Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Azorské ostrovy

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Portugalské souostroví a zámořské autonomní území se rozkládá v Atlantickém oceánu cca 1300 km od portugalské pevniny. Zahrnuje devět obydlených ostrovů, které znali již starověcí Féničané, poté od začátku 14. století Janované a v roce 1453 je obsadili Portugalci.

Ostrovy jsou sopečného původu a jsou součástí Středoatlantského hřbetu, který vznikl díky seizmické aktivitě před cca 20 miliony lety. Včetně podmořské části jsou vysoké 4.000m. Z geologického hlediska leží Azory zčásti na eurasijské a zčásti na severoamerické litosférické desce. Jsou zde častá zemětřesení a výskyt minerálních pramenů. Nejvyšší horou souostroví je Ponta do Pico (2351 m n. m.), která je i nejvyšší horou celého Portugalska. Na Azorech se vyskytuje i mnoho jezer sopečného původu. Vládne zde subtropické klima, se silnými větry a častými dešti, které zajišťují vegetaci dostatečnou vláhu. Nachází se tu největší „evropská“ ananasová plantáž a ostrov São Miguel je jediným místem na našem kontinentu, kde se pěstuje čajovník. Symbolem ostrova jsou nebesky modré hortenzie, rostoucí volně v přírodě stejně jako ibišky nebo azalky. Příkré skalnaté pobřeží Azorských ostrovů krásně kontrastuje s bujnou flórou. Vlivem Golfského proudu tu nejsou velké teplotní výkyvy, v létě se teplota pohybuje kolem 23 °C a v zimě klesá k 16 °C. Ani teplota vody nepodléhá větším změnám, osciluje mezi 17 °C a 24 °C.

Největším z devíti ostrovů je São Miguel, nachází se na něm hlavní město souostroví – Ponta Delgada. Terceira je jedním z nejrozvinutějších ostrovů, převážně díky americké letecké základně. Malebné město Angra do Heroismo, známé svými malovanými domky a udržovanými barokními kostely je zapsáno na seznamu UNESCO. Na ostrově také najdete jednu z největších sopečných jeskyní na světě. V minulosti zde býval populární lov velryb, který už přes dvacet let zakázán, ale zájemci se o něm mohou dozvědět v muzeích nebo si za obřími kytovci vyjet na loďce. Další ostrov Faial se vyznačuje kosmopolitní atmosférou, stovkami jachet a obrovským kráterem, který nabízí překrásné výhledy. Kráter zabírá také asi třetinu ostrova Graciosa a na ostrově Corva ho navíc zdobí dvě modrá jezírka. Největší hora celého Portugalska Pico se tyčí na stejnojmenném ostrově ve výšce 2 350 m n. m. Nejjižnější Santa Maria je jako stvořená pro koupání na písečných plážích, a přesto je nejméně navštěvovaným azorským ostrovem. Flores je, jak název napovídá, typický divokou přírodou plnou květin. Posledním je malinký ostrov São Jorge  - známý svou přírodní rezervací.

Ostrovy jsou téměř nezasažené cestovním ruchem, proto tu nečekejte rušné promenády, zábavné parky ani obrovské hotely.

Azory vás určitě nadchnou překrásnou přírodou, romantickou architekturou a stále živými portugalskými tradicemi.

Vlajka_Azorske_ostrovy