Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

USA – HAVAJ – Čtyři Havajské ostrovy – ZRUŠENO

USA – HAVAJ – Čtyři Havajské ostrovy – ZRUŠENO **

Termín: po 21. září 2020 – út 6. října 2020 (16 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: bez stravy

od 93 990 Kč

USA - HAVAJ

 Čtyři Havajské ostrovy

 

Poznávací letecký zájezd po největších krásách 4 hlavních ostrovů Havajského souostroví: OAHUKAUAIMAUI a BIG ISLANDu.

 

Termín a cena zájezdu:

1/  Po  21.09.  -  Út  06.10.2020            93.990,- Kč   = termín pro rok 2020 zrušen

 

Program zájezdu:

1.den: Odlet z Prahy v cca 06:20 hod. s přestupem, díky časovému posunu mínus 12 hodin, přílet do HONOLULU na ostrově OAHU ještě týž den, nocleh v hotelu u Waikiki Beach na 5 nocí.

 
mapka trasy a přeletů během zájezdu
 
přílet na Oahu                                 pláž Waikiki
 

2.den: Pohodový den, seznámení s WAIKIKI (pláž, International Market Place, socha Otce surfařů, nejstarší místní hotel Moana). V havajském domorodém jazyce slovo Waikiki znamená "tryskající sladká voda" (tedy pramen neboli gejzír). Celé město pak bylo postaveno na bývalých mokřadech, které musely být kdysi odvodňovány mnoha kanály, nejznámější z nich je kanál Ala Wai. Čeká nás krátký výlet na vyhaslý kráter Diamond Head s panoramatickým výhledem, koupání, nocleh ve stejném hotelu.

průvodce Martin před sochou otce surfařů
 
Chinaman s Hat-Oahu                      Honolulu

3.den: Okruh ostrovem OAHU, je to ostrov s největším počtem obyvatel, ostrov plný barev, památek a pohnuté historie. Navštívíme nejen ananasové plantáže firmy DOLE. Okruh východem ostrova (pohledy na rozeklané divoké pobřežní skály, krásné pláže, vlny a surfaři), návštěva Biodo Temple - budhistického kláštera (jedná se o kopii 950 let starého chrámu v japonském Kyotu. Uvnitř se nachází 3 metry vysoká, pozlacená socha Budhy), panoramatická vyhlídka Nuuanu Pali Lookout směrem k severozápadnímu pobřeží ostrova, botanická zahrada v sopečném kráteru.

  

OAHU                                               Biodo Temple                     ananasové plantáže firmy DOLE
 
 
Waipio

4.den: Centrum HONOLULU - katedrála sv. Ondřeje, návštěva Hawaiiského Kapitolu (Hawaii je 50.státem USA, a to od roku 1959), socha krále Kamehamehy I. (sjednotitele havajských ostrovů) a socha královny Lili´uokalany, Iolani Palace - jediný královský palác na území USA, výjezd na Aloha Tower, National Memorial Cemetery of the Pacific - rozsáhlý Národní hřbitov Pacifiku nacházející se přímo v kráteru vyhaslé sopky. Koupání. Fakultativně večeře - typická havajská jídla.

  

socha krále Kamehamehy I.       State Capitol  a Národní hřbitov Pacifiku
 

5.den: Dopoledne Pearl Harbor - nejprve zhlédneme dokument o přepadení základny Japonskem v roce 1941 a dále pojedeme lodí na památník USS Arizona Memorial, jenž se nachází přímo nad potopenou lodí. Můžete si též prohlédnout ponorku USS Bowfin a různá torpéda. Návštěva Polynéského kulturního centra (jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí státu Hawaii, vstup není v ceně, během návštěvy se Vám představí 8 oblastí celé Polynésie), nebo volné odpoledne - nákupy suvenýrů, relaxace, koupání.

  

památník USS Arizona Memorial           
     

6.den: Přelet na BIG ISLAND (největší z ostrovů, 10.432 km2, říká se mu též Hawaii) na letiště Kailua-Kona (přistávací dráha letiště byla postavena na lávovém příkrovu - zajímavý pohled při přistání). Národní historická památka Puukohola Heiau. Koupání na Hapuna Beach. Ochutnávka makadamanských oříšků přímo ve zpracovně. Překrásná cesta podél pralesa autem do Hila, zastávka u WAIPI´O VALLEY a ve státním parku AKAKA FALLS. Ubytování ve městě Hilo na 2 noci.

 

během erupce v roce 2011             Akaka Falls Big Island
Big Island Mauna Kea

7.den: Pacifické muzeum tsunami ve městě HILO, Duhový vodopád, státní park Lava Tree, a NÁRODNÍ PARK VOLCANOES (návštevnické centrum, aktivní kaldéra Kilauea, průchod lávovým tubusem, krátery, lávová pole se dvěma druhy lávy). Národní park byl vyhlášen již v roce 1916 a na seznam přírodního dědictví UNESCO se dostal v roce 1987. Nocleh ve stejném hotelu.

