Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Swiss Cottage

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

Necelé 2 km od hradu Cahir se nachází Swiss Cottage - která byl roku 1810 dle návrhů Johna Neshe (známý především svými londýnskými stavbami jako jsou Regent's park či Brighton pavilon) postavena pro hraběcí rodinu z Glangallu - Richarda a Emily Butlerovi - rodinu, která vlastnila i nedaleký hradu Cahir. Švýcarská chatka jak ji místní lidé pojmenovali, je pouhou přezdívkou. Mysleli si totiž že přesně takto to ve Švýcarsku vypadá.
Ve skutečnosti jde spíše o rustikální budovu - podporující lidské souznění s přírodou, jednoduchý a prostý život. Tento trend se zrodil ve Francii, kdy si Marie Antoineta nechala ve Versailles vystavět celou farmu a převlečená za venkovaku si hrála na obyčejnou ženu z lidu.
Dům se má podobat co nejvíce přírodě a proto je přeplněn nepravidelnostmi...vlnitá došková střecha, okna, dveře i místnosti různých tvarů velikostí a na verandě sloupoví z kmenů stromů.
V letech 1985 - 1989 zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Střecha byla pokrytá říčním rákosem a v roce 1999 byla přidána novější vrstva z elegantní žitné slámy.

 

 

 

 

 

 

 

Swiss Cottage navštívíme během poznávacího leteckého zájezdu do Irska - viz http://www.simon-tourist.cz/zajezdy-irsko/

 
Podkategorie: