Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ŠVÝCARSKO

last-minute-trip.png ŠVÝCARSKO ***

Termín: pá 10. června 2022 – st 15. června 2022 (6 dní)

Doprava: transport/bus.png autobus – z Praha, Beroun, Plzeň (nástup Rakovník (+200 Kč/os.))

Stravování: snídaně

last-minute-trip.png od 8 590 Kč

8 990 Kč

ŠVÝCARSKO

Autobusový poznávací zájezd: Einsiedeln - Schwyz - Brunnen - Victorinox - Steingletscher - Pilat - Luzern - Aare - Männlichen - Kleine Scheidegg - Jungfraujoch - Lauterbrunnental - Trümmelbach - Mürren

 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Pá 10.06. - St 15.06.2022      8.990,- Kč  

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Švýcarsko

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odjezd z Prahy v cca 22.30 hod. Noční přejezd.

 

2.den: Návštěva oblíbeného poutního místa EINSIEDELN, rozsáhlého barokního komplexu výstavného benediktinského kláštera s proslulou Černou madonou a úchvatnou knihovnou čítající téměř čtvrt milionů svazků včetně vzácných rukopisů. Prohlídka pozoruhodného městečka SCHWYZ s bohatou historií a četnými památkami. Přejezd do populárního letoviska BRUNNEN situovaného na břehu VIERWALDSTÄTTSKÉHO JEZERA. Návštěva firemní prodejny a muzea dokumentující historii výroby slavných kapesních nožíků firmy VICTORINOX. Fakultativně cca 45 min. dlouhá vyhlídková plavba po jezeře považovaném díky nádhernému okolí vytvářejícím kulisu ne nepodobnou severským fjordům za nejkrásnější v celém Švýcarsku. Panoramatická jízda majestátným průsmykem SUSTEN (2 224 m) spojená s nenáročnou procházkou vedoucí neobyčejnou alpskou krajinou k ledovci STEINGLETSCHER. Ubytování v Innertkirchenu.

 

3.den: Z Alpnachstadu výjezd stylovými vagonky jezdícími po nejstrmější ozubnicové trati na světě (max. sklon 46%) až na vrchol legendárního PILATU (2 132 m), jedinečného místa s překrásným rozhledem na alpské velikány, hluboko zaříznutá údolí i malebná jezera na jejich dně. Návrat nově otevřenou kabinkovou lanovkou s prosklenými stěnami evokujícími pocit letícího draka. Prohlídka historického LUZERNU se světoznámým Kapličkovým mostem přes řeku Reuss, okouzlujícími uličkami starobylého centra a pozůstatky opevnění. Návrat na ubytování.

 

4.den: Návštěva působivé, 1,5 km dlouhé, soutěsky řeky AARE. Výlet horským vláčkem z Lauterbrunnenu do Wengenu a odtud lanovkou na MÄNNLICHEN (2 230 m) s velkolepým výhledem na horské panorama se známými štíty: Eiger, Mönch a Jungfrau. Nenáročná 2 hod. procházka po turistickém chodníku do sedla KLEINE SCHEIDEGG (2 061 m). Odtud fakultativně výlet zubačkou na JUNGFRAUJOCH, do nejvýše položené železniční stanice v Evropě (3 454 m). Na odjezd busu Vás dopraví vláček, zatímco zdatnější turisté mohou zvolit pěší sestup do Wengenu s závěrečnou jízdu vláčkem. Návrat na ubytování.

 

5.den: Přejezd do impozantního údolí LAUTERBRUNNENTAL s více než 70 vodopády. Návštěva unikátních vodopádů TRÜMMELBACH napájených tajícími ledovci, deseti kaskád rafinovaně ukrytých v nitru skály. Výjezd lanovkou do typické vesničky MÜRREN (1 650 m), odkud vede pohodlná cesta do cca 5 km vzdáleného Grütschalpu. Velkolepé výhledy na horské panorama se známými štíty Eiger, Mönch a Jungfrau patří k nejsilnějším dojmům z celého zájezdu. Fakultativně možnost pokračování pozemní lanovkou k vyhlídkové restauraci Almendhubel (1 932 m) následovaný sestupem do Grütschalp. Milovníci kultovních příběhů o Agentu 007 se pak mohou nechat vyvézt na vrchol SCHILTHORN (2 973 m) s pověstnou otáčivou restaurací Piz Gloria, která se stala kulisou bondovky "Ve službách jejího Veličenstva". Krátká zastávka v turistickém středisku INTERLAKEN, vstupní bráně do Bernských Alp. Prohlídka středověkého THUNU ležícího na břehu stejnojmenného jezera se siluetou hradu z 12. stol. Noční přejezd.

 

6.den: Příjezd do Prahy v cca 5.30 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- dopravu klimatizovaným autobusem s WC

- 3x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 3x snídani (možnost dokoupení večeří)

- průvodce

- pobytovou taxu

- pojištění CK proti úpadku

 

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění K5: 25,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno poplatku do 15.000,- Kč/os.)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie:  26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

- doporučená částka na vstupné, lanovky a loď: cca 150 CHF

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při záloze 1.000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu = -400,- Kč

- komplexní cestovní pojištění = 150,- Kč/os./zájezd

- připojištění "P" pro případ Covid či jiné pandemie = 156,- Kč/os./zájezd

- příplatek za 3 večeře: 1.300,- Kč

- příplatek za nástup v Rakovníku: 200,- Kč/os.

 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník (s příplatkem), Praha, Beroun, Plzeň

 

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR s.r.o

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

10. 06. – 15. 06. 2022 6 dní Snídaně Autobus last-minute-trip.png od 8 590 Kč Objednat