Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

USA – Washington, Niagara, Toronto, New York

USA – Washington, Niagara, Toronto, New York ****

Termín: so 24. září 2022 – út 4. října 2022 (11 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, Letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 48 690 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

USA - Washington, Niagara, Toronto (Kanada), New York

 

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA. Letos je nově zájezd o 1 den delší, který strávíme ve Washingtonu. Díky tomu, že do Washingtonu letíme z Prahy, tak nám ubydou 2 dlouhé přejezdy busem z New Yorku a zpět. Při zájezdu budeme mít 5x nocleh v New Yorku,  2x nocleh u Niagary a 2x ve Washingtonu. Zájezd se jede obráceně - tedy začínáme Washingtonem, přes Niagaru a končíme v New Yorku.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

So 24.09. - Út 04.10.2022                48.690,- Kč = vyprodáno

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) USA / Kanada

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy v 11:50 h do Washingtonu (přes Paříž). Dolet v 19.05 h, příletové formality, transfer na ubytování 1.200 m od Bílého domu.

 

2. den: WASHINGTON - Bílý dům, monument George Washingtona, památník Abrahama Lincolna,  Kapitol, sídlo senátu a kongresu.  Volno na návštěvy muzeí (např. kosmu) a slavné obrazárny (gratis) na hlavní třídě Mall. Nocleh opět ve stejném hotelu ve Washingtonu.

  

 

3. den: Ráno odjezd od hotelu na prohlídku čtvrti, kde se nachází - Pentagon, národní válečný památník, Arlingtonský hřbitov. Krátký přejezd na nedaleké vnitrostátní letiště a odtud ve 13.00 h přelet do Buffalla přes vnitrostátní letiště v New Yorku. Přílet do Buffala v 17.22 h, přejezd na ubytování do hotelu v Niagara Falls na kanadské straně vodopádů, pouhé 4 min pěšky od Niagarských vodopádů, prohlídka kanadské strany, po setmění pěší návštěva nasvícených vodopádů - úžasná světelná show reflektorů, promítaná přímo na valící se vodu, nocleh.

  

 

4. den: Ráno odjezd do TORONTA - prohlídka města včetně pohádkové budovy Casa Loma, telekomunikační věže CN Tower (se svou výškou 553 m byla od svého dokončení v roce 1975 až do roku 2007, kdy ji neoficiálně překonala Burj Khalifa, nejvyšší volně stojící stavbou s veřejně přístupnou vyhlídkovou plošinou na světě). Procházka po centru města. V podvečer příjezd zpět do Niagara Falls. Nocleh.

  

  

 

 

5. den: Ráno pěší prohlídka Niagarských vodopádů s vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. Dopoledne odjezd od hotelu, zastávka na americké straně Niagarských vodopádů. Na vyhlídkových plošinách můžete sledovat vodopád zblízka - Prospect Point a Goat Island (Kozí ostrov), kde se nachází Jeskyně větrů Cave of the Winds. Odtud odpoledne odjezd na letiště v Buffalu, odlet  v 15.50 h do New Yorku (přílet cca v 16.57 h), transfer na ubytování v hotelu ve čtvrti Queens, 15 min metrem od  centra Manhattanu, nocleh.

 

 

6. den: Společná prohlídka špičky Manhattanu - MHD + pěšky s průvodcem, Battery park, kostel Trinity Church, Wall street s burzou, 9/11 Memorial, Woolworth Building, NY radnice, Brooklynský most, China Town, Little Italy, nocleh.

  

  

 

7. den: Výlet lodí na ostrovy Ellis Island a Liberty Island se sochou Svobody, Union Sq., 5th Ave, Empire State Building, Madison Square Garden, slavné náměstí Times Square. Fakultativně/individuálně ve večerních hodinách návštěva Metropolitní Opery (www.metopera.org) - možnost shlédnutí opery (vstup. raději zajistit předem) nebo muzikálu při návštěvě jednoho z divadel na Broadway (vstup. lze zakoupit až na místě). Nocleh.

 

 

8. den: Společná prohlídka Středního Manhattanu - Grand Central Terminal, Chrysler Building, budova OSN, Public Library, Rockefellerovo centrum, katedrála sv. Patrika, Carnegie Hall, Metropolitní opera, výjezd na mrakodrap Empire State Building, nocleh. Fakultativně ve večerních hodinách návštěva Metropolitní Opery (www.metopera.org). Možnost shlédnutí opery nebo muzikálu při návštěvě jednoho z divadel na Broadway.

  

 

9. den: Společná prohlídka Columbus Circle, Central Park s Metropolitní operou, možnost navštívit Metropolitan Museum of Art nebo Guggenheimovo muzeum, nocleh.

  

 

10. den: Dopoledne volno v centru Manhattanu, odpoledne odjezd od hotelu na letiště JFK, odtud v 19.20 h odlet přes Amsterdam do Prahy.

 

11. den: Ráno přílet do Amsterdamu (9.05 h) a ve 12.05 h odlet do Prahy. Přílet do Prahy v cca 13.35 h.

 

Pozn: Uvedené časy letů jsou pouze orientační!  Především na vnitrostátních linkách v USA dochází neustále k mírným časovým úpravám.

  

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenky Praha - Paříž - Washington - New York - Buffalo (Niagara) – New York - Amsterdam - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy vč. poplatku za odbavené zavazadlo

- 2x hotel*** ve Washingtonu, nedaleko stanice metra a cca 1,2 km pěšky od Bílého domu

- 2x hotel*** u Niagary

- 5x hotel**** v New Yorku v Queensu, nedaleko stanice metra

- 4x jednoduché snídaně (v NYC se snídaně nepodávají, proto je cena zájezdu snížena o 5x260= 1.300,- Kč, za které snídaně pořídíte poblíž hotelu)

- výlet busem z Niagary do Toronta

- 6x transfer najatým busem mezi letišti a ubytováním (Washington, Niagara, NYC)

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- jízdné MHD (metrem, lodí apod.), event. vstupy

- komplexní cestovní pojištění = 95,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd.)

- vstupní vízum do USA - formulář ESTA

- lodní výlet k Soše Svobody

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 5.000 Kč zálohy (akce platí do 31.3.2022) = -700,- Kč

- komplexní pojištění =  1.045,- Kč/os./zájezd

- připojištění P = 572,- Kč/os./zájezd

- vstupní vízum do USA - formulář ESTA = 500,- Kč/os./zájezd

- 1-lůžkový pokoj = 12.990,- Kč (příplatek k ceně zájezdu)

- 3-lůžkový pokoj = -2.000,- Kč (sleva na os.)

- lodní výlet k Soše Svobody = 750,- Kč/dospělý; 600,- Kč/senior 62+ (cena zahrnuje: lodní lístek, vstup k piedestalu Sochy Svobody, rezervační poplatek)

 

 

Pozn: 
V případě pokračujících restrikcí COVID-19, kdy by nebylo možné přejít hranice s Kanadou, by ubytování bylo na americké straně Niagary. Místo výletu do Toronta by byl den u Niagarských vodopádů. Cesta lodičkou pod vodopády. Sleva za neuskutečněný výlet do Toronta -1.600 Kč/os.

 

Garant zájezdu: CK SIMON-TOURIST s.r.o.

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

24. 09. – 04. 10. 2022 11 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 48 690 Kč Objednat