Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Vstupní autorizace do USA - ESTA

Vstupní autorizace do USA

Bezvízový formulář ESTA

K tomu, abychom společně mohli USA navštívit, musíte mít buď starší pas s vízem do USA

- viz http://www.viza-usa.cz/

nebo bezvízově s tím, že vyplníte formulář ESTA a k němu potřebujete Biometrický pas.

  Biometrický pas vydávaný po 1.9.2006

  Pas musí obsahovat toto LOGO

Pokud takový pas nemáte – nechte si jej na svém městském úřadě udělat – stojí 600,- Kč a vyhotoví Vám jej nejpozději do 1 měsíce. Nemusíte k němu vyplnit žádnou žádost, stačí přinést současný pas a OP a oni si Vás sami vyfotografují a nově i sejmou otisky prstů (u pasů vydaných před 1.4.2009 otisky prstů nejsou – ale to ničemu nevadí). Pokud již biometrický pas vlastníte – můžete začít vyplňovat formulář, který pak později můžete i doplňovat nebo zpřesňovat. Zabere Vám to asi 10 min.

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e1s1

nenechte se odradit, že Vám Váš antivirový program prohlásí tento server (je to oficiální server vlády USA !) za nedůvěryhodný

používejte jen tuto adresu – jinde na Vás podvodníci budou vyžadovat 590 Kč + poplatky 14 USD!!

a hurá do vyplňování !

zatrhnete češtinu a v levé straně sloupce odmáčkněte  

Požádat

zatrhněte Ano, četl/a jsem informace a rozumím jim. A odmáčkněte  

DALŠÍ

Jméno a údaje z Vašeho pasu apod. vyplníte sami (bez háčků a čárek !!!)

Město, ve kterém vstupujete na palubu letadla - nemusíte vyplňovat

Kód přepravce - nemusíte vyplňovat

Číslo letu : - nemusíte vyplňovat

Adresa pro pobyt ve Spojených státech - nemusíte vyplňovat

 

Dále zaškrtáte, že nejste dementní a neberete drogy apod.

(samé NE)

a zaškrtnete prohlášení a odmáčknete  

Další

(pokud jste někde použili nesprávné znaky, vrátí se Vám formulář na špatně vyplněné místo a červeně je poznamenáno – kde je problém – například v používání pomlček nebo háčků a čárek)

Poté Vám systém znovu ukáže Vámi vyplněný formulář (nyní velkými písmeny) a pokud shledáte, že je vše v pořádku, zaškrtněte políčko

POŽÁDAT

A nyní Vám systém oznámí číslo žádosti, které si prosím poznamenejte!

Např: RWWWR99XRADVS412  (toto je jen příklad – Vy obdržíte jiný, ale podobný kód)

 

Po odmáčknutí

DALŠÍ

budete požádáni o zaplacení poplatku ve výši 14 USD. Po jeho zaplacení Vám přijde rovnou odsouhlasení nebo zpráva, že se Vaše žádost projednává. Většinou ale když zmáčknete opustit a znovu vyplníte číslo žádosti, znovu Vaše data – naleznete již žádost odsouhlasenou a můžete si ji vytisknout. 

Pokud nemáte nebo nechcete platit svojí kreditní kartou poplatek 14 USD, nahlašte mailem nebo telefonicky svoje údaje z pasu (datum vystavení a platnosti a číslo pasu a národnost) naší CK Simon - Tourist nebo na CK u které jste se přihlásili na zájezd a tam Vám s formulářem pomohou jak s vyplněním, tak se zaplacením částky 14 USD a přičtou Vám poplatek ve výši 400 Kč (v tom je již těch 14 USD obsaženo)  k ceně zájezdu.

Každý na formuláři ESTA ale obdrží zprávu, že imigrační důstojník v místě vstupu Vás může odmítnout. Nebuďte smutní – je to standardní postup a je to zcela vyjímečná situace – která snad zatím po zavedení formuláře ESTA ještě nenastala. No a tím je hotovo !