Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Los Angeles

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

 

Los Angeles

Los Angeles neboli L.A. Je druhé největší město USA. Rozkládá se ve státě Kalifornie, na pobřeží Tichého oceánu. Los Angeles - je to významné světové centrum kultury, vědy, obchodu a vzdělání. V Los Angeles je jeden z nevýznamnějších přístavů na světě. Metropoli tvoří 80 samostných měst a městeček jako například Long Beach, Pasadena, Beverly Hills, Santa Monica. Města jsou propojena  sítí dálnic a bulvárů. Současné Los Angeles  má v aglomeraci 15 milionů lidí, dobrá třetina jsou španělsky mluvící lidé hispánského původu.

Oblast, kde se rozkládá dnešní město Los Angeles, objevili Španělé v roce 1542. V roce 1781 tu byla založena malá misijní osada. Začátkem 19.století bylo Los Angeles . společně s Kalifornií součástí Mexika. V roce 1850 bylo připojeno k USA. V roce 1873 byla do Los Angeles zavedena železnice a v roce 1879 byla založena univerzita. V centru města je soustředěno několik mrakodrapů. Nejznámějším je City Hall a u ní Walt Disney Concert Hall. Nedaleko se rozkládá Chinatown a Little Tokio. Hollywood je centrem amerického filmového průmyslu. První studia tu byla založena na konci 19.století.

Nápis Hollywood

je 17m vysoký a původně byl reklamou pro realitní kanceláře. V Hollywoodu se nachází i hřbitov slavných osobností. Najdeme tu Čínské divadlo Grauman´s Chinese Theatre z roku 1927 (nejznámější filmové divadlo světa, stavba už v té době stála přes 2 miliony dolarů, mnoho z prvků divadla bylo přivezeno z Číny, symbolických 1492 sedadel, 4 miliony návštěvníků ročně, pravidelně se zde konají filmové premiéry; před divadlem je slavné nádvoří plné otisků a stop hollywoodských hvězd). Zajímavým místem je hotel Roosewelt, první luxusní hotel v Hollywoodu, zde se konalo první udílení Oskara. Na bulváru Wilshire byl zastřelen Robert Kennedy. Beverly Hills je známé díky luxusním vilám amerických milionářů, zde bydlí slavné osobnosti. Santa Monica se rozkládá u pobřeží. Nejvyhledávanějším místem je pěší zóna a pláže okolo mola Municipal Pier. Na návrší pohoří Santa Monica stojí Gettyho centrum – moderní komplex budov, sídlí zde muzeum, výzkumný institut a další. Malibu je letovisko roztažené podél pláží severozápadně od Santa Monicy, kde mají rekreační sídla hollywoodské hvězdy. Long Beach je honosnější přímořské letovisko s velkými hotely. Nejzajímavějším místem Long Beach je přístav s lodí Queen Mary a největší letadlo na světě Spurce Goose. Queen Mary je největší osobní dopravní loď a od roku 1967 plovoucí hotel. V Newport Beach se nachází Disneyland a Crystal Cathedral, katedrála celá ze skla.