Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 30 let

SKOTSKO + ostrov Skye – ZRUŠENO

SKOTSKO + ostrov Skye – ZRUŠENO ***

Termín: út 23. června 2020 – út 30. června 2020 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: bez stravy

od 21 790 Kč

Skotsko + ostrov Skye

 

Poznávací letecký zájezd po největších krásách Skotska. Uvidíte staré hrady, palírny whisky, půvabná městečka i moderní architekturu, vřesoviště, pastviny, slavné skotské dudáky, okouzlující krajinu, překrásné katedrály a výstavné paláce.

 

Termín a cena zájezdu:  ZRUŠENO COVID - 19

1/ Út  23.06. - Út  30.06.2020      zrušeno                 21.790,- Kč   =   průvodce Ing. Martin Černý

2/ Po 13.07. - Po 20.07.2020      LM 19.990,- Kč      21.790,- Kč   =   průvodkyně Mgr. Magda Jurczygová

3/ St  15.07. - St  22.07.2020      LM 19.990,- Kč      21.790,- Kč   =   průvodce Ing. Martin Černý

 

Program zájezdu:

1.den: Odlet z Prahy do Edinburghu v ranních hodinách. Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. Nová velká skotská atrakce - největší koňské sochy na světě - The Kelpies. Technický unikát - LODNÍ VÝTAH VE FALKIRKU. Nocleh v hotelu Premier Inn.

   

2. den: Zastávka na bojišti BANNOCKBURN. Přejezd do STIRLINGU - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Přejezd do města GLASGOW - největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, stadion klubu FC Rangers, muzea a galerie zdarma /každý si sám vybere - Riverside Museum - dopravní muzeum nebo Kelvingrove Art Gallery and Museum - nejnavštěvovanější muzeum mimo Londýn/, volno v centru. Glasgow bylo dříve průmyslové město, dnes je to město moderní, plné kultury, sportu, studentů, moderních staveb. Nocleh ve stejném hotelu.

 

3.den: Pro zájemce prohlídka okouzlující a zároveň tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Kaple je architektonicky mimořádně zdobná, jak vevnitř, tak venku. Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města JEDBURGH - s působivým monumentálním opatstvím, dále DRYBURGH ABBEY, kde je pohřben Walter Scott  a sousedního MELROSE ABBEY, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska. Nocleh v hotelu Premier Inn

  

4.den: Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou v oblasti Nevis Range – s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus – NEPTUNOVY SCHODY. Cesta podél jezera LOCH NESS, zastávka na prohlídku zříceniny URQUHART CASTLE na břehu jezera. Nocleh v hotelu Premier Inn.

 

5. den: Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově návštěva hradu Dunvegan s nádhernou zahradou. Fakultativně se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě (nelze garantovat). Dále prohlídka přístavu Portree - jediného města na ostrově. Nocleh v hotelu Premier Inn.

 

6. den: Exkurze do palírny tradiční skotské whisky Dalwhinnie spojená s ochutnávkou. Prohlídka zámku vévody z Athollu - Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s krásnými zahradami a bohatými sbírkami umění. Nocleh v hotelu Premier Inn.

 

7. den: Přejezd do Edinburghu. Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Prohlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenot). Po slavné Královské míli (Royal Mile) až k paláci Holyrood House a ke skotskému parlamentu. Odpoledne volno. Nocleh v hotelu Premier Inn.

  

8. den: Velmi časný transfer na letiště, ranní přílet do Prahy.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Edinburgh - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu místním autobusem podle programu

- služby průvodce

- 7x ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupy cca 105,- GBP (starší 60-ti let cca 95,- GBP)

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

 

Poznámka:

Skupina o velikosti cca 44 klientů.

Pořadí jednotlivých dní programu může mít každý turnus odlišné. 

Snídaně a večeře si můžete dopřát přímo v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu.

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -600,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 5.490,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

 

Při objednávce v roce 2019 vybíráme zálohu 3.000,- Kč/os.

