Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

PORTUGALSKO

first-minute-trip.png PORTUGALSKO ***

Termín: čt 5. května 2022 – čt 12. května 2022 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně (letiště Václava Havla)

Stravování: snídaně

first-minute-trip.png od 19 700 Kč

20 500 Kč

PORTUGALSKO

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Lisabon - Tomar - Batalha - Alcobaca - Fátima - Coimbra - Braga - Guimaraes - Porto - Óbidos - Mafra - Sintra

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:        

Čt  05.05.  -  Čt  12.05.2022      20.500,- Kč 

 

Zájezd je koncipován pouze pro očkované osoby s certifikátem prokazujícím ukončené očkovaní.

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 19.30 hod. odlet z Prahy do Lisabonu. Krátký transfer do hotelu. Nocleh.

2.den: Návštěva hradbami opevněného města ÓBIDOS, zvaného též "svatební", protože jej králové dávali svým manželkám jako svatební dar. Prohlídka cisterciáckého kláštera ALCOBACA s největším gotickým kostelem v Portugalsku a kláštera Řádu Kristova v TOMARU, bývalého sídla templářských rytířů. Procházka městečkem FÁTIMA - jedním z nejvýznamnějších poutních míst světa, kde se v roce 1917 třem pasáčkům zjevila Panna Marie. Ubytování.

 

3.den: Návštěva města COIMBRA s jednou z mála románských katedrál v Evropě a univerzitou založenou již ve 13. stol. První část prohlídky PORTA, druhého největšího města Portugalska s bohatstvím církevních i světských památek (most Ponte Dom Luís I., katedrála, čtvrť Ribeira...). Ubytování v letovisku Povoa de Varzim.

  

4.den: Prohlídka BRAGY, dávného církevního centra země. Zastávka na známém poutním místě BOM JESUS DO MONTE. Návštěva GUIMARAES, rodiště prvního portugalského krále Alfonse I., města, které bývá nazýváno kolébkou portugalského národa. Návrat na ubytování.

  

5.den: Dokončení prohlídky PORTA. Fakultativně ochutnávka portského vína ve vinných sklepích společnosti Calem. Návštěva dominikánského kláštera BATALHA, který byl založen na počest velkolepých vítězství portugalských vojsk nad nepřítelem. Ubytování v Colares.

 

6.den: Zastávka na nejzápadnější výspě Evropy - skalnatém mysu CABO DA ROCA. Návštěva monumentálního kláštera MAFRA, který je největší portugalskou stavbou (rozloha 40 000 m2, 880 místností). Odpočinek v malebném rybářském městečku ERICEIRA s úzkými uličkami a bílými domy vypínajícími se vysoko nad hladinou moře. Prohlídka letního sídla portugalských panovníků ve městě SINTRA. Možnost návštěvy Národního paláce, případně výstředního sídla Quinta da Regaleira. Návrat na ubytování.

 

7.den: Prohlídka LISABONU, ležícího u ústí řeky Tejo do mořské zátoky (čtvrť Alfama a čtvrť Baixa s unikátním výtahem Santa Justa, náměstí Praca do Comércio, Torre de Belém, Památník objevitelů, klášter sv. Jeronýma...). Návrat na ubytování.

 

8.den: Dopoledne transfer na letiště v Lisabonu. Přílet do Prahy v cca 18.30 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Lisabon - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autokarem

- 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 25.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

- vstupné dle programu (cca 85,- €/os.)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

ČASOVÁ SLEVA při záloze 3 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 28.2.2022) = -800,- Kč

- 7x večeře = 2.900,- Kč

- komplexní pojištění = 280,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 208,- Kč/zájezd

- 1-lůžkový pokoj = 3.700,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 

PORTUGALSKO 2021 - stránky katalogu ke stažení

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

15. 09. – 22. 09. 2020 8 dní Snídaně Letecká od 20 990 Kč Objednat
05. 05. – 12. 05. 2022 8 dní Snídaně Letecká first-minute-trip.png od 19 700 Kč Objednat