Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

SKOTSKO + ostrov Skye 2

SKOTSKO + ostrov Skye 2 ***

Termín: pá 18. srpna 2023 – pá 25. srpna 2023 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: bez stravy

od 26 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

SKOTSKO + ostrov Skye

náš tradiční zájezd po Skotsku

 

Poznávací letecký zájezd po největších krásách Skotska s průvodcem Ing. Martinem Černým. Staré hrady, ochutnávka whisky, půvabná městečka i moderní architektura, vřesoviště, pastviny, slavní skotští dudáci, okouzlující krajina, překrásné katedrály a paláce.


 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU

Pá 18.08. - Pá 25.08.2023          26.990,-  Kč       VYPRODÁNO
PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet z Prahy v 09.30 h v doprovodu našeho průvodce Ing. Martina Černého přímým letem do Edinburghu. Pohled na edinburské mosty (UNESCO)Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. The Kelpies - umělecké dílo (dvě obří ocelové koňské hlavy. Technický unikát - LODNÍ VÝTAH VE FALKIRKU. Ubytování v hotelu Premier Inn, poblíž Glasgow (2 noci).

  

  

2. den: Zastávka na bojišti BANNOCKBURN. Přejezd do STIRLINGU - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Přejezd do města GLASGOW - největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, stadion klubu FC Rangers, muzea a galerie zdarma /Můžete si vybrat: Kelvingrove Art Gallery and Museum - nejnavštěvovanější muzeum mimo Londýn nebo Riverside Museum - dopravní muzeum/, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, volno v centru, stadion klubu FC Celtic. Glasgow bylo dříve průmyslové město, dnes je to město moderní, plné kultury, sportu, studentů, moderních staveb.

  

3. den: Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou na pohoří Nevis Range s nejvyšší horou Velké Británie - BEN NEVIS. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus – NEPTUNOVY SCHODY. Cesta podél jezera LOCH NESS, zastávka na prohlídku zříceniny URQUHART CASTLE na břehu jezera. Nocleh v hotelu Premier Inn poblíž Inverness (2 noci).

  

4. den: Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově návštěva hradu Dunvegan s nádhernou zahradou. Fakultativně se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě (nelze garantovat). Dále prohlídka přístavu Portree - jediného města na ostrově.

  

  

5. den: Ochutnávka tradiční skotské whisky. Prohlídka zámku vévody z Athollu - Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s bohatými sbírkami umění a krásnými zahradami. Nocleh v hotelu Premier Inn ve Falkirku (2 noci).

  

6. den: Prohlídka okouzlující a zároveň tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Kaple je architektonicky mimořádně zdobná, jak vevnitř, tak venku. Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města JEDBURGH - s působivým monumentálním opatstvím, dále DRYBURGH ABBEY, kde je pohřben Walter Scott  a sousedního MELROSE ABBEY, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska. 

  

7. den: Přejezd do EdinburghuProhlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenotů). Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Po slavné Královské míli (Royal Mile) až k paláci Holyrood House a ke skotskému parlamentu. Odpoledne volno k vlastnímu objevování města (muzea, galerie, nákupy, káva, procházky apod.).

  

8. den: Brzy ráno v 5.50 h odlet přímým letem do Prahy. Přílet v 9.05 h ráno.

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Spojené království (Skotsko).

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku - přímý let na trase Praha - Edinburgh - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo (20 kg/os.)

- dopravu místním autobusem podle programu

- 7x ubytování v hotelech Premier Inn (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 


CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- vstupy a spropitné pro řidiče cca 160 GBP (starší 65-ti let cca 145 GBP) 

- stravu

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE (akce platí do 31.01.2023) = -500,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 8.000,- Kč

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S = 42,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)
 

 

POZNÁMKA:

Skupina o velikosti cca 30 klientů.

Pořadí jednotlivých dní programu může mít každý turnus odlišné. 

Snídaně a večeře si můžete dopřát v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu.

 

 

Předpokládané časy letů:

18.8.2023  09.30 - 10.55 hod. //  Praha – Edinburgh

25.8.2023  05.50 - 09.05 hod. // Edinburgh - Praha

 

 

Ubytování a stravování:

Během zájezdu je ubytování na třech místech. 7 nocí v hotelech Premier Inn - pěkné moderní 2-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC. Na pokoji je dispozici ručník, dvě osušky, tekuté mýdlo, rychlovarná konvice. Ledničky na pokojích nejsou. K bezdrátové síti WIFI na pokoji je možnost připojit se zdarma. Všechny hotely jsou striktně nekuřácké, kouření je povoleno pouze před hotelem.

Stravování není v ceně zájezdu. Jídlo vezměte s sebou nebo koupíte na místě. Ve Skotsku si můžete denně cokoliv koupit (obchody, fast foody, restaurace). Snídaně a večeře si můžete dopřát v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu. Snídaně je možné zajistit na místě v ceně 8-10 GBP. Na večeře lze docházet do restaurací, které se nachází přímo v hotelech či u všech hotelů - hlavní jídlo 9-18,- GBP, pinta piva cca 4,- GBP. V hotelech není možnost vaření. Průvodce Vás bude pravidelně informovat o stravovacích a nákupních možnostech během dalšího dne programu.

 

Garantem zájezdu: CK SIMON-TOURIST s.r.o.

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

18. 08. – 25. 08. 2023 8 dní Bez stravy Letecká vyprodáno od 26 990 Kč Objednat