Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

RHODOS – To nejlepší z historie, koupání i kuchyně ostrova – all inclusive

RHODOS – To nejlepší z historie, koupání i kuchyně ostrova – all inclusive ****

Termín: čt 1. září 2022 – čt 8. září 2022 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: plná penze

od 25 390 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Rhodos – To nejlepší z historie, koupání i kuchyně ostrova

 

Osmidenní pobytově-poznávací zájezd za nejkrásnějšími místy řeckého ostrova Rhodos. Během zájezdu poznáte nádherné pláže na Rhodosu, seznámíte se s historií ostrova, ale především si odpočinete a vykoupete se na fantastických plážích Rhodosu, díky kterým je tento ostrov vyhledávaný. Navíc denně ochutnáte dobroty místní i světové kuchyně ve vyhlášené 5***** restauraci v 4 **** hotelu se službami all-inclusive.

 

TERMÍNY ZÁJEZDU:

1) Čt 01.09. – Čt 08.09.2022     = vyprodáno

2) Čt 08.09. – Čt 15.09.2022     = vyprodáno  

 

CENA ZÁJEZDU:

25.390,- Kč   (pokoje v přízemí)

26.590,- Kč   (pokoje v patře)

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Řecko - Rhodos

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy na Rhodos, přejezd do turistického komplexu Kolymbia Bay Art**** ve městečku  Kolymbia. Večeře v hotelu se službami all-inclusive. Nocleh.

  

2. den: Po snídani procházka po místě pobytu – Kolymbii. Pohodové letovisko Kolymbia nabízí dvě pláže lemované elegantními hotely s bazény a wellness. V Umělecké vesnici současného umění se vystavuje keramika a sochy, expozice v Muzeu folkloru a přírody ostrova Rhodos pak představují tradiční vzorované koberce a místní divokou přírodu. Z místního přístavu vyjíždějí výletní lodě, zatímco obchody se suvenýry prodávající ikony a keramiku se nacházejí mezi bary a tavernami na ulici Eucalyptus.

  

Oběd v hotelu, odpoledne koupání, odpočinek, v podvečer výlet do hlavního města ostrova Rhodos, stejnojmenného Rhodosu. Prohlídku začneme ve slavném přístavu Mandraki, kde stával světoznámý RHODSKÝ KOLOS – jeden ze sedmi divů světa. Na starověké akropoli vrcholku Monte Smith objevíme stadion, gymnasion a odeion olympského atleta Diagorase. Během komentované procházky uvidíte nádhernou Sulejmanovu růžovou mešituSokratovu ulici, Palác Velmistrů, Rytířskou ulici, Johannitský špitál a Hippokratovo náměstí.

Staré město Rhodos je románem tisíce příběhů, kde se vyplatí si poslechnout náš profesionální doprovod! Pozdní večeře v hotelu.

  

3. den: Po brzké snídani odjezd do malebného městečka LINDOS ( v seznamu UNESCO). Půldenní výlet autobusem do města Lindos, které je považováno za perlu Rhodosu a zároveň jedno ze tří zachovalých starověkých měst ostrova. Navštívíte malebné rybářské městečko s typickými bílými domky, nad kterými se vypíná známá Akropole Lindos s chrámem Athény Lindské, kde můžete obdivovat zbytky chrámu, který byl zasvěcen bohyni Athéně, dál se můžete kochat nejkrásnějším výhledem na ostrově. V současnosti je dominantou 122 m vysoké skály Johanitská pevnost ze 14. století a byzantský kostel. Poté, co sejdete zpět do městečka s velkým počtem stánků  a krámků se suvenýry, zažijete atmosféru původní rybářské osady s nízkými, na bílo natřenými domky a úzkými, dlážděnými cestami, které Vás dovedou až ke zbytkům Antického amfiteátru. Za svůj výstup na akropoli se pak můžete odměnit vykoupáním na nádherné písčité pláži Lindos nebo menší a klidnější pláži Pallas.

Návrat do hotel na pozdní oběd. Koupání a odpočinek na pláži 100 m od hotelu, nebo u hotelového bazénu.

