Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

DUBAJ, ABU DHABI a další města SAE

DUBAJ, ABU DHABI a další města SAE ****

Termín: ne 22. března 2020 – ne 29. března 2020 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 26 290 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Dubaj, Abu Dhabi a další města SAE

- s Ing. Martinem Černým

 

Spojené arabské emiráty jsou synonymem neobyčejného pokroku, moderní architektury, bohatství, luxusu a přepychu. Jsou zde nejvyšší stavby světa, nejluxusnější světové hotely, největší obchodní centra a k tomu dlouhé písečné pláže a křišťálově čistá voda. To jsou jen některá z mnoha „nej“ této ultramoderní, stále se rozvíjející země. Stabilní klima a téměř trvale slunečné počasí nabízí ideální podmínky pro celoroční koupání.

 

 

Termín a cena zájezdu:    

1/ Ne 22.03. - Ne 29.03.2020   26.290,- Kč  LM cena 25.290,- Kč     zrušeno - COVID-19

2/ březen 2021

 

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy v cca 12:00 hod., večer přílet do SHARJAH, hlavního města stejnojmenného emirátu, jenž se nachází v těsné blízkosti Dubaje. Transfer do hotelu (2 noci).

2. den: Emirát Sharjah - návštěva rozsáhlého Muzea islámské civilizace. Čekají Vás však i mnohé další zajímavosti tohoto emirátu (Koránové náměstí, obrazová galerie, pevnost, mešity, souk ad.). Odpoledne koupání v moři v krásném Al Mamzar Beach Park.

3. den: Volné dopoledne. Zabeel Palace (fotozastávka, z dálky pohled na palác dubajského šejka). Příjezd k největšímu nákupnímu centru světa - Dubai Mall. Návštěva nejvyšší budovy světa - Burj Khalifa (828 m) - výtahem do 124. patra do výšky 452 m na venkovní vyhlídkovou plošinu s úžasným pohledem na celé město (při dobré viditelnosti až na vzdálenost 95 km). Vstup na věž je nutné objednat předem zároveň se zájezdem (jinak na místě za cca 2.400,- Kč!). Volno (největší akvárium s rejnoky a žraloky, největší cukrárna světa, nákupy, káva, večeře), ve večerních hodinách představení fontány Dubai Fountain. Tančící fontána přímo před nejvyšším mrakodrapem světa Vás za soumraku a potmě naprosto okouzlí. Přejezd do ABU DHABI, ubytování na 2 noci.

Dubaj-před-Dubaj-Mall-u-tančící-fontány Dubaj-pohled-z-nejvyšší-věže-světa-Burj-Khalifa Dubaj-budova-mobilního-operátora

Dubaj-Burj-Khalifa-828-m Dubaj-před-Dubaj-Mall-u-tančící-fontány-2 Dubaj-tančící-fontána

4. den: V Abu Dhabi, hlavním městě SAE, budete oslněni luxusem. Tento emirát je ze všech nejbohatší a při jeho návštěvě neuvěříte, že do objevu ropy šlo o malou beduínskou vesnici. Příjezd na Yas Island, kde se jezdí závod Formule 1. Navštívíte jednu z nejkrásnějších a největších mešit na světě - mešitu Sheika Zayeda, kterou si prohlédneme také uvnitř. Přejezd do skanzenu Heritage Village. Odpoledne koupání na pláži La Corniche v centru města nebo můžete sami navštívit nově otevřené muzeum LOUVRE ABU DHABI.

Abu-Dhabi-mešita-Shejka-Zayeda-1 Abu-Dhabi-mešita-Shejka-Zayeda-2 Abu-Dhabi-mešita-Shejka-Zayeda-3

Abu-Dhabi-budova-telekomunikací Abu-Dhabi-mešita-Shejka-Zayeda-1 Abu-Dhabi-pláž-Corniche

5. den: Výlet do AL AINU, města ve vnitrozemí na ománských hranicích - palmová oáza, Palácové muzeum Sheika Zayeda, úpatí pohoří Jebel Hafeet. Ubytování v Dubaji na 3 noci.

6. den: Cesta vlakem monorailem na palmový ostrov THE PALM JUMEIRAH. Výškové budovy v oblasti DUBAI MARINA. Nákupní centrum s umělou sjezdovkou Mall of the Emirates a moderní hotel Burj Al Arab (exteriéry). Odpolední koupání v moři. Fakultativně plavba s naším průvodcem večerní Dubají.

Dubaj-mešita-Jumeirah Dubaj-hotel-Burj-Arab Dubaj-na-ostrově-Palm-Jumeirah

Dubaj-před-pevností-Al-Fahdi-Fort Dubaj-cesta-Abrou-přes-Dubaj-Creek Dubaj-Spice-souq

7. den: Přejezd  do starobylé čtvrti Al Fahidi (dříve Bastakia), kde se nacházejí domy starých perských obchodníků s charakteristickými, tzv. větrnými věžemi (předchůdci klimatizace). Poté prohlídka DUBAJSKÉHO MUZEA ve 200 let staré pevnosti Al Fahidi Fort. Dále přejedeme tradiční dřevěnou lodí "ABRA" (vodní taxi) přes Dubai Creek do starého města - do čtvrti Deira, kde zažijete exotické vůně na Spice Souq (trh s kořením) a navštívíme jeden z největších zlatých trhů na světě - Gold Souq. Odjezd na Pouštní Safari s večeří (fakultativní výlet) nebo osobní volno.

  Dubaj-Pouštní-safari-večerní-kulturní-program  Dubaj-Pouštní-safari

8. den: Odlet zpět do ČR v cca 07.25 hod. Přílet do Prahy v cca 12:05 hod.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Sharjah - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 7x hotel 4**** (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani

- pobytové taxy

- služby českého a místního průvodce s licencí

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- spropitné pro místního řidiče a místního průvodce

- komplexní pojištění: 52,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

 

Slevy a příplatky:

- sleva LAST MINUTE = -1.000,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 6.900,- Kč

- komplexní pojištění = 416,- Kč

 

Fakultativní výlety:

1/  Burj Khalifa: 1.500,- Kč - vstup na nejvyšší budovu světa v předprodeji.

Doporučujeme! Nutno objednat předem rovnou i se zájezdem!

 

2/ Pouštní safari: 1.300,- Kč - odpoledne odjezd terénními džípy 4x4 do pouště. Jízda pouští ve stylu Rallye Dakar, fotopauzy v písečných dunách. V beduínském táboře projížďka na velbloudech, ukázka břišního tance, možnost vyzkoušet vodní dýmku. Po západu slunce tradiční arabská večeře barbeque. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Doporučujeme!

 

3/ Dhow Cruise: 1.100,- Kč - večeře na lodi při plavbě po Dubai Creek.

 

Pořadí programu se může v jednotlivých termínech lišit. 

 

Pozor - OVĚŘTE SI, ZDA NEMÁTE VE SVÉM PASE RAZÍTKO STÁTU IZRAEL!

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

22. 03. – 29. 03. 2020 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 26 290 Kč Objednat