Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Clifden

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

Clifden (Clochán=kamenné schodiště) je správní středisko regionu Connemara a představuje vhodnou základnu pro výlety do okolí. Největším kladem městečka je jeho poloha vysoko nad balvany posetým ústím řeky Owenglin. Majestátné vrcholky horského pásma Twelve Bens dotváří malebné panorama.

V roce 1812 Clifden založil John's d'Arcy, místní statkář, s cílem vytvořit ostrůvek slušnosti a klidu v jinak zločinem zamořené Connemaře. Snahy zjistit ve městě prosperitu a pořádek ovšem nakonec přivedly jeho rodinu k bankrotu. Zdejší protestantský ukrývá kopii kříže z Kongu. Dnes ve velké části města vyrostly řemeslnické dílny. V centru leží hlavní náměstí s pulzujícími hospodami, jakou je i EJ Konga. Poblíž narazíte na rybí restauraci O'Grandy's seafood Restaurant, jednu z nejlepší v hrabství Galway. Ačkoli Connemmaru proslavil sean-nos (zpěv bez doprovodu nástroje), v samotném Clifdenu zní ponejvíce tradiční hudba. Třetí čtvrtek v srpnu se zde koná Connemara Pony Show – na tomto trhu se prodávají a hodnotí connemarští poníci, houževnatá a silná zvířata, která se výborně hodí pro život v bažinách a na horách, a přitom jsou známá svou poslušnou povahou.

 

 

 

 

 

 

Clifden navštívíme během poznávacího leteckého zájezdu do Irska - viz http://www.simon-tourist.cz/zajezdy-irsko/

 
Podkategorie: