Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

USA – Národní parky a města západu USA – ZRUŠENO

USA – Národní parky a města západu USA – ZRUŠENO ***

Termín: čt 24. září 2020 – st 7. října 2020 (14 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 51 290 Kč

Národní parky a města západu USA

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD po největších turistických zajímavostech USA. Letecky do Las Vegas a odtud vypůjčenými minivany (pro 9+1 osob) okruh přes národní parky Zion, Bryce, Antelope Canyon, Monument Valley, Grand Canyon, Death Valley, Sequoia, Yosemite s návštěvou měst Las Vegas, Los Angeles a San Francisco.

 

Termín zájezdu:    

1/  Čt 24.09. - St 07.10.2020           51.290,- Kč   /4-lůžk.pokoj/

 

- 3-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =   2.360,- Kč/os.

- 2-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =   6.360,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  = 17.760,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Přelet, Las Vegas

Ráno v 6.20 h odlet z Prahy přes Amsterdam do Las Vegas, (přílet 14.15 h), zde nájem vozů a krátký přejezd na ubytování poblíž hlavní třídy Las Vegas - STRIPu. Koupání v bazénu, odpočinek, nocleh.

 

2. den: Las Vegas - Hoover Dam

Dopoledne - zájemci se mohou jet podívat na přehradu Hoover Dam postavenou na řece Colorado, která byla v době výstavby největší na světě. Je odtud nádherný výhled do údolí řeky Colorado a na přehradní jezero Lake Mead. Odpočinek u bazénu. Večer do pozdních nočních hodin - prohlídka dalších atrakcí v Las Vegas, nocleh opět ve stejném hotelu. Las Vegas, světově proslulé centrum zábavy. Ohromí Vás komplex Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze, překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty,Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný pohled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervy drásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v sedačce vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh v Las Vegas.

  

 

3. den: NP Zion

Přejezd k n.p. ZionTento národní park patří k vyhledávaným turistickým cílům jak pro pozoruhodné geologické útvary, tak pro neobvykle pestrou paletu rostlin a živočichů. Hlavní dominantou tohoto překrásného národního parku je 24 kilometrů dlouhý kaňon Zion Canyon. Rudooranžově zbarvené pískovcové skály jsou místy až 800 m vysoké. Kaňonem protéká řeka Virgin River. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou se již můžeme kochat neskutečně krásnými skalními masivy a útvary. Po dojezdu dovnitř do parku se dále budeme pohybovat bezplatnou autobusovou dopravou, kde můžeme libovolně vystupovat a nastupovat na kterékoliv z osmi zastávek. Řidiči podávají výklad k právě míjeným zajímavostem. Několik krátkých procházek s nádhernými výhledy. Ubytování a nocleh v Kanabu - mezi n.p. Zion a n.p. Bryce Canyon. (mapa Zion ke stažení zde)
 
  

 

4. den: Bryce Canyon

Prohlídka Bryce Canyonu - nejromantičtějšího národního parku. Bryce Canyon je království desetitisíců rozeklaných skalních věží a pískovcových útvarů zbarvených do červena, oranžova a žluta, zasazených v zelené krajině. Zastávky na vyhlídkách. Dvouhodinová procházka Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh v Page.) mapa Bryce Canyon ke stažení zde !

   

5. den: Antelope Canyon, Monument Valley

Prohlídka čarokrásné krajiny - Lake PowellGlenn Canyonu na řece Colorado - která byla vyhlášena za národní rekreační plochuAntelope Canyon - v rezervaci Navajo - jedno z nejfotografovanějších a nejkrásnějších míst na naší planetě. Barva zralé broskve asi nejlépe charakterizuje vzhled kaňonu. Jen několik metrů široká a několik set metrů dlouhá štěrbina protíná blok zkamenělé duny písku a v ostrých záhybech se dere k slunečnímu svitu. Proto se kaňonu říká i vývrtka - Corkscrew. Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky. Odpoledne možný fakultativní výlet do Monument Valley, s možností si zde najmout jeep řízený místními indiány a absolvovat překrásnou okružní jízdu po největších krásách parku. V tomto údolí eroze vytvořila zajímavé věže z pískovce nazývané messa (stoly) nebo butte (vršky, hřbety). Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Monumenty jsou velmi fotogenické, posloužily jako kulisa k mnoha westernům. Nebo možnost jízdy lodí po jezeře Lake Powell nebo odpolední odpočinek u hotelového bazénu. Nocleh ve stejném hotelu jako 4. den. ( Mapa Monument Valley ke stažení zde )

