Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Dublin

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

Dublin je hlavním a největším městem Irské republiky. Jeho rozloha je 114,99 km2 a žije tu 495 781 obyvatel. Leží při východním pobřeží Irska v místě, kde ústí řeka Liffey do Irského moře. V minulých letech se stal populárním místem pro trávení příjemného pobytu. Nabízí mnoho turistických atrakcí – kostely, historické budovy, muzea, knihovny, galerie, parky a zahrady. Mezi nejzajímavější místa patří Bank of Ireland z roku 1739, kostel Christ Church Cathedral v nejstarší části města, radnice v korintském stylu, hrad z roku 1208, národní galerie s 2 000 exponáty a mnoho dalších zajímavostí. Náročný den můžete zakončit v mnoha barech nebo pubs.

Zajímavosti

  • Katedrála Christ Church (Katedrála Kristova kostela) nejstarší dublinská budova původně z 11. století. Dnešní novogotické podoba pochází z roku 1871. Chrám se pyšní prvky románské, anglické a novogotické architektury.
  • Castle – dublinský hrad s přepychovým vnitřním vybavením byl zbudován na příkaz krále Jana Bezzemka v letech 1204–1230.
  • Národní muzeum je zajímavé nejen svými sloupy a arkádami.
  • Katedrála sv.Patrika – největší kostel v Irsku, protestantská katedrála z roku 1171, na níž působil téměř 30 let jako děkan autor Gulliverových cest Jonathan Swift.
  • Writers Museum (Muzeum spisovatelů) – k vidění jsou zde nejen knihy, ale i osobní upomínkové předměty básníků.
  • Customs House (Celnice) – podle návrhu Jamese Gandona dostavěná roku 1791, je reprezentativním příkladem klasicistního paláce ve stylu řecké antiky.
  • Ha'Penny Bridge (Půlpencový most) – nazvaný podle mýtného, které se na něm vybíralo až do počátku 20. století.
  • The Spire of Dublin (Dublinský stožár) - 120 metrů vysoký stožár z nerez oceli na O'Connell Street je jednou z nejnovějších pozoruhodností města.
  • TEMPLE BAR – Je čtvrť, ve které se nikdy nebudete cítit sami díky věhlasnému baru Temple. Bar nabízí ochutnávku 450 druhů whisky, sendviče.