Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

Swiss Cottage

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

Necelé 2 km od hradu Cahir se nachází Swiss Cottage - která byl roku 1810 dle návrhů Johna Neshe (známý především svými londýnskými stavbami jako jsou Regent's park či Brighton pavilon) postavena pro hraběcí rodinu z Glangallu - Richarda a Emily Butlerovi - rodinu, která vlastnila i nedaleký hradu Cahir. Švýcarská chatka jak ji místní lidé pojmenovali, je pouhou přezdívkou. Mysleli si totiž že přesně takto to ve Švýcarsku vypadá.
Ve skutečnosti jde spíše o rustikální budovu - podporující lidské souznění s přírodou, jednoduchý a prostý život. Tento trend se zrodil ve Francii, kdy si Marie Antoineta nechala ve Versailles vystavět celou farmu a převlečená za venkovaku si hrála na obyčejnou ženu z lidu.
Dům se má podobat co nejvíce přírodě a proto je přeplněn nepravidelnostmi...vlnitá došková střecha, okna, dveře i místnosti různých tvarů velikostí a na verandě sloupoví z kmenů stromů.
V letech 1985 - 1989 zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Střecha byla pokrytá říčním rákosem a v roce 1999 byla přidána novější vrstva z elegantní žitné slámy.

 

 

 

 

 

 

 

Swiss Cottage navštívíme během poznávacího leteckého zájezdu do Irska - viz http://www.simon-tourist.cz/zajezdy-irsko/

 
Podkategorie: