Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

UZBEKISTÁN

UZBEKISTÁN ****

Termín: út 3. května 2022 – st 11. května 2022 (9 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: polopenze

od 41 500 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

UZBEKISTÁN

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Taškent - Chiva - Buchara - Samarkand...

  

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Út 03.05. - St 11.05.2022       41.500,- Kč      

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Uzbekistán

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 9.30 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Uzbekistánu.

2.den: V cca 1 hod. ráno přílet do TAŠKENTU. Transfer do hotelu. Odpočinek na pokojích. Po pozdější snídani prohlídka nejzajímavějších pamětihodností uzbecké metropole: Muslimské centrum Khast Imom s Páteční mešitou Hazroti Imom a velkolepou Barak Khánovou medresou; mauzoleum Kafal Šašího, náměstí Nezávislosti s budovou vlády, senátu a mnoha fontánami; Muzeum užitého umění; rušný Chorsu Bazar ukrytý pod gigantickou modrou kopulí; památník obětem zemětřesení z r. 1966; projížďka jediným funkčním metrem ve střední Asii… Večerní přelet do Urgenče. Cca 30 km dlouhý transfer na ubytování do Chivy.

3.den: Prohlídka CHIVY (UNESCO) - památkového klenotu Střední Asie: vnitřní město Ičan-Kala, medresa chána Muhammeda Amina s minaretem Kalta Minor, mauzoleum Pahlavána Mahmúda a mešita Juma s ojedinělou možností vystoupat na minaret, palác Tosh-Khowli (Harém).... Vyhlídka na staré město z pevnosti Kunya Ark z 12. stol., která sloužila jako chánův palác. Návrat na ubytování.

4.den: Celodenní autobusový přejezd pouští KYZYL-KUM ve stopách dávných karavan putujících Hedvábnou stezkou. Zastávky s panoramatickými výhledy na poušť, která tvoří téměř 60% rozlohy Uzbekistánu a krajinu podél řeky Amu Darya. Ubytování v Buchaře.

5.den: Prohlídka BUCHARY (UNESCO) - fascinujícího města, které kdysi bývalo významným obchodním centrem na tzv. Hedvábné stezce (unikátní vodojem Lyabi Hauz obklopený 400 let starými morušemi; okouzlující medresa Čor Minor; nejvyšší minaret Kalján; pevnost Ark - sídlo bucharských emírů, symbol vznešenosti a moci; nejkrásnější mešita města - Bolo Hau; zdobná mauzolea Ismaila Samaního a Česme Ajúba…). Návrat na ubytování.

6.den: Pokračování v prohlídce BUCHARY. Několik kilometrů severně od centra návštěva paláce Sitorai Makhi Khosa, známého spíše jako Letní palác emíra. Tento "palác měsíce a hvězd", byl vybudován v roce 1911 pro posledního bucharského emíra Saida Alimchána. Na závěr dne prohlídka mauzolea sv. Bakhouddina, důležitého místa pro muslimy, kteří se zde modlí za uzdravení a splnění svých přání. Přesun autokarem do Samarkandu. Cestou zastávka v karavanseraj RABAT MALIK, bývalém letním sídle dynastie Karachanovců s dochovanými zbytky vstupní brány a půdorysů budov. Ubytování.

7.den: Prohlídka bájného SAMARKANDU, přezdívaného "město modrých paláců". Během prohlídky uvidíte náměstí Registran a mauzoleum Gur Emir s hrobkou velkého Tamerlána. Chybět nebude návštěva grandiózní mešity Bibi Khanum s charakteristickými modrými kopulemi, architektonického komplexu "Šachi Zinda", Ulughbekovy observatoře... Návrat na ubytování.

8.den: Dokončení prohlídky SAMARKANDU. Návštěva muzea Afrosiyab ilustrujícího dějiny města od dob Alexandra Velikého až po nedávnou minulost a mauzolea proroka Daniela situovaného na veleposvátném místě a to nejen pro muslimy, ale i křesťany a židy. Přejezd do vesnice KONIGIL, kde se stále papír vyrábí prastarým způsobem z moruše. Večerní dvouhodinový přejezd rychlovlakem do Taškentu. V pozdních večerních hodinách transfer na letiště.

9.den: Přílet do Prahy přes Istanbul v cca 8.30 hod.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Taškent - Praha a Taškent - Urgenč

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem a rychlovlakem

- 7x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x polopenzi

- služby českého a místního průvodce

- vstupné dle programu

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní cestovní pojištění = 95,- Kč/den  (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění - odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- připojištění "P" pro případ Covid či jiné pandemie = 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény)

- "spropitné" cca 25,- USD

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA = při platbě zálohy 3 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu =  -1.000,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění = 855,- Kč/os./zájezd

- připojištění "P" pro případ Covid či jiné pandemie = 468,- Kč/os./zájezd

- 1-lůžkový pokoj = 5.100,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

03. 05. – 11. 05. 2022 9 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 41 500 Kč Objednat