Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

SLOVINSKO – RAKOUSKO / pěší turistika

SLOVINSKO – RAKOUSKO / pěší turistika ***

Termín: st 22. června 2022 – út 28. června 2022 (7 dní)

Doprava: transport/bus.png autobus – z Rakovník, Praha, Roztoky u Prahy, Sedlec, České Budějovice

Stravování: polopenze

od 9 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

SLOVINSKO - RAKOUSKO

LEHKÁ PĚŠÍ TURISTIKA: Dobratsch - Vršič - Planica - Pokljuka - Bohinj - Bled..

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

St 22.06.  -  Út 28.06. 2022       9.990,- Kč = vyprodáno

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Slovinsko / Rakousko

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd z Prahy okolo půlnoci. Noční přejezd.

2. den: Průjezd Tauernským tunelem, u jehož jižního portálu se nachází odbočka do údolí RIEDINGTAL. Nenáročná trasa bude realizována za podpory místního autobusu, který zájemce odveze k chatě Königalm, odkud vede stezka podél potoka Riedenbach, idylickou krajinou k jezeru Schlierersee a podél vodopádů Brünwandquelle zpět k parkovišti (celkem cca 8 km lehce z kopce). Těžší varianta měří necelých 12 km a představuje okruh s celkovým převýšením 630 m. Zavede Vás k jezeru RÖTHWANDERSEE s možností občerstvení na dvou almech. Přejezd na ubytování do populárního slovinského turistického střediska Kranjska Gora.

3. den: Busem po silnici vybudované ruskými zajatci za první světové války do sedla VRŠIČ (1 611 m), nejvýše položeného silničního průsmyku ve Slovinsku. Plánovaný přechod (cca 9 km) nejprve stoupá 200 m úbočím hory Mojstrovka a následně pokračuje dolů, na dno údolí TAMAR až ke skokanskému areálu v PLANICI. Cestou možnost odbočení na zatravněný vrchol Slemenova Špica (1 911 m) s dech beroucí vyhlídkou. Lehčí verze počítá s návratem od vyhlídky zpět do sedla Vršič (celkem cca 5 km), kde lze program obohatit nenáročným výstupem na horu Vršič (1 737 m). Odpoledne přejezd busem ke skokanským můstkům v Planici a návrat na ubytování (busem nebo pěšky - cca 7 km). Nocleh.

4. den: Přesun autokarem do průsmyku NASSFELD (1 552 m) ležícího na rakousko-italské hranici. Absolvování cca 10 km dlouhého turistického okruhu přes romantické almy a sedlo GARNITZENSATTEL (1 673 m). Fakultativně výstup na vrcholy Monte Corona (1 832 m), případně Gartnerkofel (2 195 m). Trasu lze rovněž prodloužit o okružní procházku k chatě a sýrárně TRESSDORFER ALM (cca 5 km). Návrat na ubytování.

5. den: Výlet do sousedního Rakouska. Panoramatická jízda busem po VILLACHER ALPENSTRASSE do nadmořské výšky téměř 1 750 m. Okružní, cca 9 km dlouhá túra na vrchol DOBRATSCH (2 166 m) s úchvatnými pohledy na Karnské Alpy a Karavanky. Odpoledne vycházka podél fotogenických jezer FUSINE, v jejichž průzračné hladině se zrcadlí severní stěna majestátné hory Mangart (jednoduché trasy od 2 do 7 km). Návrat na ubytování.

6. den: Celodenní program v oblasti BOHINJSKÉHO JEZERA, opravdového přírodního skvostu obklopeného horami. Výjezd lanovkou na VOGEL a dále na vrchol Orlova Glava (1 682 m). Obtížnějšívarianta povede pod hřebenem k chatě Komna a dále dolů k vodopádu SAVICA (celkem cca 18 km). Pohodová alternativa počítá s menšími procházkami u horní stanice lanovky (1-3 hod.) s úžasným panoramatem Julských Alp., návštěvou vodopádů Savica a pěším výletem podél severního břehu Bohinského jezera do turistické osady RIBČEV LAZ (cca 7 km, možnost koupání). Navečer zastávka ve vyhlášeném slovinském letovisku BLED s mohutným hradem na skalním ostrohu vypínajícím se na břehu stejnojmenného jezera. Noční přejezd.

7. den: Příjezd do Prahy v cca 5 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- dopravu klimatizovaným autokarem s WC

- 4x ubytování v hotelu Alpina*** v Kranjske Gore (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 4x polopenze

- průvodce

- pobytovou taxu

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění = 25,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény)

- doporučená částka na vstupné, mýtné a lanovky = cca 50 €

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:           

- ČASOVÁ SLEVA při platbě zálohy 1 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 28.2.2022) = -400,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění = 175,- Kč/os./zájezd

- připojištění "P" pro případ Covid či jiné pandemie = 182,- Kč/os./zájezd

- příplatek za nástup v Rakovníku = 200,- Kč/os.

 

NÁSTUPNÍ MÍSTA:

Rakovník (s příplatkem), Praha, Roztoky u Prahy, Sedlec, České Budějovice

 

Garantem zájezdu: CK MAMUT TOUR

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

22. 06. – 28. 06. 2022 7 dní Polopenze Autobus vyprodáno od 9 990 Kč Objednat