Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

RUSKO – Petrohrad – ZRUŠENO

RUSKO – Petrohrad – ZRUŠENO ***

Termín: čt 19. srpna 2021 – ne 22. srpna 2021 (4 dny)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, Letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 19 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

RUSKO - PETROHRAD

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Petrohrad - Petrodvorec - Carskoje Selo....

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Čt 19.08. - Ne 22.08.2021          19.990,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 11:30 hod. odlet z Prahy do Petrohradu. Okružní jízda bývalou metropolí Ruského impéria rozprostírající se na 40 ostrovech spojených 300 mosty - okouzlujícím městem, které nechal roku 1703 v bažinách ústí řeky Něvy zbudovat po vzoru holandských měst ruský car Petr Veliký. Návštěva neoklasicistního chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. V interiéru mimo jiné naleznete výstavu popisující zrod této monumentální stavby, jejíž dokončení trvalo více než 40 let a která za komunismu sloužila jako Muzeum ateismu. Ubytování v hotelu situovaném necelých 15 min. chůze od Ermitáže, 2 min. od rušného bulváru Něvský Prospekt.

2.den: Prohlídka rozsáhlého komplexu Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou "Sankt Petěrburgu" dokumentující slavnou, ale bouřlivou historii města. Dominantou je katedrála sv. Petra a Pavla s nepřehlédnutelnou, více než 120m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců. Návštěva pestrobarevného chrámu Kristova vzkříšení postaveného v tradičním ruském stylu na místě, kde byl roku 1881 revolucionáři zavražděn car Alexander II. Půvabný interiér zdobí řada pozoruhodných mozaik (7.000m2) a vzácných ikon. Přesun na legendární Palácové náměstí s impozantním žulovým monolitem zvaným Alexandrův sloup a velkolepou budovou Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou čítající rovněž řadu soch v nadživotní velikosti. Prohlídka věhlasné Ermitáže, jednoho z největších muzeí na světě schraňující přes 3 miliony uměleckých předmětů. Návrat na ubytování.

3.den: Přejezd na pobřeží Finského zálivu, do cca 35 km vzdáleného paláce PETRODVOREC vystavěného carem po vzoru francouzského Versailles v obrovském parku (800 ha) s více než 170-ti fontánami různých velkostí. Důmyslnému vodnímu systému vodotrysků v exteriéru vévodí tzv. Velká kaskáda se sochou Samsona. Ačkoliv samotná budova byla vážně poničena nacistickými vojsky, pečlivě zrestaurované interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly podávají působivé svědectví o životě tehdejších vládců. Odpoledne návštěva letního carského sídla v Puškinu známého pod jménem CARSKOJE SELO. Prohlídka majestátného Kateřinského paláce - mistrovského barokního skvostu v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, jejíž věrná kopie byla zpřístupněná veřejnosti teprve v roce 2003. Návrat na ubytování.

4.den: Výlet lodí po Něvských kanálech s úžasným panoramatem nejvýznamnějších staveb "Benátek východu" (budova Admirality, Vasiljevský ostrov - sídlo muzeí a vědeckých institucí, Zimní palác, Petropavlovská pevnost…). Návštěva neoklasicistního chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. V interiéru mimo jiné naleznete výstavu popisující zrod této monumentální stavby, jejíž dokončení trvalo více než 40 let a která za komunismu sloužila jako Muzeum ateismu. Transfer na letiště. Přílet do Prahy v cca 17 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Petrohrad - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autokarem

- výlet lodí po Něvě

- 3x ubytování v hotelu Nevsky Aster*** (www.hotelaster.su) v centru města (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 3x snídani

- služby místního česky hovořícího průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní  pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

- doporučená částka na vstupné: celkem cca 100,- € (vstupné do Ermitáže, Petrodvorce a Kateřinského paláce včetně Jantarové komnaty je nutné objednat před odletem - bližší informace budou zaslány cca 45 dnů před zahájením zájezdu)

- vízum do Ruska - aktuálně je elektronické vízum vystavováno zdarma (vyřizuje CK)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

ČASOVÁ SLEVA při záloze 5.000,- Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.4.2021) = -500,- Kč

- komplexní pojištění = 140,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 104,- Kč/zájezd

- 1-lůžkový pokoj = 4.500,- Kč

 

Garantem zájezdu je CK MAMUT TOUR.

 

RUSKO - PETROHRAD 2021 - stránky katalogu ke stažení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

19. 08. – 22. 08. 2021 4 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 19 990 Kč Objednat