  

4. den: Po brzké snídani odjezd na východní pobřeží, k nalezišti antických památek Kamiros. Na vrcholu kopce se nachází Chrám bohyně Athény (9. st.př. Kr.), antická cisterna (zásobárna vody), v dolní části pak Apollónův chrám a také antická agora a zbytky tehdejších obydlí s dochovaným kanalizačním systémem. Během cesty zpět zastávka u kláštera Filerimos a také na vyhlídce s 18 m vysokým betonovým křížem a báječným výhledem na západní část ostrova.

Návrat do hotelu na oběd. Odpoledne koupání, šnorchlování a odpočinek na pláži.

  

5. den: Individuální program, koupání, odpočinek.

 

6. den: Koupání, odpočinek v místě pobytu. Možnost fakultativního lodního výletu po 4 nejkrásnějších plážích Rhodosu plný koupání, šnorchlování a oddechu. Postupně objevíme pláže Antonyho Quinna, Ladikó, nasleduje Traganou a Afantou Beach a přejezd zpět do hotelu.

  

7. den: Individuální program, koupání, odpočinek, případně možnost brzy ráno vyrazit pěšky ke klášteru Tsambika Kyra do výšky 326 m.n.m., odkud je nezapomenutelný výhled na pláže v Kolymbii i pláž Tsambika.

  

8. den: Dopoledne koupání, odpočinek, po poledni transfer na letiště Rhodes Diagoras, přelet do Prahy.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Rhodes Diagoras - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 7x ubytování v hotelu Kolymbia Bay Art - Adults Only **** se službami all inclusive (2-lůžk.pokoje)

- dopravu místním pronajatým autobusem podle programu s místním licencovaným slovenským průvodcem

- služby našeho průvodce (manželé Čížkovi)

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- vstupy cca 25,- € + cca 25,- € za lodní fakultativní výlet

- případný poplatek za lehátka na pláži 10,- €/2 lehátka + slunečník ve dny, kdy nejsme na výletě

- komplexní pojištění: 35,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid-19 či jiné pandemie: 26,- Kč/os./den

 

UBYTOVÁNÍ:

Hotel Kolymbia Bay Art - Adults Only je menší, stylový **** hotel, který se nachází pouhých 100 metrů od písečné a oblázkové pláže rezortu. K dispozici je wellness centrum s parní saunou a tropickou sprchou, vyhřívaný sladkovodní bazén a masáže za příplatek. Světlé klimatizované pokoje mají bezplatné vysokorychlostní Wi-Fi připojení, trezor, satelitní TV a plážové osušky. Všechny pokoje jsou orientovány směrem k moři, ale výhledu na moře brání v nižších patrech protější hotel.

Pro hosty, kteří si rádi přispí, je připravena také pozdní kontinentální snídaně, která se podává u bazénu. Do samoobslužné restaurace si můžete zajít na snídani, oběd i večeři. Navíc k večeři kromě švédských stolů můžete ochutnat i zážitkovou kuchyni jednoho z nejlepších švédských kuchařů, který pracuje pro zdejší hotel a večeře zde je úžasný obřad a skutečný gurmánský zážitek ! Pravidelně se zde pořádají tématické večery. Hotel je určený pouze dospělým osobám bez přítomnosti dětí a nabízí tak klidné prožití Vaší dovolené.

Běžné nákupy si můžete obstarat v hotelovém minimarketu.

Hotel je situován 12 minut chůze od hlavní ulice letoviska Kolymbia lemované stromy, která je plná obchodů, barů a taveren. 

Hotelová restaurace byla v roce 2020 povýšena na 5*****.

  

Na pláži je možné za místní poplatek 10,- €/den pronajmout 2 lehátka a slunečník.

 

PŘEDPOKLÁDANÉ LETY:

FR 7462 PRG 12.40 - Rhodes 16.30

FR 7463 Rhodes 17.05 - PRG 19.05

 

GARANT ZÁJEZDU: CK SIMON-TOURIST, s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

01. 09. – 08. 09. 2022 8 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 25 390 Kč Objednat
08. 09. – 15. 09. 2022 8 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 26 590 Kč Objednat