Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ITÁLIE – Umbrie

ITÁLIE – Umbrie ***

Termín: čt 8. září 2022 – čt 15. září 2022 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha

Stravování: polopenze

od 22 500 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

ITÁLIE - Umbrie

 

Poznávací letecký zájezd: Bagnoregio - Orvieto - Spoleto - Assisi - Perudžia - Gubbio - Frasassi - Pienza - Montepulciano - Norcia - Spello,...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

Čt 08.09.  -  Čt 15.09. 2022           22.500,- Kč    pro rok 2022 zrušeno

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Itálie

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet přímou linkou z Prahy do Říma v cca 12 hod. Přejezd k sopečnému jezeru BOLSENO patřícímu svou rozlohou mezi největší v Evropě. Zastávka ve stejnojmenném městečku, které se stalo dějištěm tzv. Bolsenského zázraku. Ubytování nedaleko Orvieta.

2.den: Návštěva fascinující vesničky CIVITA DI BAGNOREGIO zbudované na vrcholu kopce tvořeného jílovým podložím. Je tedy jen otázkou času, kdy budou muset obyvatelé toto místo přezdívané jako "umírající město" kvůli četným sesuvům půdy nadobro opustit. Prohlídka okouzlujícího starobylého města ORVIETO se skvostným Dómem řadícím se mezi opravdové klenoty italské gotiky. Vyhlášená jsou však i zdejší vína, stejně jako neobyčejná studna sv. Patrika opatřená spirálovým schodištěm. Návrat na ubytování.

3.den: Výlet k tzv. MRAMOROVÉMU VODOPÁDU na řece Velino. Jedná se o uměle vytvořenou kaskádu skládající se ze tří stupňů, z nichž nejvyšší měří 83 m. Prohlídka města SPOLETO, které díky půvabu historických památek a nádherné okolní přírodě patří mezi nejkrásnější ve střední Itálii (pevnost Rocca Albornoziana ze 14. stol. s románskou bazilikou; most Ponte delle Torri s deseti oblouky; Dóm Santa Maria Assunta s úchvatnými okenními růžicemi…). Ubytování nedaleko Assisi.

4.den: Návštěva ASSISI, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst světa spojeného se životem a působením svatého Františka - zakladatele Františkánského řádu (bohatě zdobený chrámový komplex San Francesco; gotický chrám Santa Chiara připomínající zakladatelku ženského řádu klarisek - sv. Kláru; pevnost Rocca Maggiore s úžasným výhledem; náměstí Piazza del Comune obestavěné výstavnými paláci…). Prohlídka středověké PERUDŽIE, univerzitní metropole Umbrie založené již Etrusky. Srdcem historického jádra je náměstí Piazza IV Novembre s pozoruhodnou kašnou, reprezentativními budovami a katedrálou San Lorenzo. Přilehlé strmé uličky a průchody pak návštěvníky dovedou k dech beroucím vyhlídkám na centrum a okolí. Návrat na ubytování.

5.den: Prohlídka města GUBBIO s charakteristickými věžemi a baštami, atraktivního místa působivě rozloženého na úpatí hory Ingino zpřístupněné lanovkou (kolosální Palazzo dei Consoli s obrazárnou a archeologickým muzeem, Fontana dei Pazzi - kašna bláznů…). Návštěva krasových jeskyní FRASASSI s bohatou krápníkovou výzdobou. Součástí jeskynního systému je propast Ancona - monumentální kaverna o rozměrech 120 x 180 m a výšce 200 m. Uprostřed této prostory se nacházejí mimořádně velké stalagmity o průměru 2 - 5 m a výšce od 1,5 až do 20 m. Návrat na ubytování.

6.den: Výlet do Toskánska. Procházka malebným městečkem PIENZA (UNESCO), o jehož architektonický rozkvět se zasloužil nejslavnější rodák - pozdější papež Pius II. V romantickém MONTEPULCIANU obklopeném vinohrady degustace červeného vína Nobile označovaného pro svoji jedinečnou kvalitu za "víno králů". Přesun zpět do Umbrie, ke břehům oblíbeného jezera TRASIMENO, kouzelně zasazeného do zvlněné venkovské krajiny porostlé olivovými háji a vinicemi. Podvečerní odpočinek u vody. Návrat na ubytování.

7.den: Návštěva krásně položeného horského městečka NORCIA, odkud pochází sv. Benedikt (patron Evropy) a sv. Scholastika. Na své si zde díky místním specialitám z lanýžů či vepřového masa přijdou i gurmáni. Vycházka květinami zdobenými úzkými uličkami pitoreskní vesničky SPELLO obehnané prstencem hradeb s fotogenickou branou Porta Venere. Ve starých domech vystavěných z narůžovělého mramoru a vytvářejících podmanivou atmosféru dnes sídlí butiky, galerie, restaurace, bary i hotely. Návrat na ubytování.

8.den: Transfer na letiště. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 17 hod.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
- letenku Praha - Řím - Praha včetně odbaveného zavazadla
- dopravu klimatizovaným autobusem
- 7x ubytování v hotelu*** (2-lůž. klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 7x polopenze
- průvodce
-
pobytovou taxu
- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní cestovní pojištění (tarif K5S) = 35,- Kč/den (zahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 25.000,- Kč/os.)
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény v zahraničí)
- doporučená částka na vstupné = cca 80 €/os.

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:
- ČASOVÁ SLEVA při platbě zálohy 3.000 Kč/os. (akce platí do 30.04.2022) = -800,- Kč/os.
- možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu

- komplexní cestovní pojištění = 280,- Kč/os./zájezd
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 208,- Kč/os./zájezd
- 1-lůžkový pokoj = 3.400,- Kč

 

Garantem zájezdu je CK MAMUT TOUR.

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

08. 09. – 15. 09. 2022 8 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 22 500 Kč Objednat