Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

SLOVINSKO – RAKOUSKO (pěší turistika s koupáním) – ZRUŠENO

SLOVINSKO – RAKOUSKO (pěší turistika s koupáním) – ZRUŠENO ***

Termín: čt 1. července 2021 – út 6. července 2021 (6 dní)

Doprava: transport/bus.png autobus – z Praha, Beroun, Plzeň (+250 Kč/os.), Rakovník (+200 Kč/os.)

Stravování: snídaně

od 7 450 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

SLOVINSKO - RAKOUSKO

LEHKÁ PĚŠÍ TURISTIKA: Dobratsch - Vršič - Planica - Pokljuka - Bohinj - Bled...Možnost koupání. Termín: 01.07.-06.07.2021

 

Termín a cena zájezdu:

1/ Čt 01.07. - Út 06.07.2021     7.450,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd z Prahy v cca 23 hod. Noční přejezd.

2. den: Okružní, cca 9 km dlouhá túra na vrchol DOBRATSCH (2 166 m) s úchvatnými pohledy na Karnské Alpy a Karavanky. Zastávka u fotogenických jezer FUSINE, v jejichž průzračné hladině se zrcadlí severní stěna majestátné hory Mangart. Ubytování ve vyhlášeném slovinském letovisku BLED s mohutným hradem na skalním ostrohu vypínajícím se na břehu stejnojmenného jezera.

3. den: Busem po silnici vybudované ruskými zajatci za první světové války do sedla VRŠIČ (1 611 m), nejvýše položeného silničního průsmyku ve Slovinsku. Plánovaný přechod (cca 9 km) nejprve stoupá 200 m úbočím hory Mojstrovka a následně pokračuje dolů, na dno údolí TAMAR až ke skokanskému areálu v PLANICI. Cestou možnost odbočení na zatravněný vrchol Slemenova Špica (1 911 m) s dech beroucí vyhlídkou. Lehčí verze počítá s návratem od vyhlídky zpět do sedla Vršič (celkem cca 5 km), kde lze program obohatit nenáročným výstupem na horu Vršič (1 737 m). Odpoledne přejezd busem ke skokanským můstkům v Planici. Návrat na ubytování (možnost koupání).

4. den: Přesun autokarem do známého biatlonového areálu POKLJUKA. Cca 13 km přechod pohodlnými cestami přes romantické pastevecké planiny ZAJAMNIKI, KONSKA DOLINA a JELJE s nádhernými výhledy na Julské alpy. Ukončení trasy v pohádkové osadě GORELJEK s typickými dřevěnými chalupami. Na závěr dne procházka divokou, místy 40 m hlubokou, soutěskou POKLJUŠKA, zpřístupněnou úzkým turistickým chodníkem procházejícím též 15 m vysokým skalním oknem. Návrat na ubytování (možnost koupání).

5. den:  Celodenní program v oblasti BOHINJSKÉHO JEZERA, opravdového přírodního skvostu obklopeného horami. Výjezd lanovkou na VOGEL a dále na vrchol Orlova Glava (1 682 m). Obtížnější varianta povede pod hřebenem k chatě Komna a dále dolů k vodopádu SAVICA (celkem cca 18 km). Pohodová alternativa počítá s menšími procházkami u horní stanice lanovky (1-3 hod.) s úžasným panoramatem Julských Alp., návštěvou vodopádů Savica a pěším výletem podél severního břehu Bohinského jezera do turistické osady RIBČEV LAZ (možnost koupání). Noční přejezd.

6. den: Příjezd do Prahy v cca 5 hod.

 

Cena zahrnuje:

  • dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, WC, DVD, bufet)
  • 3x ubytování v hotelu Jadran *** cca 50 m od jezera Bled (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 3x snídani (možnost dokoupení večeří)
  • služby průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

  • doporučená částka na vstupné: cca 40 €
  • komplexní pojištění K5 = 25,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno poplatku do 15.000,- Kč/os.)

  • připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

 

Slevy a příplatky:           

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 30.4.2021), možnost bezplatného storna 3 měsíce před odjezdem!: -400,- Kč

- komplexní pojištění = 150,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 156,- Kč/zájezd

- 3x večeře (bufet) =  700,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = na vyžádání

 

Nástupní místa:

Plzeň (+250 Kč/os.), Rakovník (+200 Kč/os.), Beroun, Praha

 

Garantem zájezdu je CK MAMUT TOUR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

01. 07. – 06. 07. 2021 6 dní Snídaně Autobus vyprodáno od 7 450 Kč Objednat