     

Kona-Coast-Big-Island                     Kilauea během jedné z erupcí

8.den: Sedlová cesta mezi sopkami MAUNA LOA (4.169 m.n.m., má až 100km v průměru, je to nejmasivnější vulkán světa) a MAUNA KEA (4.205 m.n.m., pod hladinou moře měří asi 6km, dalo by se tedy říci, že se jedná o nejvyšší horu světa), návštěvnické centrum. Národní historický park PU´UHONUA O HONAUNAU, jedná se o významné havajské posvátné místo – prehistorická vesnice s mauzoleem 23 havajských králů, obklopené desítkami bohů vyřezávaných ze dřeva. Ubytování ve městě Kailua-Kona na 1 noc.

     

PU´UHONUA O HONAUNAU

9.den: Přelet do Lihue na ostrově KAUAI, geologicky nejstarší havajský ostrov, pro svou zeleň bývá nazýván Zahradním ostrovem. Dvojitý vodopád Wailua padající do hloubky 53 metrů, výlet podél severního pobřeží ostrova, procházka pralesem podél oceánu (část Kalalau Trailu), koupání. Ubytování na 2 noci.

  

Mana-Waipuna      Wailua-Falls-Kauai          Kee-Beach-Kauai

10.den: Zastávka u hinduistického chrámu. Cesta jižní částí ostrova do WAIMEA kaňonu (obdoba Arizonského Grand Canyonu, ale zelená). Výška až 900m a délka 16km. Vyhlídky, procházky, strhující pohled na pobřeží Na Pali Coast. Zdejší pohádková krajina nemá ve světě obdoby. Zastávka u sochy Kapitána Cooka ve Waimea (zde v roce 1778 jeho první kontakt s Havajskými ostrovy). Nocleh ve stejném hotelu.

  
Na Pali Coast

11.den: Přelet do Kahului na ostrově MAUI, jedná se o druhý největší ostrov celého souostroví, má rozlohu 1.883 km2. Posvátné IAO VALLEY. Dominantou tohoto státního parku je hora Iao Needle, tedy „Iao jehla“ rostoucí z údolí do výšky 370 metrů. V tomto krásném údolí byla koncem 18.století svedena bitva v rámci sjednocování ostrovů, bojovníci z Big Islandu nahnali obyvatele Maui do tohoto údolí a pobili je zde. Koupání na některé z mauiských pláží. Ubytování v hotelu na 3 noci.

   

Island-Falls-Maui                         Iao Needle               
 

12.den: "Nebeská" cesta do městečka HANA na východní straně ostrova, na 83 km trasy je 617 zatáček, 57 mostů a neuvěřitelné množství zajímavostí - pralesy, kvetoucí stromy a rostliny, vodopády, tůně, krásné zátoky, pláže.

  

během Hana-road
 

13.den: Půldenní plavba (není v ceně) na šnorchlování/koupání u ostrůvku Molokini a pozorování mořských živočichů. Přístav Lahaina (Pioneer Inn, první místní hotel, z roku 1901, Banyanovník - obří strom, zakrývající celé náměstí /2.700 m2/, příjemná atmosféra ulic města, přístav). Koupání.

 

šnorchlování na Molokini                  jedna z mnoha pláží
 

14.den: Výjezd autem na vrchol sopky Haleakala (v překladu Dům slunce, 3.055 m.n.m.; návštěvnické centrum, vyhlídky). Možná potkáme i ptáka Nene (Bernéška havajská), určitě spatříme další endemit - Haleakalský Stříbrný meč (jedna z nejvzácnějších rostlin světa). Odlet.

  

Haleakala Maui

15.den: Přeletový den (kvůli časovému posunu v délce 12 hodin).

16.den: Přílet do Prahy v cca 17:45 hod.

 

Pozn.: Pořadí návštěvy jednotlivých ostrovů může být pozměněno.

 

Cena zahrnuje:

- letenky Praha - Havaj - Praha, 3x místní letenky mezi ostrovy

- letištní a bezpečnostní taxy vč. poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu po ostrovech autem nebo minivanem

- 13x hotel (2-lůžk. pokoje s vlastním sociálním zařízením), většinou vybavených bazénem

- vstupné na Památník Arizona, do státních parků, vstupy do NP Volcano, Haleakala a Puuhonua

- služby průvodce, který zároveň řídí 1.vůz

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění 98,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč).

- vstupní vízum do USA (formulář ESTA) = 500,- Kč

- doporučená částka na vstupné = 25,- USD

- fakultativní lodní výlet = 50-100,- USD

- fakultativní návštěva Polynéského kulturního centra = 50-85,- USD v závislosti na typu vstupenky

- strava v průbehu zájezdu = cca  20 – 30 USD na osobu a den (lze hradit platební kartou)

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -1.500,- Kč

- komplexní pojištění = 1.568,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 15.000,- Kč

- formulář ESTA (vízum do USA) = 500,- Kč

 

 

Předběžný letový řád:

tam: KL1350 21/09 PRG-AMS 06:20-07:50

tam: DL 143  21/09 AMS-SEA 09:55-11:11

tam: DL 416  21/09 SEA-LIH   17:00-20:01

zpět: DL1298 04/10 KOA-LAX  22:00-06:15

zpět: KL 604  05/10 LAX-AMS  16:55-12:20

zpět: KL1357 06/10 AMS-PRG 16:20-17:45

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

21. 09. – 06. 10. 2020 16 dní Bez stravy Letecká od 93 990 Kč Objednat