Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

USA

Podkategorie:

Hledání

     

Seznam zájezdů

Zobrazen 1. – 3. z 3 zájezdů

Doporučujeme

Naše vlastní zájezdy

Spojené státy americké zabírají takřka 40% plochy Severní Ameriky.  Hraničí s Kanadou na severu a Mexikem na jihu.  Jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě.  V hlavní  části  se  nachází  48 z celkového  počtu  50 států  USA.  Dalšími dvěma státy jsou Aljaška tvořící severozápadní výběžek Severní Ameriky a skupina Havajských ostrovů ve střední části Tichého oceánu. Zámořská teritoria zahrnují Portoriko a Panenské ostrovy v Karibském moři, Guam, Americkou Samou, Midwajské ostrovy a ostrov Wake v Pacifiku.

Spojené státy americké jsou třetí největší zemí světa. Rozlohou je větší pouze Rusko a Kanada, počtem obyvatel Čína a Indie. Hospodářsky a co se týče politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za svoje postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Cestovani do USA

Do USA je nejlépe cestovat v období dubna až května a dále září až říjen. V tuto dobu je v Americe stálé, příjemné počasí s minimem srážek a snesitelnými teplotami. Levně do USA letecky je možné se dostat buď s British Airways nebo Delta airlines. V Americe je pak možné využít okamžitých nabídek půjčoven automobilů a nejlevnějších motelů. Ještě levněji se tam však dostanete s námi. Proč ? Protože o náklady na automobil se podělíte s dalšími 8 osobami, protože letenky seženeme levněji ve skupinové objednávce a protože za vstupy do národních parků zaplatíte pouze náklady na osminu vjezdu auta – které jsou minimální. Odpadnou Vám starosti o cestovní vízum do USA – které za Vás vyřídíme my a které se podává formou elektronického víza do USA – tzv. formuláře ESTA – který my vyplníme za Vás !

Severní Amerika Vás očaruje nádhernou přírodou. Náš zájezd do USA - města, národní parky zahrnuje to nejlepší – co Amerika může nabídnout. Národní parky: Yellowstonský – který Vás ohromí množstvím a rozmanitostí zvěře, dále svými úžasnými gejzíry či fantastickým pohledem do kaňonu řeky Yellowstone . 

Yellowstone-5  

  

Dále při cestě do USA nesmíte vynechat národní park Bryce Canyon  - s tisíci pískovcovými věžičkami, který většina návštěvníků považuje za vůbec nejkrásnější ze všech národních parků.

  

 

Dále si zamilujete Yosemitské údolí plné nádherných procházek k vodopádům, které jsou nejvyšší v Severní Americe.

  

  

Národní park Grand Canyon také nesmí v zájezdu do USA chybět. Předvším let helikoptérou nad Grand Canyonem patří k největším zážitkům z Vaší dovolené v USA.

  

Asi nejkrásnějším městem USA je San Francisco, které také při dovolené v USA nesmíte vynechat. 

  

Jako ideální odpočinkové místo se pak na Vaší cestě po USA  jeví hříšné Las Vegas.

 

Naprosto jedinečná je návštěva národního parku s největšími stromy světa – n.p. Sequoia.

  

Při poznávacím zájezdu po Americe nesmíte vynechat ani národní parky Arches a Monument Valley

    

Zásuvky používané v USA

- zástrčka typu 1 má tvar dvojice plochých kolíků. Novější varianta této zástrčky má nulový kolík zvětšený, takže již ji není možné zastrčit opačně. Starší typ zástrček lze do nového typu zásuvky zasunout, ale opačně to nejde.  U některých zástrček se můžete také setkat s jedním kolíkem otočeným o 90˚. Zásuvky a zástrčky tohoto typu se používají v USA a Kanadě.

– zástrčka typu 2 je velmi podobná typu 1, ale navíc obsahuje zemnící kolík (4,8 mm). Tento zemnící kolík může mít tvar buď kulatý, nebo tvar U (tento kolík je větších rozměrů). Dva ploché kolíky jsou nejčastěji stejné velikosti, ale občas se můžete setkat i s natočenou variantou (o 90˚). Zásuvky pro typ 2 mohou být v několika provedení. První je klasické provedení a druhé obsahuje otvor tvaru T, kde lze zasunout zástrčku s natočeným kolíkem o 90°. Zásuvky a zástrčky typu 1 a 2 se nejčastěji používají v Severní a Střední Americe a v severní části Jižní Ameriky, v Japonsku (převažuje typ 1), na Taiwanu a Filipínách.  

 

Mapa zájezdu USA - Velký okruh

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zccHir9juUU0.kwNUsqeQDGiM&usp=sharing