatek 8,- €/den pronajmout 2 lehátka a slunečník.

 

GARANT ZÁJEZDU: CK SIMON-TOURIST, s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

29. 08. – 05. 09. 2021 8 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 24 790 Kč Objednat
01. 09. – 08. 09. 2021 8 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 24 790 Kč Objednat
05. 09. – 12. 09. 2021 8 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 24 790 Kč Objednat
08. 09. – 15. 09. 2021 8 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 24 790 Kč Objednat