Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ŘECKO

first-minute-trip.png ŘECKO ***

Termín: čt 16. května 2024 – čt 23. května 2024 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: polopenze

first-minute-trip.png od 27 190 Kč

27 990 Kč

ŘECKO

 

Poznávací letecký zájezd: Athény - Korintský průplav - Mystras - Tolo - Epidauros - Nafplio - Mykény - Korint - Akrokorint

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

Čt 16.05. – Čt 23.05.2024      27.900,- Kč     First Minute   27.190,- Kč/os.

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 13.30 hod. odlet přímou linkou z Prahy do Athén. Transfer na ubytování cca 250 m od stanice metra. Nocleh.


2.den: Celodenní prohlídka ATHÉN, řecké metropole považované za kolébku evropské civilizace. Srdcem města je bezesporu vápencový pahorek Akropolis, jehož symbolem je úchvatný dórský chrám bohyně moudrosti Athény - Parthenón. Najdete zde však i další skvostné stavby: Erechtheion - nejstarší a nejposvátnější chrám Akropole postavený v elegantním jónském stylu; Chrám bohyně vítězství Niké; velkolepou vstupní bránu Propylaje,… Spatříte rovněž pozůstatky kolosálního Chrámu boha Dia, Hadriánův oblouk a další pamětihodnosti. Procházka křivolakými uličkami čtvrti Plaka s nezapomenutelnou atmosférou. Návrat na ubytování.


3.den: Přejezd na poloostrov Peloponés. Zastávka u KORINTSKÉHO PRŮPLAVU, úctyhodného technického díla z roku 1893 s vysokými kolmými stěnami vystupujícími z hladiny v délce přes 6 km. Návštěva slavné OLYMPIE, dějiště antických sportovních her, které se tu od roku 776 př. nl. na počest boha Dia odehrávaly každé čtyři roky. Dnes je zde pravidelně zapalován oheň, který pak putuje do místa Olympijských her. Prohlídka atraktivního posvátného okrsku se zbytky chrámu, který kdysi ukrýval sochu Dia označovanou za jeden ze sedmi divů světa. Ubytování v nedalekém Pyrgosu.


4.den: Návštěva torza byzantského města MYSTRAS (UNESCO) zbudovaného na místě s krásným výhledem. Až do roku 1460 zde bylo sídlo světských a církevních úřadů spravujících celý Peloponés (hrad Kastro, kaple Agia Sophia, ženský klášter Pantanassa, který dodnes obývají řádové sestry…). Zastávka ve starověké SPARTĚ, která patřila k nejmocnějším městským státům Řecka. Místo je známé také svou armádou a tvrdou výchovou - ne nadarmo se dodnes používá spojení "spartánská výchova". Ubytování v oblíbeném letovisku TOLO na břehu Argolského zálivu s pěknou písečnou pláží a tyrkysově modrým mořem.


5.den: Dopoledne výlet do EPIDAURU, pradávného kulturního a náboženského střediska oslavujícího kult boha lékařství Asklépia, jehož hlavní turistickou atrakcí je největší dochovaný amfiteátr v Řecku s kapacitou 14 000 diváků a úžasnou akustikou. Odpolední relaxace u moře v místě pobytu.


6.den: Odpočinek u moře. Odpoledne návštěva malebného přístavního města NAFPLIO protkaného úzkými uličkami, které lemují bílé domky. Okouzlující je rovněž vyhlídka z rozlehlé pevnosti Palamidi tyčící se nad starým městem. Návrat na ubytování.


7.den: Půldenní výlet do MYKÉN, centra stejnojmenné civilizace, která v době svého rozkvětu ovládala celé jižní Řecko. Tato archeologická lokalita je nerozlučně spjata s Homérovými eposy a amatérským archeologem Heinrichem Schliemannem, který zde objevil Agamemnónovu masku (legendární Lví brána, pozůstatky hradeb údajně vystavěnými bájným obrem Kyklopem, šachtové hroby, monumentální Atreiova kupolová hrobka…). Návrat do hotelu. Odpočinek na pláži. Nocleh.


8.den: Návštěva antického areálu se zbytky výstavných paláců v KORINTU. Výstup na horu AKROKORINT s překrásným pohledem na Ionské moře na straně jedné a Egejské moře na straně druhé. Transfer na letiště v Athénách. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 19.30 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Athény - Praha včetně odbaveného zavazadla

- dopravu klimatizovaných autobusem

- 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 6x polopenzi

- průvodce

- pobytovou taxu

- pojištění CK proti úpadku

 

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- doporučená částka na vstupné: cca 100 €

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE = -800,- Kč/os. (platná při objednání do 29.02.2024)

- příplatek za 1 lůžkový pokoj = 5.000,- Kč

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S = 42,- Kč/den

  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)

 

 

UBYTOVÁNÍ:

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů a poukázek:
BenefitPlus, Edenred a Pluxee (Sodexo).
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou slevou (First Minute, Last Minute).

Termíny:

16. 05. – 23. 05. 2024 8 dní Polopenze Letecká first-minute-trip.png od 27 190 Kč Objednat