   

  

 

6. den: Grand Canyon

Návštěva Grand Canyon, s možností absolvovat okružní let helikoptérou nad tímto jedinečným přírodním úkazem. Zastávky a krátké procházky u nádherných vyhlídek podél hrany kaňonu. Grand Canon je nejznámější kaňon na světě. Vytvořila jej řeka Colorado v severní Arizoně. Kaňon, je téměř 446 kilometrů dlouhý a šířka se pohybuje od 500 metrů do 29 kilometrů. Největší hloubka je okolo 1600 metrů. Přejezd zpět do Las Vegas. Během cesty najedeme i na slavnou Route 66 a zastavíme na historické benzínce Hackberry. Nocleh ve Vegas. mapa Grand Canyon ke stažení zde !

   

 

7. den:  Las Vegas, Red Rock Canyon

Odpočinek v Las Vegas nebo návštěva blízkého Red Rock Canyon.

  

 

8. den:  Death Valley

Průjezd a prohlídka Death Valley - Údolí smrti - průjezd měsíční krajinou se zastávkami na vyhlídkách na pozoruhodně tvarované barevné skály - Zabriskie point, kde byly filmovány Hvězdné války (kromě Tuniska), Badwater - solné jezero, jehož hladina se nachází 86 m pod mořem, Devil´s Golf Course - pláň plná bizarních solných věžičkovitých a kulatých útvarů. Pozdně večerní dojezd do Los Angeles - do Pasadeny. mapa Death Valley ke stažení zde !

   

 

9. den:  Los Angeles

Los Angeles - dopoledne prohlídka Hollywood Boulevardu a luxusní čtvrti Beverly Hills, odpoledne krátké vykoupání v Santa Monica. Dojezd do města Bakersfield u NP Sequoia. Nocleh.

   

 

10. den: n.p. Sequoia

Prohlídka Sequoia parku s největšími a nejstaršími stromy planety. Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde také najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh ve městě Fresno. mapa Sequoia ke stažení zde !

    

 

11. den:  n.p. Yosemite

Návštěva překrásného Yosemitského národního parku s úchvatnými vyhlídkami na Half Dome (který se tyčí do výšky 1450 m nad dno údolí) a El Capitano. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe, Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh ve městě Merced - před San Franciscem.  Mapa Yosemite ke stažení zde !

    

 

12. den: San Francisco

Celodenní prohlídka San Francisca - určitě nejkrásnějšího města USA,  s jízdou Cable car, dále prohlídka China Town, Grace Cathedral, Union Square, atd. Ubytování na předměstí San Francisca. 

   

 

13. den:  Odlet

Navrácení vozů na letišti San Francisco International a v 13.50 hod. let zpět přes Amsterdam do Prahy.

 

14. den: Přílet zpět do Prahy ve 13.35 hod.

 

Podrobnou interaktivní mapu naleznete zde

 

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Las Vegas a San Francisco - Praha (přes Amsterdam)

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 12x ubytování v hotelech 2,5*** až 3*** s WC a sprchou na pokoji, většinou vybavených bazénem

- veškeré ubytování je včetně místních motelových daní.

- 12x snídaně

- nájem 12-ti místných vozů, každý obsazen 9+1 osobami na kompletní dobu pobytu včetně benzínu

- služby průvodce po celou dobu zájezdu, včetně cesty - který zároveň řídí nebo naviguje vůz č. 1

- zákonné pojištění CK proti úpadku


Cena nezahrnuje:

- doporučená částka na stravu, vstupné, fakultativní výlety, včetně letu helikoptérou nad Grand Canyonem, s jízdou jeepem v Monument Valley a veškeré jídlo na 14 dnů pořídíte za cca 700,- USD

- komplexní pojištění = 88,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- vízum do USA - ESTA = 500,- Kč


Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -900,- Kč

- komplexní pojištění = 1.232,- Kč

- vízum do USA - ESTA = 500,- Kč

 

 

Předpokládané časy letů:

PRG-AMS 06.20 - 07.50
AMS-LAS VEGAS 12.35- 14.15

San Francisco - AMS 13.50 - 09.10 (7.10.2020)
AMS - PRG 12.05 - 13.35

 

Podrobnosti k zájezdu naleznete zde : poznavaci-zajezdy-usa.com

 

Odkazy k zájezdu:    

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

24. 09. – 07. 10. 2020 14 dní Snídaně Letecká od 51 290 Kč Objednat