Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Kanada

Podkategorie:

Hledání

     

Seznam zájezdů

Zobrazen 1. – 1. z 1 zájezdů

Naše vlastní zájezdy

Kanada

 
Kanada je druhý nejrozlehlejší stát světa.  Rozkládá se na severu Severní Ameriky. Většinu státu tvoří mrazivé tundry a ledové pustiny. Jih území je však nádhernou a rozmanitou krajinou, která je člověkem téměř nedotčena. Kanada proto láká množství dobrodruhů a milovníků přírody k objevování jejích nespoutaných krás. Kanada je zajímavou kombinací kultury americké a evropské se špetkou kultury ryze kanadské. Člověku by se mohlo zdát, že se od Spojených států, které s ní jako jediná země sousedí, Kanada moc neliší, ale opak je pravdou. Kanada je země velmi rozmanitá, na severu hodně ovlivněná kulturou původních obyvatel - Eskymáků, na jihu se Kanada více přibližuje americkému stylu života.
 

Území Kanady hraničí na severu se Severním ledovým oceánem, na východě s Atlantikem , na jihu s USA  a na západě s Tichým oceánem.

Kanada vznikla na území osídleném původně  Indiány a Eskymáky jako Unie britských zámořských teritorií a kolonií, z nichž některé byly předtím součástí francouzské koloniální říše. Nezávislost na Velké Británii získala mírovou cestou a to Zákonem o Britské Severní Americe z roku 1867 a tzv. Canada Actem v roce 1982.

Kanada je federací deseti provincií a tří spolkových teritorií. Země je parlamentní konstituční monarchií. Sama sebe definuje jako zemi dvoujazyčnou (oficiální jazyky jsou angličtina a francouzština) a multikulturní. Z průmyslového hlediska jde o technicky vyspělou zemi disponující rozsáhlými přírodními a nerostnými zdroji. Země má úzké politické a ekonomické vztahy s USA, s níž má dlouhou vojensky nestřeženou hranici. Jediným dalším státem, u něhož lze smysluplně mluvit o hranici s Kanadou, je Dánsko, od jehož závislého území – Grónska – oddělují kanadské arktické ostrovy jen úzké průlivy.

 

Statistické údaje o Kanadě

Rozloha země = 9 984 140 km2

Počet obyvatel Kanady = 33 500 000

Hlavní město Kanady = Ottawa (1 190 000 obyvatel)

Nejvyšší hora Kanady = Mount Logan (5 959 m n. m.)

Oficiální jazyk = anglický, francouzský

Délka dálnic= 16 900 km

 

Největší města Kanady:

Toronto           = 4 600 000 obyvatel

Montreal         = 3 300 000 obyvatel

Vancouver      = 1 850 000 obyvatel

Ottava             = 1 190 000 obyvatel

Calgary           =    980 000 obyvatel

Edmonton       =    850 000 obyvatel

Mississauga    =    680 000 obyvatel

Hamilton         =    670 000 obyvatel

Quebec           =    650 000 obyvatel

Winnipeg         =    640 000 obyvatel

     

            

 

Mount Rainier. Tento NP byl založen již v roce 1899. Celý stratovulkán má nadmořskou výšku 4.392m a je tak nepřehlédnutelným králem Kaskádového pohoří. Kolem něj se nachází vodopády, údolí, lučiny, pralesy a ledovce.

           

OKANAGAN VALLEY (Kanada)

Okanagan Valley je oblast nacházející se v kanadské provincii Britská Kolumbie. Počet obyvatel regionu je přibližně 341.818. Hlavním městem je Kelowna. Město leží na břehu jezera Okanagan v údolí Okanagan Valley. Název města je odvozen od indiánského pojmenování samice medvěda grizzly. Se svoji scenérií, suchým a mírným podnebím je Kelowna jedním z nejrychleji se rozvíjejících míst v Kanadě. Pro svoje mírné klima a vinice v okolí bývá Kelowna porovnávaná s Kalifornií. Tento region je známý pro své suché, slunečné podnebí a je jedním z největších producentů ovoce a vína v Kanadě.