 

 

Podrobnosti k zájezdu naleznete zde: http://poznavaci-zajezd-skotsko.cz/ 

 

 

Předpokládaný letový řád:

09.50-11.15h Praha-Edinburgh

06.00-09.20h Edinburgh-Praha

 

 

Orientační ceny vstupného:  1,- GBP (Great British Pound, libra) = cca 30 Kč

Ceny zboží i občerstvení odpovídají cenám v Německu, ceny textilu a některé spotřební elektroniky dokonce o něco nižší. Doporučujeme všem studentům vzít studentskou průkazku ISIC.

Vstupy celkem: cca 105 GBP (starší 60-ti let a studenti do 25 let cca 95 GBP; dítě do 15 let cestující s oběma rodiči cca 42 GBP; dítě do 15 let cestující s jedním dospělým cca 67 GBP).

Abychom snížili Vaše výdaje, využíváme vstupenek vydávaných skotským památkovým ústavem Historic Scotland. Tyto vstupenky se nazývají Heritage Pass, získáte je od našeho průvodce po návštěvě první památky. Cena pro věk 16-59 let je 40 GBP; 60 a více let + studenti cena 32 GBP; 5-15 let za 27 GBP. Rodinná vstupenka – oba rodiče + až 6 dětí 5-15 let za 78 GBP.

Tyto vstupenky využijeme na palác Linlithgow Palace, hrad Stirling Castle, kláštery Jedburgh Abbey, Dryburgh Abbey, Melrose Abbey, hrad Urquhart Castle, hrad Edinburgh Castle. Individuální vstupné by jinak za tyto objekty bylo až 61,50 GBP (oproti 40 GBP za naší vstupenku...).

Vstupy mimo skotský památkový ústav Heritage Scotland: Rosslynská kaple 9 GBP (SEN+ST 7 GBP, děti do 18 let zdarma), lanovka na pohoří Ben Nevis Range (individuálové 12,50 GBP, skupinová cena 11 GBP), pozemky hradu Dunvegan (10 GBP, skupinová cena 8 GBP, interiéry hradu místo plavby za tuleni – doplatek na místě 1 GBP), plavba na lodičkách za tuleni (7,50 GBP, skupinová cena 6,50 GBP), palírna Dalwhinnie (10 GBP, skupinová cena 8 GBP,  8 – 18 let za 5 GBP), zámek Blair Castle (individuálové 10,70 GBP, skupinová cena 9,50 GBP), palác Scone (individuálové 11 GBP, skupinová cena 10 GBP, senioři skupinová 9,50 GBP).

 

Ubytování a stravování:

7 nocí v hotelech Premier inn *** - pěkné moderní 2-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou s WC. Na pokoji máte k dispozici ručník, dvě osušky, tekuté mýdlo, rychlovarnou konvici. Ledničky na pokojích nejsou. K bezdrátové síti WIFI na pokoji je možnost připojit se zdarma. Všechny hotely jsou striktně nekuřácké, kouření je povoleno pouze před hotelem. Všechny hotely mají restauraci v pěším dosahu. Během zájezdu nocování na 3 místech - vždy v hotelu Premier Inn.

Stravování není v ceně zájezdu. Jídlo vezměte s sebou nebo koupíte na místě. Ve Skotsku si můžete denně cokoliv koupit (obchody, fast foody, kantýny, restaurace). Průvodce Vás bude pravidelně informovat o stravovacích a nákupních možnostech během dalšího dne programu. Na večeře lze docházet do restaurací, které se nachází přímo v hotelech či u všech hotelů - hlavní jídlo 7-12,- GBP, pinta piva cca 3,- GBP. V hotelech není možnost vaření. Snídaně je možné zajistit v ceně 6-10 GBP.

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

23. 06. – 30. 06. 2020 8 dní Bez stravy Letecká od 21 790 Kč Objednat
13. 07. – 20. 07. 2020 8 dní Bez stravy Letecká od 21 790 Kč Objednat
15. 07. – 22. 07. 2020 8 dní Bez stravy Letecká od 21 790 Kč Objednat