Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

SRÍ LANKA s pobytem u moře – ZRUŠENO

SRÍ LANKA s pobytem u moře – ZRUŠENO ***

Termín: čt 26. listopadu 2020 – ne 6. prosince 2020 (11 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

od 35 990 Kč

SRÍ LANKA s pobytem u moře

 

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Pinnawala - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa - Peradeniya - Kandy - Nuwara Eliya - Horton Plains - Koggala - Colombo.... Airbus A380 na lince Praha - Dubaj - Praha!!!

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/  Čt  26.11.  -  Ne  06.12.2020     35.990,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet v cca 16:00 hod. z Prahy přes Dubaj na Srí Lanku.

2. den: V ranních hodinách přílet do Colomba. Návštěva sloního sirotčince PINNAWALA založeného původně pro mláďata, která přišla o matku, bez níž by v džungli jinak zahynula. Největším zážitkem pro návštěvníky je každodenní koupání slonů, kdy je početné stádo chobotnatců hnáno úzkou uličkou k místní řece a zpět. Odpoledne zastávka v městečku DAMBULLA - prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu skalních chrámů z 1. stol. př.n.l. s více než stovkou soch Buddhy a unikátními nástěnnými malbami (UNESCO). Ubytování.

  

  

3. den: Prohlídka další z památek zapsaných na seznamu UNESCO - pozůstatků starověkého města ANURADHAPURA, bývalého politického a náboženského centra ostrova: Sri Maha Bodni - nejstarší historicky zdokumentovaný strom na světě vypěstovaný z "řízku" stromu pod kterým dosáhl Buddha osvícení; pozůstatky 1 600 sloupů kdysi monumentálního devítipatrového paláce Brazen; chrám Jetavanarama - údajně největší cihlová stavba světa; to vše umístěné v rozlehlých zahradách s důmyslným systémem zavlažovacích kanálů a vodních nádrží. V podvečer výstup k bývalému královskému paláci, pevnosti zbudované na temeni žulové "Lví" skály SIGIRIYA vyzdobené úchvatnými freskami a vyčnívající 200 m vysoko nad okolní džunglí. Návrat na ubytování.

  

  

4. den: Návštěva archeologického areálu POLONNARUWA - druhého největšího starobylého města v zemi. Odpoledne fakultativně projížďka džípy NP MINNERIYA, který je domovem divokých slonů, levhartů, jelenů, makaků a mnoha druhů ptáků. Návrat na ubytování.

  

  

5. den: Zastávka v řezbářské dílně na výrobu tradičních masek. Návštěva zahrad s exotickým kořením v MATALE (ukázka pěstování, zpracování a využití v ájúrvédské medicíně, možnost nákupu). Pokračování do KANDY, původního hlavního města malebně rozloženého v kopcích na břehu uměle vytvořeného jezera. Prohlídka chrámu, ve kterém je uložen Buddhův zub - významná buddhistická relikvie. Ubytování. Večer fakultativně zhlédnutí folklórního představení.

  

6. den: Procházka královskou botanickou zahradou PERADENIYA, která patří mezi nejkrásnější v celé Asii. Panoramatická jízda hornatou krajinou ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ a mohutných vodopádů až do městečka NUWARA ELIYA vystavěného v anglickém stylu. Cestou návštěva továrny na zpracování cejlonského čaje s možností nákupů. Ubytování.

  

7. den: Výlet do NP HORTONSKÉ PLÁNĚ, ležícího více než 2 000 m nad mořem. Absolvování pěšího okruhu atraktivní pustinou porostlou vysokou travou, rododendrony, ale i džunglí a dále kolem vodopádů až k téměř 1 km vysokému skalnímu srázu, přezdívanému KONEC SVĚTA s krásným výhledem. Přejezd na ubytování do přímořského letoviska KOGGALA.

 

8.-9.den: Volný den u moře. Možnost následujících půldenních fakultativních výletů (cena cca 30 USD/výlet): 1. plavba po sladkovodním jezeře, návštěva buddhistického chrámu a ostrova s výrobou skořice; 2. návštěva impozantní pevnosti Galle zbudované Holanďany, nákupy na místním tržišti, koupaní v překrásné zátoce Unawatuna.

10. den: Odpoledne přesun do COLOMBA. Návštěva moderní metropole Srí Lanky s výškovými budovami, ale i pozůstatky britské koloniální architektury. Transfer na letiště.

  

11. den: Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13:00 hod.

 

 

CENA ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Colombo - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy vč. poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autokarem

- 8x ubytování v hotelu*** (2-lůžk. klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 8x polopenzi

- služby místního a českého průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění = 88,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- "spropitné" a vstupné dle programu = cca 230,- USD

- vízum na Srí Lanku = aktuálně bezvízový styk

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2020) = -800,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 29.2.2020) = -500,- Kč

- komplexní pojištění = 968,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = na dotaz

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

26. 11. – 06. 12. 2020 11 dní Polopenze Letecká od 35 990 Kč Objednat