Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Azorské ostrovy

Hledání

     

Seznam zájezdů

Zobrazen 1. – 1. z 1 zájezdů

Naše vlastní zájezdy

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Portugalské souostroví a zámořské autonomní území se rozkládá v Atlantickém oceánu cca 1300 km od portugalské pevniny. Zahrnuje devět obydlených ostrovů, které znali již starověcí Féničané, poté od začátku 14. století Janované a v roce 1453 je obsadili Portugalci.

Ostrovy jsou sopečného původu a jsou součástí Středoatlantského hřbetu, který vznikl díky seizmické aktivitě před cca 20 miliony lety. Včetně podmořské části jsou vysoké 4.000m. Z geologického hlediska leží Azory zčásti na eurasijské a zčásti na severoamerické litosférické desce. Jsou zde častá zemětřesení a výskyt minerálních pramenů. Nejvyšší horou souostroví je Ponta do Pico (2351 m n. m.), která je i nejvyšší horou celého Portugalska. Na Azorech se vyskytuje i mnoho jezer sopečného původu. Vládne zde subtropické klima, se silnými větry a častými dešti, které zajišťují vegetaci dostatečnou vláhu. Nachází se tu největší „evropská“ ananasová plantáž a ostrov São Miguel je jediným místem na našem kontinentu, kde se pěstuje čajovník. Symbolem ostrova jsou nebesky modré hortenzie, rostoucí volně v přírodě stejně jako ibišky nebo azalky. Příkré skalnaté pobřeží Azorských ostrovů krásně kontrastuje s bujnou flórou. Vlivem Golfského proudu tu nejsou velké teplotní výkyvy, v létě se teplota pohybuje kolem 23 °C a v zimě klesá k 16 °C. Ani teplota vody nepodléhá větším změnám, osciluje mezi 17 °C a 24 °C.

Největším z devíti ostrovů je São Miguel, nachází se na něm hlavní město souostroví – Ponta Delgada. Terceira je jedním z nejrozvinutějších ostrovů, převážně díky americké letecké základně. Malebné město Angra do Heroismo, známé svými malovanými domky a udržovanými barokními kostely je zapsáno na seznamu UNESCO. Na ostrově také najdete jednu z největších sopečných jeskyní na světě. V minulosti zde býval populární lov velryb, který už přes dvacet let zakázán, ale zájemci se o něm mohou dozvědět v muzeích nebo si za obřími kytovci vyjet na loďce. Další ostrov Faial se vyznačuje kosmopolitní atmosférou, stovkami jachet a obrovským kráterem, který nabízí překrásné výhledy. Kráter zabírá také asi třetinu ostrova Graciosa a na ostrově Corva ho navíc zdobí dvě modrá jezírka. Největší hora celého Portugalska Pico se tyčí na stejnojmenném ostrově ve výšce 2 350 m n. m. Nejjižnější Santa Maria je jako stvořená pro koupání na písečných plážích, a přesto je nejméně navštěvovaným azorským ostrovem. Flores je, jak název napovídá, typický divokou přírodou plnou květin. Posledním je malinký ostrov São Jorge  - známý svou přírodní rezervací.

Ostrovy jsou téměř nezasažené cestovním ruchem, proto tu nečekejte rušné promenády, zábavné parky ani obrovské hotely.

Azory vás určitě nadchnou překrásnou přírodou, romantickou architekturou a stále živými portugalskými tradicemi.

Vlajka_Azorske_ostrovy