Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Saint Malo

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

 

Saint Malo

"Když uvidíte Saint Malo, zatají se Vám bezpochyby dech - a zároveň se Vám rozbuší srdce radostí, že něco tak velkého a dokonalého je vůbec možné. Zachytilo se na ostrově, spojeno se zemí jen ůzkou šíjí,jako by se chtělo každým okamžikem utrhnout a odplout. Je zježené věžemi a vysokými komíny na domech, až po zuby obrněno hradbami a baštami bran, jejichž mohutnost je ohromující. Přístup od moře střeží hejna skal a podmořských rozsoch, na nichž se za bouří rozpadají černé zdi proražené střílnami. Na prospektech mívá přízvisko "královna Smaragdového pobřeží" , ale to naprosto nevyjadřuje bojovný vzhled přístavu, jehož každý dům dokazuje, že jej stavěli muži. "  (citace z knihy BRETAŇ DCERA OCEÁNU od Františka Kožíka).

Město, které je vybudované na poloostrově, kam se dostanete jen přes několik mostů - navíc ještě zvedacích.

Zajímavostí je, že při odlivu se nechá navštívit nedaleký ostrůvek po pohodlné cestičce. Ale běda, jakmile přichází příliv - vlny se blíží rychlostí cválajícího jezdce. Mnozí si zde při návratu z procházky na Chatobriandův ostrov (což je pouhých asi 300 m namočili spodní prádlo - neb během 5 min se zvedne hladina o více nežpůl metru. Celkově je zde rozdíl mezi hladinami při přílivu a odlivu přes 14 m !

Za 2. světové války bylo město bombardováno Američany. Výsledek bojů byl otřesný - při bombardování i následných bojích zahynuly spousty civilistů a celé město zůstalo ležet ve spálených sutinách. Ale ti, kdo přežili, následně celé město s velkou pomocí Kanaďanů postavili znovu.