Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Chenonceau

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

 

Chenonceau

Chenonceau ( Château de Chenonceau) je romantický zámek situovaný cca 250 km jihozápadně od Paříže, nedaleko soutoku Loiry a  Cher . Nachází se na místě původního vodního mlýna, který byl v letech 1513–1521 nahrazen zámkem. V letech 1556–1559 byly přistavěny mostní oblouky, které zámek spojily s druhým břehem řeky. Na obloucích je nyní umístěna dvoupatrová galerie, kdysi využívaná jako oblíbené místo společenských setkání francouzské aristokracie. Tuto přístavbu zřejmě iniciovala Kateřina Medicejská. Po zámku ve Versailles je druhým nejnavštěvovanějším zámkem ve Francii.

Château de Chenonceau je výjimečné místo, s originálním designem a bohatstvím svých sbírek. Je zajímavý nejen pro svůj nábytek a dekorace, ale i jeho osud. Říká se o něm, že to byl zámek šesti žen, protože v jeho vlastnictví se postupně vystřídalo šest žen.

  1. Catherine Briçonnet (1513-1547)
  2. Diana de Poitiers (1547-1559)
  3. Kateřina Medicejská (1559-1589)
  4. Luisa Lotrinská (1589-1601)
  5. Madame Claude Dupin (1733-1864)
  6. Marguerite Pelouze (1864-1913)

Byl postavený v roce 1513 Katherine Briconnetovou, ozdobený Diane de Poitiers a Catherine de Medici.  Později jej zachránila před nástrahami revoluce paní Dupinová.

Tento ženský otisk je vidět všude. Zámek je velmi prakticky vybaven a měl sloužit vždy jako místo klidu uprostřed konfliktů a válek.

Muzeum Château de Chenonceau má výjimečnou sbírku obrazů velkých mistrů: Vlastní obrazy, jejichž autory jsou: Murillo, Tintoretto, Nicolas Poussin, Correggio, Rubens, Primaticcio, Van Loo ... A vzácný výběr vlámských tapiserií z šestnáctého století.

Skrz jeho historii, to byl vždy kultovní hrad, který vždy přitahoval a inspiroval talentované umělce. 

Na zámku Chenonceau jsou v každém pokoji naaranžovány čerstvé květiny. Nacházejí se zde následující místnosti : pokoje pěti královen, pokoj Ludvíka XIV, velká galerie nad řekou Cher, úžasná kuchyně vybudovaná v mostních pilířích (zde si určitě povšimněte úžasného historického sporáku, který pracoval zároveň jako trouba, boiler, parní hrnec i mikrovlnka na ohřívání pokrmů.