Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Panama, Kostarika, Jamajka, Kolumbie, Bahamy, Florida

Panama, Kostarika, Jamajka, Kolumbie, Bahamy, Florida ****

Termín: čt 26. ledna 2023 – so 11. února 2023 (17 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z letiště V. Havla Praha

Stravování: plná penze

od 62 480 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Plavba lodí Karibikem + Florida

Panama, Kostarika, Jamajka, Kolumbie, Bahamské ostrovy

„busem krátce Floridou, lodí Karibikem“

 


Poznávací zájezd v doprovodu českého průvodce: Florida + 14 dní na luxusní lodi při plavbě po Karibiku s návštěvou Jamajky, Panamy, Kolumbie, Kostariky a Bahamských ostrovů.


 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

Čt 26.01.  -  So 11.02.2023       62.480,- Kč = VYPRODÁNO      

 

 


Aktuální podmínky cestování do zemí v rámci zájezdu (Covid19): USA; Jamajka, Kolumbie, Panama, Kostarika, BahamyPROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet z Prahy v 06.05 hod. s přestupem v Paříži.  Přílet do Miami v 17.30 hod., transfer naším busem do hotelu.

  
hotel v Miami                                  hotel v Miami                                            mapa plavby
 

 

2.den: Snídaně v hotelu. Prohlídka Miami Beach. V této čtvrti se kromě slavné pláže (možnost koupání) nachází největší soubor art deco staveb na světě (kolem 900 domů). Odpoledne nalodění na 4**** loď MSC Divina, pozdní oběd na lodi, v 17 hod vyplutí. Zábavní program.

   
Miami                                                           příroda na Floridě                       Miami Beach

 


Trasa po Karibiku
 

 

3.den: Den na moři.
Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí. 

  
Miami přístav                                         bazén na lodi - s otvírací střechou             vstup na loď

MSC Divina je loď o výtlaku 139.000 tun určená pro cca 4.000 turistů ubytovaných v 1.780 kabinách. Samotná kabina odpovídá běžnému hotelovému pokoji a loď odpovídá přepychovému 4**** až 5***** hotelu včetně aquaparku, 4 bazénů, 12 vířivek, 6 restaurací, 13 barů (mimo jiné i sportovní bar, Cigar bar, Jazz bar a Piano bar). Dále se na lodi nachází tenisový kurt, basketbalové hřiště, dráha na jogging, tělocvična, aerobik, videoherna, kino 4D, divadlo, diskotéka, galerie umění, bowling, kino, knihovna, internetová kavárna, wellness centrum, 2 sauny, 2 turecké lázně, thalassoterapie, hydroterapie, aromaterapie, masáže, jóga, salón krásy, butiky, ordinace lodního lékaře.

Podrobný popis lodi naleznete zde

Podrobný popis života na lodi naleznete zde

   
Jedna z mnoha restaurací                          loď MSC DIVINA              každovečerní velká show v divadle na lodi

V ceně plavby je zahrnuto: ubytování na lodi v předem vybrané a rezervované kajutě /bez okna, okno, balkon/ přístavní a jiné poplatky, plná penze - navíc zahrnující vodu, čaj a kávu z automatů v samoobslužné restauraci, volné využití veřejných prostor a vybavení lodi k odpočinku a sportu (bazény, vířivky, lehátka a osušky, fitness), animační programy pro děti i dospělé, večerní show, živá hudba k poslechu i tanci, diskotéku, dětské kluby a dětské menu v restauracích, pojištění lodní společnosti proti úpadku.

Na lodi: pohodlně vybavené kajuty, velký výběr restaurací, samoobslužná restaurace otevřená 20 hod. denně, zábavní program na nejvyšší úrovni, rozlehlé paluby s bazény a prostory na slunění, moderní fitness centrum a další sportovní zařízení, možnost výběru kajut (podle dostupnosti), sbírání bodů v rámci MSC klubu.

   
Další z restaurací                     Divadlo na lodi - denně / 2 x grátis revuální představení     Kino 4D
 

4.den: JAMAJKA - Ocho Rios (10.00 - 18.00 hod.)
Možnost fakultativně navštívit s naším průvodcem nejznámější vodopády Dunn's River Falls (vzdálené cca 4 km od přístavu). Z přístavu doprava minibusem k Dunns River. Zde výstup vodopádem v lidském řetězu. Koupání na zdejší pláži. V cca 14.30 hod. návrat minibusem zpět do Ocho Rios.
V Ocho Rios, přímo na hlavní ul. Main Street se nachází prodejny suvenýrů. Návrat individuálně pěšky na loď.

   
mapka okolí přístavu              Enchanted Gardens                                               pláž poblíž lodi

  
                       vodopády Dunn´s River Falls                                 procházka a koupání na pláži pod vodopády   
 

5.den: Den na moři.

Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí. Večer - slavnostní večeře s kapitánem. (Doporučené společenské oblečení!)

   
welness centrum na lodi           herní simulátory                         jeden z mnoha barů                  další vířivky
 

 

6.den: KOLUMBIE - Cartagena (07.00 - 17.00 hod.)
Fakultativně navštívíme nejzajímavější, nejbarevnější a také nejmalebnější kolumbijské město Cartagena (pod správou UNESCO). Ve Starém městě se ocitnete zpět v 16. století. V úzkých uličkách naleznete španělskou koloniální architekturu vyznačující se neuvěřitelnou barevností. Naproti tomu jen o kousek dále naleznete moderní město -  čtvrť Bocagrande. Nablýskané hotely, zářivá nákupní centra, plážové kavárny a bary, ale také přetížená doprava. Zde nás čeká okruh městem autobusem, staré centrum města pěšky i s místními průvodci.

  

  

  
Cartagena moderní                         Cartagena barevná                           Cartagena malebná
 

 

7.den: PANAMA - Cristobal - Colón (10.00 - 18.00 hod).
Fakultativně navštívíme dva oceány v jeden den... Prohlídka Panama City, jež se nachází na břehu Tichého oceánu. Prohlídka zdymadel Panamského průplavu.
Tento den se nejprve vydáme autobusem od Atlantiku k Pacifiku a prohlédneme si hlavní město = Panama City vč. starého centra chráněného UNESCEM. Vyfotíme si BioMuseum navržené Frankem Gehrym. Dále se budeme věnovat Panamskému kanálu – zdymadlům Miraflores (vstupné cca 20 USD/os. v ceně výletu), kde mimo jiné navštívíme muzeum Kanálu. Uvidíme také Panamerický most a vydáme se zpět ke Karibiku. 

Panamský průplav vede skrz Panamskou šíji a spojuje Atlantský a Tichý oceán (konkrétněji Karibské moře a záliv Panama). Vstup z karibské strany se nachází u města Colón - v jehož přístavu Cristobal zakotvíme, tichomořský u Ciudad de Panamá. Panamský průplav byl budován Francouzi v letech 1880 až 1889 a Američany v letech 1901 až 1914. Průplav je dlouhý 81,6 km a široký 150 až 305 m. Průplav má 6 zdymadel, z toho dvě na tichomořské straně v Pedro Miguel a v Miraflores. Voda je do zdymadel napouštěna z Gatunského jezera, přes které kanál také vede. Průplav překonávají dva pevné mosty - Puente de las Américas a Puente Centenario. Ty zajišťují kontinuitu Panamericany a spojují Severní a Jižní Ameriku. V roce 2016 došlo k rozšíření průplavu umožňující proplutí lodím s větší tonáží.

  
Panamský průplav                         Panama Staré město                                         Panamský průplav

 
Panamský průplav                                     Panama City
 

 

8.den: KOSTARIKA - Puerto Limon (07.00 - 14.00 hod.)
Ve městě se nachází zajímavá moderní katedrála Sagrado Corazón de Jesus a několik písčitých pláží. Daleko zajímavější jsou ale okolní národní parky a rezervace s bujnými tropickými deštnými pralesy. Fakultativně navštívíme národní park Cahuita s korálovými útesy a bohatým podmořským životem i rozmanitou faunou a flórou nacházející se při pobřeží Karibiku.

  
Kostarické pláže                                      Veragua Rainforest                                         Lenochod
 

9.den: Den na moři.
Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí.

   
další z bazénů                          dětský bazén ve stylu iglú
 

 

10.den: Den na moři. 
Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí.

  
Tropický ráj na lodi                       Tenis za poplatek                                    Fitnes hala v ceně
 

 

11.den: BAHAMY - OCEAN CAY (09.00 - 22.00 hod.) Karibik
Relax na nově (listopad 2019) zpřístupněném ostrůvku MSC Ocean Cay, který si od Baham na 100 let exkluzivně pronajala přímo lodní společnost MSC pro své cestující. Nádherné koupání v Karibiku, relax, sportovní aktivity, bary. 

  
Celkový pohled na ostrůvek Ocean Cay                                     hlavní třída s obchůdky
 

 

12.den: MIAMI (07.00 - 19.00 hod.)
Vylodění z lodi společnosti MSC. Fakultativně navštívíme východní pobřeží Floridy - návštěva aligátoří farmy a projížďka typickým floridským vznášedlem. Odpoledne nalodění na loď Freedom of the Seas.

