Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

SKOTSKO + OSTROV SKYE s návštěvou Amsterdamu

SKOTSKO + OSTROV SKYE s návštěvou Amsterdamu ***

Termín: pá 1. července 2022 – pá 8. července 2022 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: bez stravy

od 22 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Skotsko + ostrov Skye

s návštěvou Amsterdamu

 

Poznávací letecký zájezd po největších krásách Skotska s průvodcem Ing. Martinem Černým. Staré hrady, ochutnávka whisky, půvabná městečka i moderní architektura, vřesoviště, pastviny, slavní skotští dudáci, okouzlující krajina, překrásné katedrály a paláce.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZD

1/ Ne 19.06. - Ne 26.06.2022    =  vyprodáno

2/ Pá 01.07. - Pá 08.07.2022    =  vyprodáno

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Spojené království (Skotsko) / Holandsko (Amsterdam)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet z Prahy v 6.20 h v doprovodu našeho průvodce Ing. Martina Černého se společností KLM do Amsterdamu. Zde několik hodin na přestup využijeme k průvodcované prohlídce AMSTERDAMU. Do centra a zpět pojedeme pouhých 18 min. vlakem z nádraží, které je umístěno přímo pod příletovou halou letiště. Odpolední přelet do Edinburghu s krátkým přestupem v Paříži a přejezd na nocleh v hotelu Premier Inn (3 noci).

  

2.den: Pro zájemce prohlídka okouzlující a zároveň tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Kaple je architektonicky mimořádně zdobná, jak vevnitř, tak venku. Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města JEDBURGH - s působivým monumentálním opatstvím, dále DRYBURGH ABBEY, kde je pohřben Walter Scott  a sousedního MELROSE ABBEY, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska. 

  

3.den: Přejezd do EdinburghuProhlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenot). Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Po slavné Královské míli (Royal Mile) až k paláci Holyrood House a ke skotskému parlamentu. Odpoledne volno k vlastnímu objevování města (muzea, galerie, nákupy, káva, procházky apod.).

  

4.den: Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou v oblasti Nevis Range – s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus – NEPTUNOVY SCHODY. Cesta podél jezera LOCH NESS, zastávka na prohlídku zříceniny URQUHART CASTLE na břehu jezera. Nocleh v hotelu Premier Inn (2 noci).

  

5. den: Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově návštěva hradu Dunvegan s nádhernou zahradou. Fakultativně se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě (nelze garantovat). Dále prohlídka přístavu Portree - jediného města na ostrově.

  

  

6. den: Exkurze do palírny tradiční skotské whisky Dalwhinnie spojená s ochutnávkou. Prohlídka zámku vévody z Athollu - Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s krásnými zahradami a bohatými sbírkami umění. Nocleh v hotelu Premier Inn (2 noci)..

  

7. den: Zastávka na bojišti BANNOCKBURN. Přejezd do STIRLINGU - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Přejezd do města GLASGOW - největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, stadion klubu FC Rangers, muzea a galerie zdarma /každý si sám vybere - Riverside Museum - dopravní muzeum nebo Kelvingrove Art Gallery and Museum - nejnavštěvovanější muzeum mimo Londýn/, volno v centru. Glasgow bylo dříve průmyslové město, dnes je to město moderní, plné kultury, sportu, studentů, moderních staveb.

  

8. den: Technický unikát - LODNÍ VÝTAH VE FALKIRKU. Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. Městečko South Queensferry a edinburské mosty. Odpoledne odlet s přestupem do Prahy. Přílet ve večerních hodinách.

  

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku s přestupem na trase Praha - Edinburgh - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu místním autobusem podle programu

- 7x ubytování v hotelech Premier Inn (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- vstupy cca 110,- GBP (starší 60-ti let cca 100,- GBP)

- komplexní pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

 

POZNÁMKA:

Skupina o velikosti cca 30 klientů.

Pořadí jednotlivých dní programu může mít každý turnus odlišné. 

Snídaně a večeře si můžete dopřát přímo v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu.

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě zálohy 3.000,- Kč/os. (akce platí do  31.1.2022) = -500,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 5.580,- Kč

- komplexní pojištění = 280,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 208,- Kč/zájezd

 

AKCE 2022:
Při objednání zájezdu vybíráme zálohu pouze 3.000,- Kč/os. Zájezd je možno bezplatně zrušit 3 měsíce před odletem, nebo případně změnit jméno zdarma do 3 dnů před odletem.

 

Předpokládané časy letů:

1.7.2022  06.20 - 07.50 hod. //  Praha – Amsterdam 

1.7.2022  17.50 - 19.05 hod. //  Amsterdam – Paříž

1.7.2022   21.00 - 21.55 hod. // Paříž - Edinburgh

 

8.7.2022  17.30 - 20.00 hod. // Edinburgh – Amsterdam

8.7.2022  21.05 - 22.30 hod. // Amsterdam – Praha

 

 

Poznámka: Pořadí jednotlivých dní programu může mít každý turnus odlišné. Během zájezdu je ubytování na třech místech – vždy hotel Premier Inn.

 

Ubytování a stravování:

7 nocí v hotelech Premier Inn - pěkné moderní 2-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC. Na pokoji je dispozici ručník, dvě osušky, tekuté mýdlo, rychlovarná konvice. Ledničky na pokojích nejsou. K bezdrátové síti WIFI na pokoji je možnost připojit se zdarma ve většině hotelů. Všechny hotely jsou striktně nekuřácké, kouření je povoleno pouze před hotelem.

Stravování není v ceně zájezdu. Jídlo vezměte s sebou nebo koupíte na místě. Ve Skotsku si můžete denně cokoliv koupit (obchody, fast foody, restaurace). Snídaně a večeře si můžete dopřát v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu. Snídaně je možné zajistit na místě v ceně 6-8 GBP. Na večeře lze docházet do restaurací, které se nachází přímo v hotelech či u všech hotelů - hlavní jídlo 7-12,- GBP, pinta piva cca 3,- GBP. V hotelech není možnost vaření. Průvodce Vás bude pravidelně informovat o stravovacích a nákupních možnostech během dalšího dne programu.

 

Garantem zájezdu: CK SIMON-TOURIST s.r.o

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

19. 06. – 26. 06. 2022 8 dní Bez stravy Letecká vyprodáno od 22 990 Kč Objednat
01. 07. – 08. 07. 2022 8 dní Bez stravy Letecká vyprodáno od 22 990 Kč Objednat