Pro turisty má největší kouzlo množství jezer (vzniklých z původního ohromného ledovcového jezera.)

                 

Horský park Mt. Revelstoke.

Tento park je nejmenším národním parkem v Kanadě, který byl vytvořen, aby chránil území a přírodu horského hřbetu. Dostanete se k němu po Meadows in the Sky Parkway (Cesta nebeskými loukami), která je proslulá loukami s úžasnými divokými květy. Procházka kvetoucí horskou přírodou. Pokračování přes národní park Glacier - zastávky v okouzlující krajiněPřejezd do městečka Golden, které je obklopeno vysokými štíty hor. 

           

       

NP KOOTENAY

Průjezd přes Národní park YOHO. Smaragdové jezero Emerald Lake. Technický unikát - spirálové tunely pro vlaky. Vodopád Takakkaw. 

                      

    

CALGARY 

Dopoledne prohlídka města Calgary (krásné mrakodrapy, systém „+15“, obří zimní zahrada, Saddle Dome, Calgary Tower, olympijská vesnice).

 

                  

NP BANFF, NP KOOTENAY

Procházka podél Marble Canyon, turistika k Paint Pots, jezírkům oranžové barvy, dále zastávka na kontinentálním rozvodí.

Dále se věnujeme NP Banff, lehká turistika v kaňonu Johnston, následuje návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lake.

                     

              

PEYTO LAKENP JASPER, MT. ROBSON 240 mil

Návštěva jedinečného jezera Peyto Lake, které má nejkrásnější barvu ze všech kanadských jezer. Celodenní průjezd se zastávkami v národního parku Jasper. Hlavní ledovcová oblast v parku se nazývá Columbia Icefield a představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. Zajdeme až ke slavnému ledovci Athabasca, po kterém jezdí tzv. snowcoaches, což jsou speciálně vyrobené autobusy, které dopravují turisty až na ledovec. Zastavíme se i v městečku Jasper, vyfotíme si nejvyšší vrchol kanadských Skalistých hor. Mount Robson dosahuje nadmořské výšky 3.954 m.  Vzpomínka na Terryho Foxe. 

     

    

     

WELLS GRAY

Vodopády provinčního parku Wells Gray. Rozléhá se na ploše 5400 km2 a je domovem pro 219 druhů ptáků a 50 druhů savců. Nejznámějším vodopádem parku a pravděpodobně největší atrakcí je vodopád Helmcken, který s rachotem z výšky 141 metrů padá do propasti. Je čtvrtým nejvyšším vodopádem v Kanadě. Příjezd do Kamloops.

               

WHISTLER

Cesta do dějiště zimní olympiády 2010 - horského střediska Whistler. Po příjezdu do hotelu orientační prohlídka města, pak jízda systémem lanovek (včetně Peak to Peak Gondola - pojedeme lanovkou v délce 4,4km až 436m vysoko nad údolím z jednoho vrcholu na druhý, nejdelší a nejvyšší lanovka svého druhu na světě), ubytování. Večer strávíte v relaxační atmosféře slavného městečka.

  

VANCOUVER

Ráno odjezd do Vancouveru, cestou vodopády Shannon Falls a visutý most přes Lynn Valley. Prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta včetně návštěvy Stanley Parku. Vřele doporučujeme 10 minut letu hydroplánem nad městem a mořskou zátokou, případně plavbu na kolesovém parníku po zálivu. Unikátní parní hodiny ve čtvrti Gasstown. Navečer přejezd k Seattle

   

SEATTLE

Ráno prohlídka výrobních hal a expozice firmy Boeing (největší hala na světě dle objemu), známé panorama města včetně věže Space Needle, vyhlídka z mrakodrapu na město, historicky první Starbucks, více jak sto let stará tržnice Pike Place Market (ryby, květiny a další zboží), transfer na letiště a přelet do Prahy.

   

 

Podrobnou interaktivní mapu naleznete zde