  
Vznášedlem v Everglades na Floridě                          aligátoří farma               Miami
 

 

13.den: BAHAMY - Perfect Day Cococay  (07.00 - 17.00 hod.)
Podobně jako na ostrůvku Ocean Cay  i zde platí, že můžete po celou návštěvu využívat zdarma lehátka na plážích. Na ostrůvku je k dispozici velké množství atrakcí – od nádherných pláží, přes zážitkový aquapark (vstupné ale není v ceně), přes různé bazény, hřiště, animační programy, možnosti šnorchlování.

  

 

14.den: Den na moři – strávíme objevováním jedné z nejúžasnějších a největších výletních lodí světa. Osobně já i Váš průvodce, Ing. Martin Černý se na tento den těšíme. Na lodi se kromě toho všeho, co uvidíme na jinak také úžasné lodi Divina, nachází malá ledová plocha – na které se odehrávají představení ve smyslu Holiday on Ice, dále umělá vodní vlna – na které se můžete pokusit surfovat, anebo pokud si netroufáte, alespoň sledovat, jak se o to pokoušejí jiní, dále tzv. Královská promenáda, obrazárna a samozřejmě také večerní úžasné show


 

15.den: BAHAMY - NASSAU
S naším průvodcem si krátce prohlédneme centrum města Nassau - Prince George Wharf, British Colonial Hilton Nassau. Případně můžete taxíkem nebo pěšky (4 km) navštívit ostrůvek Paradise Island - s jedním z nejluxusnějších hotelových komplexů světa Atlantis a s pohádkově krásnými plážemi. 

 

  
mapka programu na Bahamách      nejbližší pláž od lodi Junkanoo        vzdálenější nádherná pláž Cable Beach

  
Paradise Island u hotelu Atlantis, v zahradách neleznete i záliv s rejnoky a samozřejmě ty úplně nejlepší pláže

 

16.den: Ráno vylodění v Miami. Dle času odletu - fakultativně prohlídka jižní části Miami (např. Vila a zahrady Vizcaya, čtvrť Little Havana apod.). Odlet v 21.15 hod. do Amsterdamu. 

  

  
 

 

17.den: Přílet do Amsterdamu (11.55 hod.), přelet do Prahy (16.15 - 17.40 hod.).
 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Paříž - Miami - Amsterdam - Praha

- všechny letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu minibusy - podle popsaného programu

- český průvodce během celého zájezdu - tedy jak po Floridě, tak během plavby a při zastávkách

- 1x ubytování vč. snídaně v hotelu**** v Miami (2-lůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením)

- 14x ubytování na lodi v 2-lůžkové kajutě bez okna (s oknem / s balkonem = za příplatek)

- na lodi plná penze - resp. možnost využít kdykoli samoobslužnou restauraci v době 06.00 - 02.00 hod. vč. možnosti nápojů (voda, čaj, káva z automatů); večeře servírované

- přístavní poplatky

- kulturní a sportovní vyžití na lodi přes den i večer (kromě služeb - sauna, masáže, kadeřnictví atd. - za poplatek)

- portýrské služby při nalodění a vylodění

 


CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- povinné spropitné na lodi: 14-16 USD/os./noc (hradí se přímo lodní spol.)

- vstupy a všechny výše popsané fakultativní výlety: cca 430 USD/os.

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S7: 107,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 70.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie, tarif P: 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd.)

- ESTA (bezvízové povolení ke vstupu do USA)

- nápojové balíčky / připojení k internetu - nabízené lodní společností (bude upřesněno)
 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- kajuta s balkonem a výhledem na moře = 10.500,- Kč/os.

- kajuta s neotvíracím oknem = 5.500,- Kč/os. (pouze na dotaz v CK)

- formulář ESTA (vstupní vízum do USA) = 750,- Kč/os.

- komplexní pojištění, tarif K5S7 = 1.819,- Kč/os.

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie, tarif P = 884,- Kč/os.

- sleva FIRST MINUTE = -1.000,- Kč/os.

 PŘEDBĚŽNÉ ČASY LETŮ:

26.01. Praha-Paříž /AF1583/ 06.05-07.55 hod.

26.01. Paříž-Miami /AF090/ 13.10-17.30 hod.

10.02. Miami-Amsterdam /KL628/ 21.15-11.55 hod. (11.02.)

11.02. Amsterdam-Praha /KL1357/ 16.15-17.40 hod.
TYPY NABÍZENÝCH KAJUT:

a) Vnitřní kajuta bez okna (v základní ceně zájezdu)

  


b) Vnější kajuta s balkonem (příplatek: 10.500,- Kč/os.)

  

 


c) Vnější kajuta s neotvíracím oknem - pouze na vyžádání v CK = (příplatek: 5.500,- Kč/os.)

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

26. 01. – 11. 02. 2023 17 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 62 480 Kč Objednat