Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Cap Fréhel

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

 

Mys Cap Fréhel

 

Cap Fréhel je poloostrov v Côtes-d'Armor, v severní Bretani. Na poloostrově se nenachází žádná města nebo vesnice, ale byly tady postaveny dva majáky - jeden ze 17. století a druhý z roku 1950. Poloostrov je obklopen hlavně útesy, které ztěžují přístup přes moře. Je součástí Smaragdového pobřeží a patří k nejkrásnějším mysům v Bretani.
Tvoří ho až 70 m vysoké útesy z načervenalého, šedého a černošedého pískovce. Vysoké vlny se tu tříští o skalnatý pobřežní výběžek, což dává místu nezaměnitelnou atmosféru. Celý zvlněný terén je pokryt močály a rašeliništi, které ztěžují postavit jakoukoliv stavba na tomto místě. Byl zde také umístěn konec páté etapy Tour de France v roce 2011. Najdeme zde i malé romantické zátoky, na kterých jsou písčité pláže.
Od majáku vede pobřežní stezka až k pevnosti Fort de la Latte. Smaragdové pobřeží kolem mysu Cap Fréhel spolu s přilehlými neobydlenými ostrovy tvoří přírodní rezervaci nazvanou „Landes de Cap Fréhel“.