Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Death Valley

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

Death  Valley

Death  Valley National Park 

mapa Death-Valley ke stažení zde )

Následující fotografie na této stránce byly pořízeny při našem zájezdu v dubnu 2011 fotografem panem Josefem Buriánem, s jehož laskavým svolením můžeme tyto nádherné fotky zde uveřejnit.  Všechny fotky ze zájezdu a další fotky především z jihu Čech naleznete zde: http://www.jiznicechy-foto.cz/

Poušť Death Valley – Údolí smrti – leží ve východní Kalifornii a zčásti v západní Nevadě. Přibližně 100-120 km východně od nejvyšších vrcholů USA v pohoří Sierra Nevada zde nalezneme nejnižší bod na celé západní polokouli, 86 m pod hladinou moře. Rozloha chráněného území je 7.126 km2.

V zimě se teploty pohybují od 0 do 18st., v létě 29-49st. Teplota půdy je v létě ještě o 50% vyšší. Dešťové srážky jou výjimečné, ale při jarním tání sněhu na vrcholcích okolních hor může dojít k záplavám.

Údolí smrti - Death Valley je dílem dynamických sil země. Nejedná se v pravém slova smyslu o údolí – údolí byla tvořena působením vodních toků – ale o zlom zemské kůry, spojený s vulkanickou činností. Na místě zlomu vzniklo jezero, později se voda vypařila a na dně zůstal borax.

Po objevení zlata v pohoří Sierra Nevada v roce 1849 procházeli zlatokopové touto pouští. Mnoho lidí i zvířat na této cestě zahynulo. Odtud pramení název Death Valley – Údolí smrti. Národním památníkem bylo ustanoveno 1933, národním parkem pak v roce 1994.

Ráz krajiny – kamení, písčiny, slaniska a sopečné krátery jsou lemovány pustými horami, ty jsou poměrně vysoké, zejména na západní straně: hřeben Panamint Range s vrcholkem Telescope Peak (3.368 m.n.m).

Zabriskie Point

– vyhlídka na pozoruhodně modelované barevné skály. (Až potud všechny snímky jsou právě ze Zabriskie Pointu)

 

Badwater

nejníže položené místo na západní polokouli, 86 m pod hladinou moře. Je to mělká louže s vodou, která je slanější než mořská, podél okraje je vykrystalizovaná sůl. V tomto místě jsou v létě nejvyšší teploty, běžně nad 45st. Západně od Badwater je možné spatřit fatu morgánu – jako zdánlivou řeku, která protíná údolí.

Devil´s Golf Course

– pláň plná bizarních solných věžičkovitých útvarů.

Scotty´s Castle

– 82 km severně od Furnace Creek. Jedná se o ranč s palácem ve španělsko-maurském slohu, který nechal vystavět chicagský podnikatel Johnson v roce 1924. Palác pojmenoval na počet jeho přítele, prospektora Scotta, s nímž strávil určitý čas v Death Valley. Během tohoto pobytu  se díky místnímu klimatu výrazně zlepšilo Johsonovo chronicky chatrné zdraví. To ho přivedlo k rozhodnutí postavit si zde prázdninové sídlo.

Ghost Towns

– mrtvá města, města duchů. Připomínají doby, kdy se zde těžilo na přelomu 19. a 20.st. zlato, stříbro, olovo, měď, borax. Největší z nich Skidoo mělo až 7000 obyvatel.

Racetrack Valley

– 53km jižně od Scotty´s Castle, na bahnitém povrchu vyschlého jezera lze pozorovat několikatunové balvany a rýhy po jejich tajemném posunu. Vědecky zatím není posun balvanů vysvětlen. Geologové se domnívají, že balvany po kluzkém jílu posouvá silný vítr.

Písečné duny

 

Řada rostlin a živočichů se přizpůsobila tvrdým pouštním podmínkám. Roste zde relativně značný počet druhů rostlin, z toho nejméně dvacet druhů, které nenajdeme nikde jinde na světě. Setkáme se zde s kaktusy a se suchomilnými křovinami, na jaře s řadou kvetoucích trvalek, ve vyšších polohách s yukou a mojavskou šípkovou růží.

 

Źijí zde: rys, liška, kojot, v nepřístupných horských svazích ovce tlustorohá. Pouštní želva, ještěrky, hadi, hmyz a na 200 druhů ptáků.